22.04.2023 Reportáž

Rezerva Hostivaře prohrála již po šesté v řadě! V Rakovníku uhrála po prohře v nájezdech bod!

Hostivařský B tým se v sobotu vypravil na půdu Rakovníku, kde chtěl ukončit svojí nepříznivou sérii pěti porážek v řadě. V Rakovníku sehrál velmi vyrovnaný zápas, ve kterém dokonce vedl! Utkání ovšem ztratil, když nejdříve inkasoval ve vlastní přesilové hře a následně v samostatných nájezdech.

17., sobota 22.4.2023

RAK

Rakovník

3:2ss

1:0, 0:1, 1:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 23:25 Vrzák (Malysz, Waltr), 37:12 Do. Zámečník (Brož) .
Rozhodčí: Bačo, Hrubý . Vyloučení: 5:4 . Využití: 0:1 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 25 . Střely na branku: 31:25 . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:3 .

Polakovič - O.Tvarůžek, Černý, Sunkovský, Cafourek, Kubr - Kučaba, M.Tvarůžek, Schierl, Martínek, Nistor

Drahoš - P.Němeček, Bakoš, Krupka, Přeslička, Da.Zámečník, Vodehnal - Paško, Mareš, Waltr, Do.Zámečník, Brož, Vrzák, Malysz, J.Němeček

Do utkání lépe vstoupil domácí Rakovník. Hrálo se především v obraném pásmu Hostivaře, Naše rezerva ovšem poctivě bránila a dokázala včas eliminovat útoky domácích. To se ovšem nepodařilo v 9. minutě, kdy se ocitl sám před Drahošem hráč domácích Tvarůžek a poslal tak domácí do vedení. V 1. třetině dál žádná branka nepadla a Rakovník si tak po první přestávce odnesl jednobrankové vedení.

Ve 2. třetině se Hostivař osmělila a dokázala tempo domácích dorovnat. Hrál se velmi vyrovnaný zápas. V 24. minutě poslal Malysz nebezpečnou stelu na domácího brankáře, ten míček sice vyrazil, ale na dorážku Jana Vrzáka už brankář Rakovníka nedosáhl! Domácí tato branka na chvíli paralyzovala a byla to Hostivař, které pokračovala ve svém útoku. Branku ovšem vstřelit nedokázala a tak po 2. třetině platil stav 1:1!

Ve 3. třetině bylo na domácích vidět, že jim dochází síly. Toho chtěla Hostivařská rezerva využít a to se podařilo. V 38. minutě po přihrávce Brože prostřelil brankáře domácích Dominik Zámečník a poslal tak B tým do vedení! Hostivař později sehrála další přesilovou hru, ve které bohužel udělala velkou chybu. Do samostatného úniku se dostal domácí Kučaba a v 41. minutě vyrovnal na 2:2.

Utkání tak šlo do prodloužení. V něm se nic důležitého nestalo a tak se šlo na samostatné nájezdy. Jako první jel domácí Kubr, který střelou mezi nohy prostřelil Drahoše. Za Hostivař jako první šel Jáchym Mareš, ten ovšem bekhendovou kličkou mezi nohy nedokázal domácího brankáře překonat. Ve 2. sérii jel za domácí Tvarůžek a kličkou mezi nohy uspěl. Šanci na prodloužení měl Marek Malysz, tomu bohužel nevyšla koncovka a bonusový bod do tabulky si tak připsal Rakovník, který porazil Hostivař 2:3! Pro Hostivař to tak je už šestá prohra v řadě.

Poslední utkání základní části 2. Ligy – Střed odehraje Hostivař za týden v domácím areálu, kde v sobotu od 10:30 přivítá tým Hrdlořez!

Jan Vrzák (Útočník HBC Hostivař) - Proti Rakovníku jsme navázali na dobrý výkon z minulého utkání. Přesto, že jsme nastoupili v nekompletní sestavě, dokázali jsme obstojně konkurovat jednomu z nejlepších týmu ligy. Bohužel nás opět trápila naše produktivita a zbytečná vyloučení. Z mého pohledu jsme odehráli výborný zápas, kde nám výhra utekla jen o vlásek. Věřím, že v podobném tempu a nasazení budeme pokračovat i v posledním zápase soutěže a budeme tak patřičně připraveni na případné play-off.