17.10.2019 Reportáž

Dorost porazil Kovo až po samostatných nájezdech! V těch rozhodl Malysz!

Zápas měl mít náboj díky očekávaní, jak budou proti svému původnímu klubu úspěšní v létě přestoupivší Chramosta s Petráškem a jakého se jim dostane přivítání na hřišti. Vše ale bylo nakonec trochu jinak...

5.kolo, neděle 13.10.2019

4:3ss

2:1, 0:1, 1:1

KOV

Kovo Praha

Branky a nahrávky: 3:23 Hoang (Malysz), 12:33 Chramosta (Šťastný, Hroch), 38:27 Lehner .
Rozhodčí: Gráca, Kettner . Vyloučení: 7:4 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 30 . Střely na branku: 51:29 . Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3 .

Keprt - Hnyk Š., Ilušák, Ježdík, Petrášek, Vodehnal, Nguyen, Sucharda - Šťastný, Lehner, Chramosta, Grepl, Hroch, Hnyk M., Malysz, Ferfecki, Kaiser, Gubala

Jánošík – Kabát, Fluxa, Schönfeld, Maršík, Vyšata, Drobník, Kos, Vondráček, Malá, Kotyzová, Novák, Vraný

Dorostenci Kova nastoupili v poměrně zúžené sestavě čítající dvanáct mužů a žen do pole. Ovšem i tak si sestava rychle vydobyla respekt hráčů Hostivaře. Dorostenci Hostivaře se cítili poměrně sebevědomě. První pětka vlítla na soupeře, držela ho pod tlakem, ale bez výraznější šance. Ve čtvrté minutě předvedli hostivařští akci, která prolomila pevnou obranu soupeře. Obránce Hoang potáhl podél mantinelu míč k brankové čáře a zpětnou přihrávkou našel Malysze, který pálil na bránu. Vyražený míč potom uklidil do brány právě dobře postavený Hoang, 1:0. Po rozehrání se konečně také dostali do šance hráči Kova a brankář Keprt si připsal první zákrok. Obraz hry se neměnil – Hostivař útočila do plných a Kovo trpělivě vyčkávalo na chybu a podnikalo brejky. Brankář Jánošík držel Kovo výbornými zákroky. Hostivař tlačila, ale měla střeleckou smůlu a začínala být nervózní. Po útočném faulu Lehnera hrála Hostivař oslabení, které sehrála výborně a přidala další čárky do statistik Jánošíka, ale stav se neměnil. Poté ale gólman Kova chyboval, když zastavil míč pod lapačkou v prostoru za bránou a daroval Hostivaři přesilovku. V té přišla chvíle Chramosty, který po rychlé výměně přihrávek se Šťastným a Hrochem, nedal brankáři Kova šanci. Jakožto bývalý hráč Kova se, ovšem sportovně, zdržel oslav gólu.

Po následném buly přišla pro Hostivař studená sprcha. Obrana Hostivaře zaspala po vhazování a Fluxa se dostal brejku, při kterém překonal studeného brankáře Keprta. Tlak Hostivaře zase nabral na obrátkách, ale nepřicházeli vyložené šance a tak se v první třetině skóre již neměnilo. V přestávce nabádal trenér Grepl své hráče k opatrnosti při příliš zbrklé podpoře útoku obránci, ale moc to nepomohlo.

Ve druhé třetině vypadala hra stále stejně. Hostivař mačkala Kovo jako citrón, ale střely buď blokovala obrana, nebo trefovaly výborného Jánošíka v brance. Útočnou aktivitou hýřil druhý bývalý Kovák Petrášek, který měl několik gólových šancí, ale také značnou porci smůly na hokejce. V šesté minutě druhé třetiny vybojoval Grepl výborným pohybem tutovou šanci pro Petráška, který tváří v tvář (své ještě nedávno domácí) prázdné brance, z metru trefil na poslední chvíli nastavenou hůl obránce a míč přeletěl bránu. V čase 14:58 zastavil Petrášek unikajícího hráče Kova a rozhodčí nařídil trestné střílení. Toho se ujal Fluxa a byl úspěšný, 2:2!

Trenér Grepl opět apeloval na zodpovědnost při bránění, ale ihned druhá minuta třetí třetiny ukázala, že jeho svěřenci stále nepochopili taktiku soupeře a opět po chybě v rozehrávce a nezajištění obrany unikl Fluxa a potřetí překonal brankáře Keprta, který si do té doby moc nezachytal. To Hostivař na pár minut dostalo do kolen a Kovo se ujalo iniciativy. Teprve v páté minutě se díky Greplovi podařilo otočit tlak opačným směrem a Hostivař opět bušila do Kovácké zdi. V deváté minutě se podařilo po kolotoči přihrávek podniknout Lehnerovi výpad před bránu, který zakončil vymodleným vyrovnávacím gólem, 3:3. I přes vyrovnávací gól byla na hráčích Hostivaře znát frustrace z neproměněných šancí. Permanentně útočili, ale postupem času ubývalo přesnosti a Jánošík byl skvělý. A tak se šlo do prodloužení.

Hráči Kova byli evidentně vyčerpaní, ale odhodlaní, tváří v tvář svým bývalým spoluhráčům, zápas neodevzdat a k tvrdě a poctivě vydřenému bodu přidat i druhý možný. Krátce po začátku prodloužení byl Chramosta v šanci podražen, ale rozhodčí, již asi též unaveni, nepískali. Při dalším brejku Kova byl ale odpískán faul na vyběhnutého brankáře Hostivaře a hrálo se 4 na 3. Obrázek byl ale pořád stejný – Hostivař postupně útočila, Kovo podnikalo brejky. I přes údajný faul Hnyka a následné vyloučení se stav do konce prodloužení nezměnil a na řadu tak přišly nájezdy.

Kovo sérii zahájilo a Kabát byl prvním úspěšným střelcem! To bylo ale poslední co Keprt Kovu dovolil a tak po úspěšných nájezdech Lehnera a Malysze ve třetí a čtvrté sérii Hostivař zvítězila na nájezdy. Nálada ovšem byla mezi borci Hostivaře, i přes vítězství za dva body, nevalná. Nezbývá než pogratulovat Kovu k neskutečnému výkonu, poučit se z chyb a vyhlížet dalšího soupeře, kterým bude Brno na svém hřišti.

A týmu o víkendu odstartuje Extraligové Play-off! Ve čtvrtfinále narazí na houževnatou Karvinou!