Po úspěšné sérii s Brnem a postupu do semifinále čekal na první tým Hostivaře víkendový výjezd na půdu favorizovaných Prachatic! (Foto: Prachatický Deník)

PRA

Prachatice

5:4

2:0, 1:1, 2:3

Branky a nahrávky: 16:16 Malina (Čejka, Vaniš), 39:15 Čejka (Přeslička), 41:58 Vaniš (Kubeš, Čejka), 42:34 Malina (Brož) .
Rozhodčí: Martis, Soukup . Vyloučení: 3:7 . Využití: 1:2 . V oslabení: 0:2 . Diváci: 123 . Střely na branku: 45:36 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:4 .

Pixa - Švácha, Šaršoch, Laurinc, Bárta, Dušek, Šilhán, Květoň, Malecha, Tácha, Zavřel, Válek, Reindl, Korous, Paule, Sitter, Kutlík, Štěpánek

Štoural (Janovec) - Kubeš, Dušák, Macek, Novotný, Konečný, Přeslička - Vaniš, Čejka, Malina, Kucarov, Palička, Brož, Píša, Kucharčík, Jachek, Hroch, Zyta

Do úvodního utkání série vstoupili lépe domácí a brzy vedli, když se prosadil Tácha. Hostivař se posléze musela bránit v oslabení po vyloučení Macka, prachatičtí ale první početní výhodu v gól nepřetavili. V ofenzivně laděné třetině se přesto ještě jednou prosadili a byl to opět Tácha, kdo zvedal ruce nad hlavu. Své šance ale měla i Hostivař a zvláště první útok ztroskotával na skvěle chytajícím Pixovi. Ten v prvé části za svá záda žádný míček nepropustil a jeho tým tak po patnácti minutách vedl 2:0!

Hostivař ale zahajovala druhou periodu v přesilové hře a toužila po snížení. To se povedlo těsně před návratem domácího hráče z trestné lavice, když Čejka vybídl před brankou postaveného Malinu, který míček ztečoval pod betony prachatického strážce svatyně. Domácí ale bleskurychle vrátili dvoubrankové vedení na svoji stranu a ačkoliv v závěru druhého dějství mohli přidat další gól a pojistit si díky dlouhé dvojnásobné přesilovce své vedení, skóre už se do sirény neměnilo. Hosté oslabení s vypětím všech sil a za asistence pozorného Štourala neinkasovala a byla stále ve hře!

V úvodu třetí části šla ale opět do oslabení a soupeř tentokrát trestal. Květoň vstřelil čtvrtý gól a za další tři minuty se nerozpakoval přidat další. Výsledek se zdál rozhodnutý, hostivařští ale v závěru utkání dokonale zdramatizovali. Čejka nejdříve při signalizovaném trestu unikl domácí obraně a snížil na rozdíl tří branek. Vítr z plachet mělo vzít hostům další vyloučení, ti ale vrhli poslední zbytky sil do útoku, uzamkli domácí v pásmu a po střele Kubeše od modré se radoval Vaniš, který jeho střelu tečoval. Oslabení ale pokračovalo! Domácím se stále nevedlo kloudně přesilovku rozehrát a tak pro ně přišel další trest. Zachycený míček napálil Brož na Pixu, ten jej pouze vyrazil proti dobíhajícímu Malinovi, jenž ho pohotově usměrnil mezi tři tyče! Hostivař během chvilky snížila na rozdíl jedné branky a po skončení početní nevýhody velela opět do útoku, v poslední minutě navíc s hrou bez brankáře. Po velkém tlaku se zjevil v největší šanci zřejmě Dušák, branku ale minul. Domácí tým těsné vedení uhájil a radoval se tak z prvního získaného bodu v sérii.

Ondřej Novák (HBC Hostivař) - Jsme si vědomi kvalit soupeře, hrál opravdu dobře, je silný na míči a do karet mu hrál i větší počet našich vyloučení. I my jsme měli dobré šance ke skórování, recept na skvěle chytajícího Pixu jsme našli ale až v závěru. Jsem rád, že jsme alespoň utkání zdramatizovali a že se soupeř musel do posledních vteřin bát o výsledek.