06.03.2023 Reportáž

Prořídlý tým juniorky slavil vítězství na Palmovce! Šesti body ho řídil Lehner!

Šest útočníků, čtyři obránce a dva brankáře. Takto početný kádr měl k dispozici trenér Grepl k druhému kolu nadstavbové části extraligy juniorů při zápase s Kovem. I tak ale Hostivař vstupovala do utkání jako favorit, který mohl potvrdit místní dominanci již třetí výhrou v pražském derby v této sezóně.

Z2, sobota 4.3.2023

KOV

Kovo Praha

3:7

0:1, 0:3, 3:3

Branky a nahrávky: 10:10 Lehner (Mikšovský, Höfner), 18:48 Lehner (Höfner, Grepl), 20:53 Mikšovský (Lehner), 29:29 Lehner (Grepl), 36:20 Hroch (Grepl, Munk), 38:46 Mikšovský (Lehner, Grepl), 44:38 Grepl (Lehner) .
Rozhodčí: Gráca, Synek . Vyloučení: 2:0 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 32 . Střely na branku: 28:26 . Průběh utkání: 0:6, 3:6, 3:7 .

Jánošík (Pešta) - Číž, Dastych, Kanclíř, Drobník, Ježek, Kabát, Krejnický, Linhart, Petrášková, Šimon, Veselý, Vondráček, Walter, Zábrodský

Drahoš (Keprt) - Höfner, Hroch, Matějka, Munk - Grepl, Lehner, Maali, Mikšovský, Němeček, Smetana

První minuty hned napovídaly tomu, jakým stylem se bude utkání vyvíjet. Hra obou celků byla kostrbatá, nepřesná a vzájemný hokejbal tak odpovídal spíše jakési plácané, než nejvyšší juniorské soutěži. Zatímco Hostivař se marně snažila prosazovat v situacích jeden na jednoho, Kovo hrozilo svým důrazem v předbrankovém prostoru a několikrát pěkně zavařili hostujícímu celku v jejich obranném pásmu. Přesto to ale bylo do sítě domácích, kam padnul první gól zápasu. Nikým nehlídaný Petr Lehner s klidem dorazil nahození dorostence Höfnera a poslal Hostivař do jednobrankového vedení.

Prostřední třetina byla již na branky bohatší. Svou druhou trefu nejprve zaznamenal v přesilovce Lehner, na kterého záhy navázal další mladičký z hostivařské sestavy, Michal Mikšovský. Kovo dále pokračovalo ve snaze strhnout skóre také na svou stranu a nebezpečně prověřovalo chytajícího Drahoše. Ten byl ale v brance bezchybný a hostivařská obrana si se zbytkem pokusů zuby nehty nějak poradila. Byli to naopak právě hostující hráči, kteří přidali celkově čtvrtou branku utkání a střelcem nebyl nikdo jiný, než opět Petr Lehner! Ten tak dovršil hattrick a uklidnil svůj tým čtyřbrankovým vedením do třetí třetiny.

Závěrečnou patnáctiminutovku chtěli hostivařští již dohrát v klidu, dojít si bez větších zmatků pro vítězství a zápas takové kvality hodit za hlavu. Na 5:0 z pohledu hostujících zvyšoval kapitán Hroch, po kterém se svou druhou trefou prosadil opět Michal Mikšovský. Stav byl tak přesně takový, jaký si ho prořídlá sestava juniorů představovala a nevypadalo to na žádné nečekané drama. To by se však domácí Kovo nesmělo z ničeho nic probrat a nasázet tři branky v rozmezí tří minut do Drahošovy sítě. Hostujícím bylo jasné, že takovým tempem inkasovaných branek by se jim cesta za třemi body výrazně zkomplikovala, stejně tak jako kardiovaskulární stav jejich trenéra, a museli zase přepnout do soustředěného režimu. Naštěstí se necelou půl minutu před koncem prosadil ještě Lukáš Grepl, který upravoval finální skóre na 7:3 z pohledu Hostivaře. Naše juniorka si tak opět z pražského derby odnáší plný počet bodů a připisuje si druhou výhru v jarní části. Zároveň je třeba poukázat na individuální výkon tříbrankového Lehnera, který si v utkání připsal celkově 6 kanadských bodů. Jeho parťák z lajny, Lukáš Grepl, si z utkání odnesl o jeden méně, za branku a čtyři gólové přihrávky.

A týmu o víkendu odstartuje Extraligové Play-off! Ve čtvrtfinále narazí na houževnatou Karvinou!