22.11.2018 Reportáž

Mladší žáci nestačili na silný Kert Park a z Lužin odjeli s prázdnou!

V předposledním podzimním kole čekal mladší žáky výjezd na Lužiny. Tam je čekal dosud neporažený tým Kert Parku Praha.

8.kolo, neděle 18.11.2018

KER

Kert Park Praha

6:3

1:1, 3:2, 2:0

Branky a nahrávky: 4:34 Stoulil (Bezpalec), 14:18 Houška, 22:09 Houška .
Rozhodčí: Joudal, Labra . Vyloučení: 3:7 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 45 . Střely na branku: 30:24 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 6:3 .

Štráberger (Slaboch) - Nevšímal, Broulík, Adam, Vrabec, Drnec, Janda, Néma, Křivánek, Stašák, Větrák, Hulpach

Knotek - M.Mikšovský, Dvořák, Olišar, Švec, Höfner - Michek, Hradil, Bezpalec, Nestrojil, Houška, Stoulil, Keller, Absolon

Hned od začátku bylo jasné, že přes mrazivé počasí se hostivařští pěkně zapotí. Zejména první útok Kertu nám pěkně motal nejen hlavy. A bohužel udeřil hned zpočátku, když již ve druhé minutě se trefil Néma a Hostivař prohrávala. Pak následovalo několik vyloučení na obou stranách a zatímco Kert Park ty své nevyužil, tak Stoulil využil špatného vyhození a srovnal na 1:1. A to bylo, alespoň co se týče gólů, v první části vše.

Ta druhá začala pro Hostivař hóódně ledovou sprchou. Hned po jejím zahájení vybojovali domácí míček a dvojice Drnec - Janda nedala modrožluté obraně šanci. A aby toho nebylo málo, tak o malou chvíli později stejný útok soupeře přetlačil i druhou obrannou dvojici a Knotkem vyražený balonek dorazil Néma. A by to 3:1. Poté se hra mírně vyrovnala a hrozilo na obou stranách. A když za další dvě minuty zvýšil opět Drnec na 4:1, zdálo se být hotovo. Jenže nebylo. Hostivař zmobilizovala všechny síly. A zahřmělo i na její straně. To když Houška cestou z trestné lavice sebral míček soupeři a z úniku snížil. Totéž zopakoval o tři minuty později a zase bylo o co hrát. A za stavu 4:3 pro domácí skončila druhá třetina.

Začátek poslední třetiny si už Hostivař pohlídala a tak bylo stále o bojovat. Obě strany se tlačily dopředu a bylo se na co dívat. A skoro mohlo být i srovnáno, když kdo jiný, než Houška, orazítkoval domácí tyčku. Když se zápas blížil ke konci a hosté pomalu začínali přemýšlet o power-play, zaúřadoval opět první domácí útok. Domácí vyhráli buly ve své obranné třetině, přes dvě rychlé přihrávky se dostali do té útočné a než se hostivařští obránci vzpamatovali, tak Néma zkompletoval hattrick. A když hned po vhazování ve středovém kruhu Janda přetlačil všechny, zhatil všechny naděje hostí na potenciální srovnání šestou brankou!

Jan Němec (trenér HBC Hostivař) - Zápas o špičku tabulky jak má být. Boj od začátku do konce. Takto těžké zápasy, kde je o co hrát až do konce, jsou přesně to, co kluky posunuje stále výš. A i když jsme bojovali co se dalo, tak zejména první útok Kert Parku nám dnes dělal pořádné potíže. Řekl bych, že soupeř dokázal skvěle využít své výškové a rychlostní převahy a zaslouženě zvítězil. Cením hlavně to, že jsme drželi hlavy nahoře i za výrazně nepříznivého stavu.

Milan Kubíček (trenér HC Kert Park Praha) - Z týmu sálalo od začátku odhodlání. Již v první třetině jsme mohli utkání rozhodnout. Podařil se nám neskutečný vstup do druhé třetiny a i když Hostivař dokázala snížit, o přestávce před poslední třetinou jsme si řekli, že to nepustíme a porazit se můžeme jedině sami. Děkuji celému mužstvu za odmakání celého zápasu. Musím pochválit dnešní první útok (Janda, Drnec, Néma), obrana Hostivaře si s nimi moc rady nevěděla. Nejlepším naším hráčem byl Daniel Broulík, co ten toho naběhal. Za týden si to pojedeme rozdat na Kladno jako rovný s rovným. Za tuto část sezony jsem na Vás moc pyšný týme.

23.4.2024

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!

22.4.2024

B tým mužů zvítězil po šesté v řadě! Zápas proti Rezervě Kova Praha rozhodly až nájezdy!