27.04.2019 Reportáž

Skvěle! Hostivař se ujímá ve čtvrtfinálové sérii s Brnem vedení!

Až poslední zápas základní části s Jindřichovým Hradcem se stal vstupenkou Hostivaře do vyřazovacích bojů! Tříbodová výhra udržela první hostivařský tým na sedmém místě, což znamenalo jediné! "Áčko" se utká ve čtvrtfinálové sérii s druhým týmem soutěže, brněnskými Buldoky!

ČF1, sobota 27.4.2019

BRN

Brno

1:2p

0:1, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 14:38 Čejka, 53:44 J.Vaniš (Čejka, Konečný) .
Rozhodčí: Olesz, Prudík . Vyloučení: 3:5 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 97 . Střely na branku: 28:27 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2 .

Sterenčák (Schönberger) - Zapletal, Zbranek, Smrž, Fišar, Nazad, Baláč, Jelínek, Šmarda, Emmer, Kunc, Makara, Vysloužil, Svoboda, Klíma, Cabák

Štoural - Kubeš, Dušák, Novotný, Macek, Konečný, Přeslička, D.Vaniš - J.Vaniš, Čejka, Zyta, Kucarov, Palička, Brož, Píša, Kucharčík, Jachek, Hroch

Hostivařští se na první duel na asfaltové ploše v Brně viditelně těšili! Favorizovaného soupeře chtěli totiž hned v úvodu série překvapit, což se jim podařilo a Hostivař se tak ujímá vedení.

Celé utkání se neslo ve vyrovnaném duchu a v bojovné náladě tak, jak se na play-off sluší a patří! Pražané se dostali do vedení v závěru první části, kdy chybu domácího brankáře využil Čejka, který dopravil míček do klece prakticky z nulového úhlu! Co se na ploše brněnského stánku hostivařským nedařilo, byly přesilové hry! Nebylo jich ale příliš, soupeř totiž odehrál celé klání velice disciplinovaně!

Hostivař pykala celkem pětkrát, nutno ale podotknout, že oslabení zahrála velice slušně. Soupeř přesto ve třetí periodě jednu z početních výhod využil, když Štoural nedosáhl na dorážku Jelínka. Zápas dotlačili hosté s vypětím všech sil k prodloužení, i v něm se ale musela dvě minuty bránit bez jednoho muže v poli. Když už se zdálo, že desetiminutové prodloužení gól nepřinese, zahřmělo před svatyní Sterenčáka, kterého baseballově prostřelil nekrytý Jiří Vaniš!

Radost hostivařských propukla, první bod v sérii patří jim! V neděli se ale začíná opět od nuly! Druhý zápas série startuje v 15 hodin odpoledne!

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - K prvnímu čtvrtfinálovému utkání jsme do Brna odjížděli s odhodláním a natěšeností. Chtěli jsme se prezentovat aktivní hrou, postavenou na jednoduchosti. Máme tým mladých hračiček, kteří podobné zápasy potřebují jako koza drbání. Hodláme ze série vytěžit co nejvíc! Rozhodně se nechceme uspokojit jednou výhrou.

Václav Štoural (brankář HBC Hostivař) - Zápas to byl dost těžký, soupeř je na svém domácím hřišti opravdu nepříjemný, ale naše odhodlání nechat na hřišti všechno a získat důležitý bod, nakonec pomohlo k vydřené výhře v prodloužení!