04.04.2016 Reportáž

Rezerva mužů udolala Ďábly. Čaroval dorostenec Štoural!

Byla to zase jednou ukázka toho, proč v Hostivaři milujeme práci s mládeží. Premiéru mezi muži si odbyl patnáctiletý brankář Václav Štoural a právě on byl ústřední postavou při výhře 2:1 po nájezdech.

17.kolo, neděle 3.4.2016

2:1ss

1:1,0:0,0:0 - 1:0

DAB

Ďáblové Praha

Branky a nahrávky: 12:00 Brož (Jíša, Těšínský), rozhodující SN Skřivan - 13:47 Weber (Kavka) Rozhodčí: Rezek, Vaňourek . Vyloučení: 3:3 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 38 . Střely na branku: 24:27 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1sn.

Štoural - Těšínský, Kerouš, Polesný Z., Polesný M. Kořínek Ši., Kořínek Šť., Michálek L. - Skřivan, Jindra, Staněk, Janda, Jiždík, Jíša, Zámečník D., Zámečník T., Maťocha, Šťastný, Brož

Třináct Ďáblů přijelo v neděli po poledni do Koma Areny. Pokud se vám to zdá hodně, tak vězte, že na střídačce domácích se tísnilo hned osmnáct borců! Mimo jiné tři tatínci našich mládežníků a rovnou šest dorostenců + sedmý v bráně. Poprvé si spolu zahrál otec se synem Tibor a Dominik Zámečníkové (bohužel starší z nich se ještě v úvodní třetině zranil a dohrál), premiéru v mužích si odbyl také brankář Štoural.

Byl to právě on, kdo nejvíc dráždil hostující pekelníky svými čarovnými kousky. Díky jeho zákrokům mohl Brož ve třinácté minutě vstřelit v přesilovce první gól utkání. Ještě do konce třetiny srovnal Weber, a tak po patnácti minutách svítil na tabuli stav 1:1.

Ve druhé části musela hostivařská družina odolat oslabení 3 na 5 i několika dalším šancím. Štoural působil ten den ale jako magnet na balónky. "Těšil jsem se hodně. Taky jsem se pořádně nahecoval," přiznal spokojeně. Další gól už totiž za svá záda až do konce nepustil. A když i sílící tlak Hostivaře unavení Ďáblové ustáli, rozhodovat museli nájezdy.

Po úvodních třech pokusech na každé straně to bylo 1:1. Štoural čtvrtého nájezdníka vymazal, a tak si Skřivan mohl vychutnal vítězný gól tzv. Forsbergovou kličkou. Hostivař tak brala 2 body za vítězství po nájezdech.

Marek Brož

23.4.2024

23.4.2024

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!