16.04.2019 Reportáž

Dorost našel prvního přemožitele v Berouně!

Deštivá dubnová neděle zavála hostivařské dorostence do Berouna na hřiště domácích Keltů. Ti byli zatím jediným týmem, který dokázal hráčům Hostivaře v letošní sezóně sebrat nějaký ten bod. Věřili tedy, že podobně se jim povede i tentokrát a cítili šanci uspět ještě více.

21.kolo, neděle 14.4.2019

KEL

Kelti 2008

4:3

2:0, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 27:04 Vaniš (Kucharčík, Svoboda), 28:34 Kucharčík (Vaniš, Fic), 32:59 Šťastný (Vaniš) .
Rozhodčí: Gráce, Kettner . Vyloučení: 2:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 45 . Střely na branku: 30:31 . Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3 .

Günther (Kupec) - Suk, Janošek, Kolovrat, Frolík, Charbuský, Tušl - Taufer, Krbec, Patera, Patzenhauer, Maršoun, Špeta, Chromek, Huml

Skalický (Keprt) - Kučera, Zíma, Ježdík, Fic, Svoboda - Jirsák, Kucharčík, Vaniš, Mašek, Hroch, Trávníček, Štoural, Kaiser, Šťastný

Již prvních pár minut utkání naznačilo, že půjde o vyrovnanou bitvu, kde budou rozhodovat nejen chyby ale také to, jak se kdo popasuje s kluzkým a měkkým plastem keltské arény. První obrovskou šanci měli hosté z Prahy, ale Štouralovi se po úniku Jirsáka nepodařilo dotlačit míček za brankovou čáru. Domácí se osmělili vzápětí a hned z toho byla změna skóre. přihrávku z rohu si zpracoval neobsazený útočník keltů mezi kruhy a jeho střela propadla Skalickému v bráně Hostivaře mezi betony. Další pohroma pro hosty následovala během několika vteřin. Špatnou rozehrávku hostivařských obránců vystihl jeden z Keltů a střelou do horního rohu branky nekompromisně trestal. Hostivařští se s tímto vývojem jen těžce srovnávali, hráli značně rozháraně a očividně měli větší problémy s pohybem, nežli domácí.

Také úvod druhé třetiny přinesl podobný obrázek hry. Hostivařští hráli nepřesně a nedůrazně, přičemž domácí si svoji hru vůbec nekomplikovali a svým dobrým pohybem a nadšením dostávali hostivařské často pod tlak. Z tohoto tlaku vyplynul i další gól Keltů. Hostivařským se několikrát nepodařilo dostat míček z pásma, nakonec se ho ujal útočník Keltů u pravého hrazení, z klouzajícího obránce Hostivaře udělal kužel a s přehledem svoji akci zakončil. V té chvíli nadšení domácích neznalo mezí. Hostivařští se však nehodlali vzdát bez boje. Třetí gól v jejich síti je vyburcoval z letargie a obraz hry se pomalu, ale jistě začal obracet. Sestava hostů doznala několika změn a změnila se hlavně hra, která se o poznání zjednodušila, zrychlila a přibyl i dlouho chybějící důraz. Hostivařští se čím dál více začali dostávat do útočného pásma domácích a ti se často osvobozovali jen za cenu zakázaných uvolnění. Po několika neproměněných šancích se konečně gólu Hostivař dočkala. Kucharčík se pěkně od mantinelu protáhl mezi dvěma bránícími hráči a předložil míček Vanišovi, na kterého zívala odkrytá svatyně Keltů. Vstřelená branka hostivařské mužstvo povzbudila a naopak domácí znervóznila. Ještě veseleji bylo za pár dalších minut, kdy Kucharčík využil zmatků kolem berounské branky a propálil vše, co mu stálo v cestě. Před posledním dějstvím tak na světelné tabuli svítil stav 3-2 pro domácí Kelty.

Hostivařští pokračovali ve třetí třetině ve své aktivitě a udržovala dobře chytajícího brankáře Keltů v plné permanenci. Berounský tým v této fázi utkání působil dost pasivně a soustředil se na důslednou a velmi obětavou obranu. Pasivita se mu ale vymstila, když nedůrazné vyhození zachytil Vaniš, který přesnou přihrávkou našel trochu zapomenutého Šťastného. Ten se ocitl zcela sám před brankářem keltů a bekhendovým blafákem mu nedal šanci. Deset minut do konce se tak začínalo od nuly. Domácí jen těžko vydýchávali ztrátu svého vedení a naopak hostivařští byli na koni. Jejich několik šancí se ale neujalo a když neproměnil svůj samostatný nájezd ani Mašek, vypadalo to, že zápas spěje k třetímu prodloužení v souboji těchto týmů v této sezóně. Poslední slovo si ale necelé tři minuty před koncem vzali domácí. Ti využili nedůrazu hostivařských zadáků v obranném pásmu, zmocnili se míčku v rohu a po přesné přihrávce do předbrankového prostoru rozhodli doklepnutím do branky Hostivaře. Skóre už se neměnilo ani při závěrečné hře Hostivaře bez brankáře a domácí Kelti se tak stali prvním přemožitelem Hostivaře v této sezóně.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - V utkání jsme udělali až příliš mnoho chyb, které domácí s přehledem potrestali. V rámci těžkých podmínek, které panovali, jsme myslím viděli vcelku pohledné utkání a Keltům tímto ještě jednou gratuluji k výhře. Jsme rádi, že ani za stavu 0-3 naše mužstvo nepřestalo hrát a k obratu jsme měli opravdu blízko.

A týmu o víkendu odstartuje Extraligové Play-off! Ve čtvrtfinále narazí na houževnatou Karvinou!