31.03.2017 Reportáž

St. žáci si poradili s Plzní i na domácí půdě! Čejka byl u všech gólů Hostivaře!

V sobotu do Koma Areny přicestovala Plzeň a zápas sliboval napínavou podívanou, jako tomu bylo při prvním měření sil v podzimní ligové části. Tentokrát nechyběli na obou stranách ani dominantní hráči v podobě Jana Čejky a Jana Miksana.

15.kolo, sobota 25.3.2017

7:3

3:2, 2:1, 2:0

PLZ

Plzeň

Branky a nahrávky: 4:14 Grepl (Čejka, Mašek), 7:37 Čejka (Mašek, Jirsák), 10:27 Mašek (Čejka), 20:14 Mašek (Čejka), 24:34 Vaniš (Mašek, Čejka), 36:44 Čejka (Kucharčík, Vaniš), 42:04 Čejka (Kucharčík, Vaniš) .
Rozhodčí: Mervínský, Paiskr . Vyloučení: 6:4 . Využití: 2:1 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 32 . Střely na branku: 40:17 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 7:3 .

Skalický (Janšta) - Vaniš, Jirsák, Zíma, Sedláček, Ježdík - Kucharčík, Hroch, Štoural, Trávníček, Šťastný, Mašek, Srp, Kápička, Grepl, Čejka

Svoboda - Pecka, Horažďovský, Pavlík, Krejčí, Dobiáš, Nádraský - Miksan, Sýkora, Hanuš, Svoboda, Blažekovičová, Blahník, Tyrš, Banýr

Plzeň začala zápas zajímavou šancí, kterou proměnil již po 28 sekundách Miksan. Ovšem po pomalejším začátku si po nádherné kombinační akci narazil Čejka s Greplem, který nekompromisně zakončil. Bohužel opět udeřil soupeř a nepozorného Skalického prostřelil podruhé a Plzeň šla do vedení. Do konce třetiny se ale opět prosadil kouzelník s číslem 92 na zádech a po nahrávce Jirsáka a útočníka Maška srovnal stav utkání na 2:2. Ke konci první periody skórovalo v perfektně sehrané přesilovce křídlo s číslem 62, Pavel Mašek.

Ve druhé třetině byla Plzeň zatlačena několikrát do obranného pásma, ale náš tým pálil na brankáře slepými… Opět zde byl soupeř, který srovnal krok. Šikovný Sýkora využil přesilovky a srovnal skóre. Teprve až v 5. minutě se prosadil opět Pavel Mašek po souhře s  Čejkou. Další gól přidal syn trenéra Vaniše po skvěle sehrané kombinaci v přesilové hře a zdálo se, že je rozhodnuto. Nebylo to jednoduché, protože příležitostí bylo spousta, ale naše nešikovnost a přesnost byla na míle vzdálena.. Tudíž jsme sice v druhé periodě Plzeň přestříleli 11:3, ale gólová radost na lavičce už nezazněla. Bylo zřejmé, že soupeř stále chce bojovat, ale Hostivař má naštěstí svého kanonýra Čejku, který po spolupráci s Kucharčíkem a Vanišem přidal další dvě branky.

Hostivař zvítězila 7:3! Zápas byl pro některé hráče hodně náročný, protože Plzeň byla agresivnější a více chtěla urvat body... Někteří naši hráči pocítili, že by měli více zapracovat na své kondičce, aby mohli být konkurenceschopní.