28.11.2017 Reportáž

Plzeň zatím zůstává nadále neporažena! Starší dorost ale dlouho odolával!

Mrazivé počasí nemohlo mít na další ligové kolo starších dorostenců vliv a v Čimicích se tak potkala Hostivař s dosud neporaženou Plzní...

15.kolo, neděle 26.11.2017

1:2

1:1, 0:0, 0:1

PLZ

Plzeň

Branky a nahrávky: 11:07 Zyta (Čejka, Novotný) .
Rozhodčí: Martis, Tarantík . Vyloučení: 8:6 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 25 . Střely na branku: 21:36 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2 .

Dušák (Štoural) - Kubeš, Vaniš, Macek, Němec, Novotný, Kořínek - Plohmer, Brabec, Jachek, J.Vaniš, Čejka, Zyta, O.Nocar, Zámečník, Maťocha, Němeček

Hrubý (Rovaš) - Jirka, Ulč, Jonák, Kovářík, Ulč, Samec, Štípek - Majer, Vobruba, Votípka, Bočan, Hurt, Lokajíček, Drož, Salfický

Utkání jako řemen nabídla dle očekávání konfrontace starších dorostenců Hostivaře a Plzně, která prochází dosud Extraligou jako nůž máslem a ještě nestihla zaznamenat jedinou porážku.

Hostivařští chtěli dokázat, že i v této kategorii se už s nimi musí počítat a výhry nad soupeři z Pardubic, Kladna či Hradce Králové nebyly náhodou. Úspěšná série Plzně byla pochopitelně velkou motivací a od úvodního vhazování se hrál důrazný hokejbal s množstvím přesných přihrávek, šancí i zákroků brankářů. Obrovské šance ke skórování si v prvních minutách hry vytvořil především druhý útok, brankář Hrubý ale vždy spolehlivě zasáhl. Propadu a rychlého přečíslení naopak na druhé straně brzy využil Bočan, který do prázdné branky dorazil vyraženou střelu Votípky. Hosté posléze mohli zvýšit v přesilové hře, domácí čtveřice ale působily spolehlivě a Hostivař tak byla stále ve hře. Dočkala se nakonec i zaslouženého vyrovnání, když hlasité žádanky využil Čejka, přihrál na volného Marka Zytu a ten bez přípravy zakončil do odkryté klece. V závěru periody se vylučovalo na obou stranách, stav se ale už nezměnil a Hostivař odcházela do kabin s přesvědčením, že i s neporaženou Plzní se dá hrát.

Gól ale nepadl ani v celém prostředním dějství, a to i přesto, že Hostivař několikrát pykala po mnohdy nepochopitelných výrocích sudí. Přesnou třetinu druhé periody odehráli domácí v oslabení, zuby nehty ale přesto drželi vyrovnaný stav, a to i díky pozornému Dušákovi, který čelil dvanácti pokusům Mečounů.

Ti si ale do třetí části přenesli i minutovou přesilovku 5 na 3 a v jejím závěru vstřelil rozdílový gól Richard Hurt. Plzeň vedla a klíčoví hráči Hostivaře už po sérii oslabení zjevně neměli dostatek fyzických, ani morálních sil. Domácím nepomohlo ani očekávané vyrovnávání počtu vyloučených v samotném závěru, kdy hráči Plzně vytvořili na úzké trestné lavici malou střídačku. Hostivařští si s nabídnutou dvojnásobnou přesilovkou neporadili vůbec dobře a místo střelby neustále hledali své spoluhráče. Poslední minutu už si hosté pohlídali a navlíkli tak své sérii další korálek, když i v Praze zvítězili, tentokrát 2:1.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - „Proti dosud neporaženému soupeři jsme chtěli rozhodně uspět a motivace před utkáním rostla. Hrálo se od podlahy a ačkoliv jsme nakonec silné Plzni těsně podlehli, jsme s naším nasazením a výkonem, až na pár detailů, spokojeni. Opět jsme se přesvědčili, že špičkovým týmům už dokážeme i v této kategorii konkurovat. V závěru už bylo znát, že se nedokážeme plně soustředit a v dlouhé přesilovce jsme místo střelby zbytečně vyhledávali přihrávkami spoluhráče."

Tomáš Semera (trenér HBC Plzeň) - „Čekalo nás dle mého nejtěžší utkání podzimu a přesně tak se stalo. Bylo to od začátku bojovné utkání se spoustou šancí na obou stranách. Možná by zápasu slušel jiný výsledek než 2:1, ale tak to někdy je. Myslím si ale, že jsme vyhráli zaslouženě, měli jsme více šancí a celkově jsme hráli velmi dobře. Na konci zápasu jsme ubránili dlouhé oslabení ve třech a díky tomu jsme si připsali další důležité body.“