01.04.2019 Reportáž

Pár minut a bylo po utkání! Hostivař ve Svítkově neuspěla!

A tým Hostivaře zajížděl po dvou týdnech zápasového volna do Pardubic, kde se utkal se Svítkovem. V podzimní části tým z Prahy na Palmovce uspěl, soupiska pardubického týmu se ale významně obměnila, a tak se dal očekávat zápas zcela jiného kalibru.

15.kolo, neděle 31.3.2019

SVI

Svítkov Stars

10:6

5:0, 3:1, 2:5

Branky a nahrávky: 19:47 Palička (Vaniš), 31:03 Kalaš, 38:01 Píša (Kucarov), 39:22 Vaniš (Čejka), 41:45 Čejka (Vaniš), 44:59 Čejka (Vaniš) .
Rozhodčí: Řezníček, Karous . Vyloučení: 5:5 . Využití: 3:2 . V oslabení: 2:2 . Diváci: 45 . Střely na branku: 28:46 . Průběh utkání: 8:0, 8:2, 9:2, 9:3, 10:3, 10:6 .

Majerníček (od 44.Šťovíček) - Adámek, Doležal, Filip, Flos, Hrnčíř, Staněk - Vojtěch, Čech, Černický, Dudík, Král, Mitra, Novotný, Novotný, Paukrt, Waber, Zaplatílek

Štoural (od 9.Janovec) - Kubeš, Novotný, Macek, Dušák, Kucarov - Vaniš, Čejka, Zyta, Kalaš, Palička, Brož, Píša, Krupka, Jachek, Bůžek

A taky, že ano! Takový průběh si ale zřejmě nikdo nepředstavoval! Hostivař v úvodu nevyužila dvojici dobrých příležitostí a naopak brzy inkasovala, když se střelou pod beton prosadil Mitra. Stejný hráč brzy v přesilovce zvýšil na 2:0 a další dvojice slepených branek v deváté minutě definitivně vyhnala mladého Štourala z branky! Vystřídavší Janovec si sice brzy sáhl na míček, i on ho ale brzy lovil z branky, po přesné trefě Paukrta! Poměr střel byl v úvodní části vyrovnaný, Hostivař ale "tekla" o pět gólů a tušila, že v Pardubicích už uspěje stěží!

Svítkov navíc hned v první minutě druhé části přidal šestou trefu v přesilové hře a v devatenácté minutě zesměšnil po individuálních chybách Hostivař dalšími dvěma góly ve vlastním oslabení. Věřte nevěřte, hostivařští v devatenácté minutě prohrávali v Pardubicích 0:8 a na osm branek stačilo domácím hráčům málo uvěřitelných patnáct střel! Zatímco trenér Hostivaře marně hledal na střídačce provaz k oběšení a hráči sklesle klopili oči k zemi, prosadil se ještě v probíhající početní výhodě konečně hostivařský hráč! Byl to Ondřej Palička, který přesnou střelou z kruhu snížil na rozdíl sedmi branek. V dalších deseti minutách měla Hostivař výraznou střeleckou převahu, Majerníček v brance Svítkova byl ale dále pozorný a další snížení nepovolil. Za zmínku tak v druhém dějství stálo především nasazení juniora Štěpána Bůžka, pro kterého to byla v seniorském dresu premiéra.

Po téměř dvanáctiminutovém intermezzu přišel další gól! Kalaš využil zlomení hole domácího borce a v samostatném úniku nedal v oslabení Majerníčkovi šanci. Mitra ale ještě tutéž přesilovku využil a Hostivař byla tam, kde na začátku třetiny. A padaly i další góly! Trefil se Píša a brzy po něm i Vaniš, načež dalším gólem kontroloval svítkovský hráč. I další dva góly Čejky v závěru už byly pouze kosmetickou úpravou, neboť o vítězi bylo rozhodnuto už na začátku prostřední části. Svítkov Hostivař vycvičil v efektivitě zakončení a na svém domácím hřišti zvítězil divokým výsledkem 10:6!