08.10.2017 Reportáž

Starší dorost uspěl na Kladně! Čejka rozhodl v samostatném úniku!

Po čtvrtečním nepovedeném utkání na Palmovce toužil starší dorost Hostivaře po slušivé náplasti a skalpu dalšího těžkého soupeře, za který kladenský Alpiq s respektem považuje...

6.kolo, sobota 7.10.2017

KLA

Kladno

1:2

0:1, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 11:25 Plohmer (Zámečník, Kubeš), 34:15 Čejka .
Rozhodčí: Pečený, Záhora . Vyloučení: 3:2 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 65 . Střely na branku: 19:23 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2 .

Hnátek (Černý) - Důras, Procházka D., Bešťák, Němec, Tománek, Kamenář, Malina - Hudec, Patera, Jun, Javorský, Svoboda, Kamenský, Zdrůbecký, Kužel, Paták, Čejka, Stříbrný, Prokop, Procházka

Dušák (Štoural) - Kubeš, D.Vaniš, Kořínek, Jindra, Novotný, Němec - J.Vaniš, Čejka, Zyta, M.Nocar, Jachek, Plohmer, Zámečník, Mazura, Pajas, Maťocha, Voblikov

Hnátek, Důras, Kamenář, Malina, Jun, Prokop, Procházka a další... jména, která budí respekt už na papíře, který je součástí každého ligového duelu. Starší dorostenci dali zapomenout na čtvrteční utkání na Palmovce a silného soupeře z Kladna hodlali pořádně prohnat. A dařilo se! Ve vyrovnané úvodní třetině se z gólu radovala pouze hostující Hostivař, která do utkání nastoupila netradičně ve žlutých dresech. Ve dvanácté minutě se k míčku v mezikruží dostal Jakub Plohmer a prudkou střelou překonal Jakuba Hnátka poprvé. Domácí zatlačili v úvodním dějství Hostivař především v závěru patnáctiminutovky, kdy se hrálo ve čtyřech, k vyrovnání ale tlak kladenských naštěstí zatím nevedl.

Co se ale Rysům nepovedlo v první části, to napravili v úvodu té druhé, kdy se před brankou prosadil Patera a bylo to 1:1. V závěru třetiny mohla jít Hostivař opět do vedení, díky přesilové hře, Hnátek ale svůj tým podržel.

Do třetí části vstoupili hosté aktivně a Hnátka opět zaměstnávali. V pětatřicáté minutě se vydal na jeden ze svých útočných výletů rychlonohý Čejka, obelstil bránící hráče a tváří v tvář i brankáře Kladna. Hostivař opět vedla a i nadále byla aktivní. Domácí mohli vyrovnat po vyloučení Vaniše, hostivařští ale oslabení ubránili a vyčerpáni v závěru uvítali vyloučení kladenského Prokopa. Domácí tým to zkoušel i ve vlastním oslabení, Hostivař ale s vypětím všech sil těsné vedení ubránila a získala tak skalp dalšího silného soupeře.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Kladno má skvělý tým a jsme rádi, že jsme k těžkému utkání opět přistoupili zodpovědně a dovedli ho do vítězného konce. Musím ocenit disciplinovanou hru obou týmů, které se soustředily výhradně na hokejbal a odehrály utkání s respektem k soupeři."