11.05.2018 Reportáž

School Match! Tygři ve třetí části kousali, mladší dorost přesto zvítězil 5:4!

V nevšední termín, tedy ve všední den dopoledne, přivítali mladší dorostenci dalšího ze svých velkých soupeřů, ve sportovní hale na Jižním Městě. Na tribuně hlasitě podporovalo hostivařský celek 180 školáků.

18.kolo, čtvrtek 10.5.2018

5:4

3:0, 2:0, 0:4

MBL

Mladá Boleslav

Branky a nahrávky: 11:57 Kápička (Hroch), 12:03 Čejka, 13:41 Šťastný (Čejka), 26:37 Čejka (Hroch), 27:29 Šťastný (Kolář, Čejka) .
Rozhodčí: Danylec, Ptáček . Vyloučení: 5:2 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 180 . Střely na branku: 23:18 . Průběh utkání: 5:0, 5:4 .

Skalický (Dostál) - Vaniš, Sedláček, Zíma, Kolář - Hroch, Mašek, Srp, Čejka, Sousedík, Kápička, Šťastný, Kucharčík, Bůžek, Vosátka, Mareš

Fukárek (od 23.Krinwald) - Cerha, Číhala, Erben, Klimo, Kostelecký, Král, Kubica - Lhota T., Lhota L., Litoborský, Müller, Němeček, Pohl, Šíma, Vlk, Zejbrdlich

Prvních šest minut utkání patřilo jednoznačně Tygrům, kteří byli aktivnější a v útočném pásmu o poznání nebezpečnější. Obrana ale odolávala a když už míček propustila až k brance, zasáhl Skalický. Skóre se neměnilo ani v první početní výhodě hostů, po které se do akce pomalu začala dostávat i Hostivař. I tak byl překvapením výpadek, který Tygry postihl ve třinácté a čtrnácté minutě a který pravděpodobně rozhodl o úspěchu domácích. Nejdříve našel Hroch Vojtěcha Kápičku, který poslal hostivařské do vedení. Časomíra ukrojila pouhých šest vteřin, kde se z vhazování utrhl Čejka a v úniku zvýšil. Stejný hráč navíc zanedlouho vybídl ke skórování Adama Šťastného a z vyrovnaného úvodu bylo rázem tříbrankové vedení.

Opaření hosté se nedokázali naplno soustředit a i druhá část rozhodně patřila hostivařským. Dvakrát přitom putovali na trestnou lavici a Tygrům se naskytla ideální možnost ke snížení. V přesilovkách se ale ve čtvrtek ani jednomu z týmů nevedlo a byli to domácí, kdo v rychlém sledu přidal další dva góly. V brance Boleslavi stál v té době už Krinwald, který vystřídal Fukárka, ani on ale nestačil na další z pokusů Čejky. V osmadvacáté minutě navíc našel Ondřej Kolář před brankou volnou hůl Šťastného, který upravil na 5:0.

Pětibrankové vedení Hostivaři, notně podporované školáky, hrálo do karet. Tygři ale rozhodně nejsou týmem, který by se vzdával, což dokázali i ve třetí části tohoto speciálního utkání. Svůj um v prvních minutách ukázal starší z bratrů Lhotových, který v úniku nejdříve kličkou a posléze přesnou střelou snížil na rozdíl tří branek. Svého druhého gólu navíc dosáhl ve vlastním oslabení. S gólem naděje poté ve čtyřicáté minutě přispěchal druhý z talentovaných bratrů, Tomáš, na jehož gól po minutě navázal Daniel Číhala. Pražanům začalo být pořádně horko a v posledních minutách doslova bojovali o udržení vedení. V závěrečné minutě musel Skalický zasahovat dvakrát, Tygrům už se ale vyrovnávající gól vstřelit nepodařilo a Hostivař po jasném vedení po dvou třetinách nakonec byla ráda za nejtěsnější, tříbodovou výhru.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Zápas se mi hodnotí se smíšenými pocity. Nakonec jsme sice ubojovali důležitou výhru, ale podobné výpadky se nám do dalších zápasů mohou šeredně vymstít. Každý zápas má tři třetiny a končí až závěrečným hvizdem rozhodčího. Na to nesmíme zapomínat. Na druhou stranu musím všechny kluky pochválit za bojovnost a nasazení do hry. Neviděl jsem, že bychom uhnuli z jediného souboje, několikrát jsme ukázkově blokovali střelu. Takto se hraje o důležité body.