20.11.2018 Reportáž

S Kelty opět do nájezdů! Dorost bral na Palmovce dva body!

Dorostenci Hostivaře přivítali v nedělním podvečeru na Palmovce svého nepříliš oblíbeného soupeře z Berouna. Kelti hostivařským, zatím jako jediní, dokázali sebrat v extraligové soutěži bod a s podobnými záměry dorazili i do Prahy.

12.kolo, neděle 18.11.2018

2:1ss

0:0, 1:0, 0:1

KEL

Kelti 2008

Branky a nahrávky: 28:31 Srp (Vaniš), roz.nájezd Mašek .
Rozhodčí: Ptáček, Gráca . Vyloučení: 7:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 48 . Střely na branku: 31:21 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1 .

Skalický (Janšta) - Sedláček, Svoboda, Nguyen, Fic - Vaniš, Kucharčík, Srp, Šťastný, Hroch, Mašek, Trávníček, Jirsák, Kaiser, Lehner

Günther - Suk, Tušl, Charbuský, Kolovrat, Maršoun - Fišer, Patera, Krbec, Patzenhauer, Taufer, Špeta, Huml, Endrle, Janošek

Zápas měl od počátku velmi obstojné tempo a bylo jasné, že obě mužstva nastoupila do utkání velice dobře motivovaná a připravená. Domácí se tradičně tlačili do útoku a aktivně napadali rozehrávku berounských. Kelti však hráli chytře a pravidelně se dostávali z tlaku domácích do nebezpečných protiútoků, které často musel zastavovat až brankář Skalický, hájící branku Hostivaře. Stejně tak brankář Keltů předvedl několik jistých zákroků, přičemž nutno podotknout, že hra Hostivaře v první třetině postrádala vyšší četnost a zejména přesnost střelby. Úvodní dějství tak snad ani nemohlo dopadnout jinak, nežli stavem 0 - 0.

Domácí vstoupili do druhé třetiny s jasnými pokyny na častější střelbu a začínali přebírat iniciativu. Hosté z Berouna však pozorně bránili a využívali jakoukoliv příležitost k nebezpečnému protiútoku. Hostivařské následně přibrzdilo vyloučení a hra se tak opět postupně vyrovnala. Hostivař se sice stále tlačila dopředu, ale zdaleka se nejednalo o nějaký soustavný tlak a hra se pravidelně přelévala na obě strany. Když už se zdálo, že ani jedna z dobrých příležitostí na obou stranách nebude využita, udeřilo z čista jasna na straně Hostivaře. Vaniš vybojoval míček za brankou Keltů a Srp, zřejmě i s přispěním brankáře hostů, dostal míček z téměř nulového úhlu za brankovou čáru. Domácí, povzbuzeni vedením si do konce třetiny vypracovali ještě několik šancí, ale skóre se již neměnilo a zůstalo na stavu 1 - 0 pro domácí Hostivař po druhé třetině.

Třetí třetina pokračovala v trendu těch předchozích. Šance se střídali na obou stranách. Domácí se snažili rozhodnout, nicméně dobře hrající hosté využívali každé chybičky k nebezpečnému protiútoku a zakončení. Pomáhal jim v tom i narůstající počet přesilových her, který na straně hostivařského mužstva narůstal. Nedisciplinovaná hra domácí stála spoustu drahocenných sil a minut pro navýšení skóre. O pravdivosti tohoto tvrzení se nakonec přesvědčili dvě minuty před koncem, kdy se keltům z rychlého protiútoku podařilo vyrovnat. Hosté dokonce sahali po vítězství, ale míček, který putoval do brány zastavil Skalický na brankové čáře v doslova poslední vteřině. 1 - 1 po základní hrací době a na řadě bylo pětiminutové prodloužení. V něm byli o poznání aktivnější domácí, ale výborný brankář Keltů držel jejich naděje stále živé. Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. Ani jeden ze střelců na straně berounských si v této disciplíně se Skalickým neporadil. Z hostivařských uspěli Mašek a Vaniš a domácí tak zůstávají i nadále neporaženým celkem.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Rád bych pochválil oba týmy za povedené a divácky atraktivní utkání, i když branek padlo pomálu. Výsledek utkání mohl být jakýkoliv, nicméně jsme samozřejmě rádi, že o bod více jsme získali my.