10.10.2021 Reportáž

Pecka! Štoural vychytal druhé Dobřany a Hostivař připisuje další výhru!

Po porážce v Plzni čekal na Hostivař tentokrát domácí zápas a příjezd dobřanských Šneků, kterým patřila druhá příčka v tabulce. Papírový favorit byl tak jasný, domácí přesto hodlali uspět!

7.kolo, sobota 9.10.2021

4:1

1:1, 1:0, 2:0

DOB

Dobřany

Branky a nahrávky: 8:28 Kucharčík (Štěpáník, Urbanec), 29:38 Malina (Kalaš), 32:10 Kucharčík (Hroch), 37:45 Urbanec (Kucharčík, Hroch) .
Rozhodčí: Cícha, Záhora . Vyloučení: 6:4 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 69 . Střely na branku: 21:32 . Průběh utkání: 0:1, 4:1 .

Štoural (Keprt) - Dušák, Fic, Kubeš, Kučera, Novotný, Vaniš - Brož, Hroch, Kalaš, Kucharčík, Malina, Štěpáník, Urbanec, Vosátka, Zyta

Jásek (Malotín) - Matoušek, Šlehofer, Truchlý, Braun, Duchek, Duchek, Görges, Kovářík, Kovářík, Lang, Málek, Neumaier, Ráb, Sloup, Stránský, Vajda, Voves

Po vzájemném oťukávání se už ve čtvrté minutě ocitli na trestné lavici hostující Truchlý a chvilku po něm i Samuel Kucharčík, který zde měl trávit dokonce čtyři minuty za hru vysokou holí. Hosté nabídnutou početní výhodu využili zásluhou Brauna, ve stejné situaci si ale v deváté minutě počínali dobře i hostivařští a byl to právě Kucharčík, který odčinil svůj předchozí trest. Domácí měli možnost ještě jedné přesilovky, tentokrát už ale úspěšní nebyli a stav byl po první části vyrovnaný, 1:1!

Hra v nerovném počtu na hřišti byla důležitou i v prostředním dějství. Dobřanští totiž hned dvě přesilovky nevyužili, domácí Hostivař srdnatě bojovala a s přispěním skvěle chytajícího Štourala stále držela vyrovnané skóre. A to až do poslední minuty druhé třetiny, kdy se do zakončení dostal Marcel Malina a Jáska prostřelil, 2:1!

Ještě více radosti se neslo hostivařskou arénou ve třiatřicáté minutě, když Kucharčík přidal třetí gól a vidina bodů proti druhému týmu tabulky začínala mít reálné obrysy. Na 4:1 navíc brzy upravil Otto Urbanec a ačkoliv hosté v závěru mohutně tlačili, ke snížení či dokonce vyrovnání nedošlo, a to především opět díky fantasticky chytajícímu Štouralovi, který zneškodnil několik tutovek Šneků.

Hostivař si připsala na domácím hřišti cenné tři body a v příštím víkendu se vydá na půdu vedoucího týmu tabulky, HBC Kladno!

Martin Davídek (trenér HBC Hostivař) - Naše zápasy jsou jako den a noc. Před týdnem s předposlední Plzní noc ve znamení zmaru a nyní s druhýma Dobřanama skvělý výkon. Hráli jsme všichni jako tým. Bojovali jsme, z mého pohledu trenéra hráči plnili to, co jsme si řekli. Jednoduché přenesení hry a založení útoku, dobrý pohyb všech hráčů na hřišti a excelentní výkon gólmana. Jen těch vyloučených máme pořád hodně.