20.10.2018 Reportáž

Přestřelka v Hradci! Juniorka ale závěr zvládla a Piráty přehrála!

Dosud neporažená juniorka Hostivaře tentokrát cestovala na půdu dalšího těžkého soupeře, do Hradce Králové. Souboj s Piráty sliboval pikantní duel, který se ale tentokrát nekonal. Gólů ale padl tucet!

6.kolo, sobota 20.10.2018

HKR

Hradec Králové

5:7

2:2, 1:3, 2:2

Branky a nahrávky: 0:58 J.Vaniš (Čejka, Zyta), 14:55 Kubeš (Zyta, Čejka), 15:43 Čejka (Zyta, J. Vaniš), 24:36 Čejka (J. Vaniš, Dušák), 24:47 Čejka (J. Vaniš, Kořínek), 43:16 J. Vaniš (D. Vaniš, Zyta), 43:55 Čejka (D. Vaniš, J. Vaniš) .
Rozhodčí: Černý, Olesz . Vyloučení: 4:4 . Využití: 2:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 30 . Střely na branku: 26:45 . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:5, 5:5, 5:7 .

Šťovíček (Budil) - Zeman, Bláha, Rakovský, Flos, Kubát - Fiedler, Rakovský, Černý, Dlouhý, Bláha, Bartoš, Hruška, Kulhánek, Telenský, Kynčl

Dostál (Štoural) - Kubeš, D. Vaniš, Dušák, Kořínek - J. Vaniš, Čejka, Zyta, Vosátka, Srp, Jachek, Bůžek, Zámečník, Mareš

Hostivař se zásluhou Vaniše dostala už v první minutě do vedení a i nadále vládla v útočné třetině. Místo navýšení skóre ale přišlo po souvislém tlaku vyloučení, které hru vyrovnalo. Soupeř posléze vyrovnal, dočkal se ale i vedoucí branky. Až závěr třetiny přinesl další tlak hostí a pět vteřin před koncem periody došlo i na vyrovnání, když se po vhazování prosadil pohotovou střelou Ondřej Kubeš.

Začátek další patnáctiminutovky patřil opět Hostivaři a byl to Čejka, který vrátil vedení na stranu hostů. S následnou početní výhodou si ale tým střelce třetí branky neporadil vůbec dobře a svou ležérností, ve které padl chvilku v podezření, že hraje se soupeřem, dovolil ve vlastním oslabení Pirátům vyrovnat. Ve druhé polovině klání se přeci jen vrátila na hole hostivařských jistota, druhý útok mocně točil soupeře v rotacích po rozích hřiště, ale bez kýžené koncovky, která by přinesla gólovou radost. Ta nakonec byla přeci jen zaznamenána, a to hned dvakrát po sobě. Postaral se o ni opět až první útok a na konci obou akcí byl kapitán Čejka, který tak už v pětadvacáté minutě dovršil hattricku.

Dvoubrankové vedení se zdálo být pohodlné, bylo ale jasné, že soupeř své zbraně nesloží. Vaniš nejdříve odmítl kontrolu výsledku a poloodkrytou branku v jasné příležitosti minul. Dušák poté vyfasoval dva tresty a Hostivař se musela bránit čtyři minuty ve čtyřech. Závěr přesilovky odehrál soupeř výborně a po pěkné souhře snížil. Brzy se dočkal i šťastného vyrovnání a začínalo se prakticky od nuly. První útok ale nastupoval ze střídačky s ledovým klidem a s jasným rozhodnutím zápas definitivně prolomit. Podařilo se! Ofenzivní smršť zastavila až přesná přihrávka Daniela Vaniše na jeho staršího bratra Jiřího, který svou druhou brankou v utkání vrátil vedení Hostivaři. Poslední slovo měl navíc Čejka, který z mezikruží pálil přesně a minutu před závěrečnou sirénou dal utkání konečnou podobu. Hostivař zvítězila v poněkud neenergickém utkání 7:5!

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Utkání trochu bez šťávy, bez energie, ale jinak zase nemohu říci, že bychom zahráli vyloženě blbě. K vidění bylo několik pěkných akcí. Z posledních zápasů jsme ale přeci jen zvyklí na trochu jiné nasazení.