HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
09.06.2019 Reportáž

Dobře! Dorost vítězí i ve druhém klání a zahraje si o medaile!

Druhým sobotním soupeřem byl pro Hostivař kladenský Alpiq, který ve svém prvním klání potrápil favorizované Pardubice. I tentokrát se hostivařským dařilo střelecky, když konto kladenského brankáře zatížili osmi góly!

FIN, sobota 8.6.2019

HOS

Hostivař

8:3

4:2, 1:0, 3:1

KLA

Kladno

Branky a nahrávky: 1:09 Lhota (Jágr, Ježdík), 3:11 Šťastný (Ježdík, Srp), 4:25 Lhota (Jágr), 9:28 Srp (Šťastný), 20:36 Šťastný (Srp, Kucharčík), 32:12 Jirsák (Kučera, Trávníček), 41:23 Waltr (Jirsák), 42:27 Mašek .
Rozhodčí: Danylec, Musil . Vyloučení: 4:1 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 63 . Střely na branku: 41:21 . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, .

Sestava domácích

Skalický (Janšta) - Fic, Ježdík, Kučera, Svoboda, Vaniš, Zíma - Čejka, Hroch, Jágr, Jirsák, Kucharčík, Lhota, Mašek, Srp, Šťastný, Trávníček, Waltr

Sestava hostí

Křemenák - Drechsler, Drechsler, Gutwald, Ježek, Lacina, Rychlý - Barták, Beran, Cajthaml, deFin, Frolík, Patera, Procházka, Reitmaier, Říha, Šimek

Komentář k zápasu

Hostivař se už v prvních vteřinách zápasu hodlala zabydlet v útočném pásmu Hostivaře a byl to Kucharčík, který jako první ohrozil Křemenáka. Do vedení šli Pražané už ve druhé minutě, když Ježdík vysunul po křídle Jágra, jenž vybídl ke své tradiční střele bez přípravy Lhotu! Na 2:0 brzy zvýšil po pohotové otočce v předbrankovém prostoru Šťastný a ještě veseleji bylo v polovině páté minuty, kdy zvyšoval Lhota už na 3:0! Gólu se ale brzy dočkal i soupeř a gólové hody pokračovaly i nadále. V první a jediné přesilovce Hostivaře ještě k dalšímu navýšení skóre nedošlo, v desáté minutě ale adresoval Šťastný přesný pas na kapitána Davida Srpa, který míček úspěšně nasměroval za Křemenáka. Osmělili se poté ale i kladenští a v závěru periody snížili zásluhou Frolíka na 2:4.

První přesilovka čekala na kladenské už v úvodu druhého dějství. Vůbec se jim ale nedařila, a tak byl jediným šťastným střelcem v prostřední třetině Adam Šťastný, který stál po tečované přihrávce Kucharčíka na správném místě a míček uklidil za bezmocného brankáře Kladna.

Do třetí části již nenastoupila dvojice Čejka - Kucharčík, která přejížděla do Prahy k finálovému utkání mužů. I bez ní ale hostivařští navyšovali své vedení, které se nakonec zastavilo na skóre 8:3! Šestý gól nejdříve zaznamenal Jakub Jirsák, který tečoval nahození obránce Kučery. V dalších minutách se na straně Hostivaře spíše vylučovalo a kladenští mohli korigovat, nestalo se tak ale a ze hry měli stále více Pražané. Na 7:2 zvýšil David Waltr, který si na hranici brankoviště počínal nejdůrazněji a propasoval míček za Křemenáka. Přišlo ale další vyloučení a trest Lhoty bleskurychle využil Cajthaml. Poslední slovo přesto měli svěřenci Jiřího Vaniše, když si Mašek pěkně potáhl míček do ideální pozice a přesnou střelou uzavřel zápasový účet.

Hostivař zvítězila nad Kladnem 8:3 a spolu s Pardubicemi byla po sobotě stoprocentní. Bylo tak zřejmé, že právě dopolední utkání proti Autosklu-H.A.K. bude neoficiálním finále letošní dorostenecké Extraligy.

Redakce

 
 

„Nesmíme dát soupeři šanci tvořit hru", říká před startem dorostenecké soutěže Adam Šťastný!

13.9.2019

Junioři vstoupili do nové sezóny vítězně! Nad Plzní brali všechny body!

10.9.2019

Mladší žáci přivezli z Lužin bronz! Ligová soutěž může odstartovat!

9.9.2019

Junioři vstoupí do soutěže jako první! Na Palmovku přijede Plzeň!

5.9.2019

Partneři klubu