22.04.2023 Reportáž

První čtvrtfinále pro Pardubice! Pokus o vyrovnání série startuje v nedělních 14 hodin!

První čtvrtfinálový zápas vyšel lépe domácím Pardubicím, když už po první třetině vedli především díky využitým přesilovým hrám o tři góly a ačkoliv se ve druhém dějství Hostivař nadechovala ke zdramatizování, domácí si zkušeně závěr pohlídali, přidali dva góly a zaslouženě se ujali v sérii vedení. Ta pokračuje už tuto neděli, tentokrát od 14 hodin!

ČF1, sobota 22.4.2023

PCE

Pardubice

6:2

3:0, 1:2, 2:0

Branky a nahrávky: 24:02 Kucharčík (Čejka), 27:55 Čejka (Kucharčík, Pírek) .
Rozhodčí: Gráca, Musil . Vyloučení: 1:6 . Využití: 2:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 96 . Střely na branku: 29:14 . Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2 .

Foršt (Třináctý) - Geisler, Krejčí, Školoudík, Zajíček, Novotný, Martan - Bílý, Březina, Förstl, Janeček, Kubeš, Langr, Licek, Strouhal, Moravec, Česák, Vlasák, Hálek, Mikula, Hlaváček

Štoural (Majerníček) - Čápek, Ilušák, Bureš, Macek, Pírek, Kubeš, Kučera, Novotný - Čejka, Kucharčík, Urbanec, J.Vaniš, Potěchin, Lehner, Hroch, D.Vaniš, Pátek, Grepl, Vosátka

Utkání bylo od začátku pod taktovkou domácích Pardubic. Favorit série otevřel skóre utkání v 11. minutě, kdy Hostivařského Václava Štourala prostřelil Zajíček. Po této brance byl vyloučen hráč Hostivaře Urbanec. Domácí přesilovku sehráli na výbornou a po brance Strouhala vedli o dvě branky. Hned po této brance Hostivař opět faulovala a následnou přesilovou hru využil Česák. Po první třetině tedy domácí vedli 3:0.

V úvodu 2. třetiny Pardubice začali tam, kde skončili. V 17. minutě zvýšil na rozdíl čtyř branek Langr. Hostivař i přes brzký nepříznivý stav nehodlala nic vzdát. Dostávala se do slibných šancí, které nakonec vedli ke gólům! Nejprve se v 25. minutě trefil Hostivařský Samuel Kucharčík! O tři minuty později snížil na 2:4 Jan Čejka! Před třetí třetinou to tedy vypadalo na velké drama!

To ovšem domácí nepřipustili a svůj náskok si zkušeně pohlídali. Hostivař nic k velkému nepustili. Naopak si dokázali vzít vysoké vedení zpět. V 37. minutě vstřelil pátou branku Pardubic Kubeš. V 38. minutě zvýšil na konečných 6:2 Jan Bílý. Hostivař tedy v prvním čtvrtfinálovém utkání nesupěla. Šanci na vyrovnání série budou mít hned zítra! Druhý díl této čtvrtfinálové série startuje v Pardubicích v 14:00!

Samuel Kucharčík (Útočník HBC Hostivař) – Do utkání jsme vstoupili dobře, ale naše tempo bohužel nevydrželo a po dvou obdržených gólech šlo naše sebevědomí dolů. Po třetině se naše hra zas o něco zlepšila, ale rozhodně to nestačilo na to, abychom dokázali dobře hrající Pardubice porazit. Zápas nám úplně nevyšel podle našich představ.

Jan Krtička (Hlavní trenér HBC Hostivař) – Do utkání jsme vstoupili dobře, ale bohužel v prvních deseti minutách jsme nevyužili tři ložené šance. Poté jsme udělali chybu a soupeř to potrestal. Odskočil nám do stavu 4:0 a nám se to těžko honilo. Podařilo se nám snížit na 2:4 a na konci druhé třetiny jsme měli velkou šanci, kterou jsme bohužel nevyužili. Ve třetí třetině nás už soupeř k ničemu nepustil a zápas dovedl k vítězství. Samotná kapitola zápasu byli rozhodčí. Je to škoda, že umí takto pokazit a ovlivnit zápas a i zároveň ten následující.