29.04.2018 Reportáž

Skvěle! Nevídaným obratem pro sebe získal starší dorost i druhý zápas!

Neděle! Jiný den, sobotní výhra zapomenuta, jede se od nuly! Starší dorost čekal druhý čtvrtfinálový souboj proti Kladnu a možná si myslel, že to půjde od první minuty samo...

ČF2, neděle 29.4.2018

5:3

1:3, 2:0, 2:0

KLA

Kladno

Branky a nahrávky: 12:46 T.Lhota (Nocar), 15:24 L.Lhota (Kubeš, Macek), 25:49 Čejka (D.Vaniš, Novotný), 31:25 Čejka (J.Vaniš, L.Lhota), 43:41 L.Lhota (Čejka) .
Rozhodčí: Bačo, Danylec . Vyloučení: 4:9 . Využití: 3:1 . V oslabení: . Diváci: 141 . Střely na branku: 33:25 . Průběh utkání: 0:3, 5:3 .

Štoural (od 16. Dušák) - Novotný, Kořínek, Kubeš, Vaniš D., Macek, Němec, Sedláček - Vaniš J., Čejka, Zyta, Lhota T. Lhota L., Nocar, Plohmer, Zámečník, Jachek, Pajas, Němeček, Kucharčík, Srp

Merta (Hnátek) - Procházka, Tománek, Bešťák, Němec, Kamenář, Hudec, Malina, Patera, Brada, Důras, Javorský, Zdrůbecký, Paták, Stříbrný, Tor, Prokop

Jenže nešlo! Ne, že by hostivařští úvod podcenili, soupeř byl ale efektivnější a v páté minutě šel do vedení, když vyraženou střelu ze středního pásma usměrnil do sítě Vítek Kamenář. Ještě větší radost na hostující střídačce ale propukla v jedenácté minutě, kdy po zaváhání hráčů Hostivaře, ihned po vhazování, střílel přesně Patera, který dostal Kladno do dvoubrankového vedení. Ani to našemu čtvrtfinálovému soupeři ale nestačilo a brzy zvedal ruce nad hlavu potřetí. S přesilovkou po vyloučení Sedláčka si poradil na výbornou a byl to Tománek, který zvyšoval z pohledu Hostivaře na hrozivých 3:0. Následný time-out a okamžité zúžení sestavy do dvou pětic hostivařské řady uklidnil a vyšel i hlavní cíl, do první sirény snížit. V předbrankovém prostoru si počínal nejdůrazněji nejmladší hráč na hřišti, Tomáš Lhota, který jako první v hostivařském dresu rozvlnil síť za jinak bezchybným Mertou, který po sobotě nahradil v kladenské kleci Hnátka. Hostivař šla každopádně do kabin s dvoubrankovou ztrátou...

Jenže kabina nic nebalila a odhodlání zápas zvrátit bylo znatelné! Vstup do druhé části, ve které nahradil v brance Hostivaře Štourala o rok starší Daniel Dušák, vyšel domácím především díky přesilové hře. Obránci Hostivaře se v sérii nezdráhají ze středního pásma pálit a jeden takový pokus před brankou zužitkoval v kontaktní gól důrazný Lukáš Lhota, 2:3! Hostivař poté ustála oslabení a v dalším pokračování byla aktivnější. Hosté navíc viditelně znervóznili a i oni se poroučeli na trestnou lavici. Jejich druhé vyloučení přetavil ve vyrovnávající branku Jan Čejka a tříbranková ztráta byla rázem tatam. Více jak 140 diváků hnalo domácí k obratu, na ten ale bylo dostatek času! Trpělivou hrou k němu hostivařští utkání teprve směřovali.

Pomoci jim k němu mělo i další vyloučení hostí! Čejka, ačkoliv znovu faulován, se vymanil z hákování kladenského Kamenáře a přesnou střelou k tyči trestal. Obrat byl tu a Hostivař pokračovala v sebevědomé hře, ačkoliv ani soupeř se rozhodně nejevil jako položený. Obranná hra Hostivaře ale fungovala výtečně a pakliže se v ní našla skulinka, zasáhl bezchybně Dušák. V závěrečných minutách se soupeř odhodlal ke hře bez brankáře a došlo k výraznému kouskování hry. Několik nebezpečných situací vyřešil blok domácí obrany a čas pomalu plynul. 80 vteřin před koncem se ale míček odrazil k Čejkovi, který od mantinelu našel Lukáše Lhotu, jenž k radosti domácích fanoušků dopravil míček do opuštěné klece. Závěr už patřil k poklidnému dohrání a Hostivař tak mohla slavit druhé vítězství ve čtvrtfinálové sérii... tentokrát ale po dokonalém obratu!

Jan Čejka (útočník HBC Hostivař) - Do začátku jsme nevstoupili dobře, první gól nás trochu znervóznil a než jsme začali hrát naši hru, bylo to už 0:3. Pak jsme konečně začali hrát jako tým a obrátit i skóre. Myslím, že nám toto vítězství dost pomůže v dalších zápasech.

Jiří Vaniš (útočník HBC Hostivař) - Obrat jak sviňa! Soupeř nás v úvodu zaskočil a myslím, že první část utkání jasně ovládl. V závěru třetiny nám hodně pomohl gól na 1:3. Ve druhé části jsme se týmově semkli a do konce této části se nám podařilo srovnat. V poslední části už jsme obrat dotáhli a utkání jsme zaslouženě vyhráli.

Lukáš Lhota (útočník HBC Hostivař) - Nepovedl se nám začátek do utkání. Soupeře jsme svými chybami pustili do zápasu na rozdíl tří branek. Ovšem po pauze jsme se dokázali semknout a svou houževnatostí otočit průběh zápasu na naší stranu. Myslím si, že diváci se dnes rozhodně nenudili.