06.10.2018 Reportáž

Nad Pardubicemi se daří! Juniorka opět vykradla město perníku!

Ke šlágru kola zajížděla juniorka Hostivaře do města perníku a nekonečné bezdomovecké show psychopata Bejra, do Pardubic. Právě s místním Autosklem svádí naše nejstarší mládežnické kategorie v posledních letech ty nejnapínavější souboje a nejinak tomu mělo být i tentokrát.

4.kolo, sobota 6.10.2018

PCE

Pardubice

2:3

0:0, 0:2, 2:1

Branky a nahrávky: 20:28 J. Vaniš, 26:41 Čejka (Zyta), 41:12 D. Vaniš (Kubeš, Čejka) .
Rozhodčí: Prudík, Popelka . Vyloučení: 7:9 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 60 . Střely na branku: 24:22 . Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3 .

Foršt (Bitnar) - Kvapil, Geisler, Deml, Toman, Tajovský, Panchartek, Hruška - Blažek, Kouba, Strouhal, Šimek, Licek, Moravec, Novák, Jedlička, Janeček, Langr, Školoudík

Štoural (Dostál) - D. Vaniš, Kubeš, Sedláček, Dušák, Fic - J. Vaniš, Čejka, Zyta, Vosátka, Nocar, Jachek, Bůžek, Srp, Kucharčík, Plohmer, Hroch, Mareš

Už před úvodním vhazování bylo znát, že se opět střetnou dvě výtečná mužstva a několik desítek diváků uvidí hokejbal té nejvyšší úrovně, s množstvím tvrdých soubojů a individuálních perliček. Hostivař vyrazila do boje hned se sedmerem dorosteneckých hráčů, Pardubice chtěli zvrátit nepříznivou bilanci s naším týmem z poslední doby a vyrukovali s tím nejlepším.

Oproti posledním dvěma vzájemným duelům ale vstoupila Hostivař do utkání s jinou strategií a stav i obraz hry byl dlouho vyrovnaný. V úvodní části čněli nad ostatními bezchybní obránci i brankáři a do kabin se tak šlo, i přes několik vyloučení na obou stranách, za bezbrankového stavu.

Úvod druhé periody patřil domácím, kteří ale ztroskotávali na Štouralovi v brance Hostivaře. Bezchybný byl dlouho i Foršt na druhé straně, kapituloval ale jako první, když ve středním pásmu napřáhl Jiří Vaniš a bombou otevřel skóre. Hostivař ožila a byla v dalších minutách aktivnější, několik dalších šancí ale využít nedokázala. Gólově zahřmělo opět až v sedmadvacáté minutě, kdy Zyta vysunul do úniku Čejku, který se nemýlil a zvýšil k radosti hostí už na 2:0!

I přes dvoubrankové vedení ale bylo jasné, že se tradičně kvalitní soupeř nevzdá. Domácí trenéři seskupili svůj tým do dvou úderných formací, které se od prvních minut třetí periody tlačily za kontaktním gólem. To se jim podařilo a byl to Geisler, který tvrdým švihem pálil přesně. Stejnému hráči se navíc podařilo brzy podobným pokusem, tentokrát ale od pravého mantinelu, vyrovnat a začínalo se od nuly. Hostivařští se ale brzy sebrali a hru vyrovnali. Aktivním napadáním si vypracovali šance, ale i další vyloučení domácích, které rozhodlo celé klání. Bombu Kubeše ve dvaačtyřicáté minutě ještě pardubický hráč zblokoval, následnému posunutí na Daniela Vaniše a jeho milimetrové střele nad Forštovo rameno se už ale nikdo postavit nedokázal a Hostivař se tak v euforii těšila ze třetího gólu. To nejtěžší ale hostivařské teprve čekalo v posledních minutách... Domácí po oddechovém času veleli do útoku a brzy jim měla dopomoci nejdříve klasická a posléze i dvojnásobná přesilová hra. Vybraní hráči do posledních minut ale nechali na hřišti maximum a za pomoci bezchybného Štourala v brance už další gólovou radost domácím nedovolili!

Junioři Hostivaře tak ve třetím utkání v řadě dokázali pardubického soka porazit, tentokrát v dalším z krásných a bojovných duelů, 3:2! Chvála ale budiž směřována k oběma celkům, za prvotřídní, férový a vyrovnaný souboj.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Tušili jsme, že se soupeř po dvou neúspěšných utkáních s naším týmem připraví a bude od nás očekávat opět blokaci středního pásma, vzali jsme tedy hodně mladých kluků a rozhodli se pardubické překvapit aktivní hrou s napadáním obránců. Zápas se musel líbit. Pardubice mají opět skvělý tým a budou tradičně velkým favoritem na další titul. Jsem rád, že jsme je opět dokázali porazit. Výhry nad celkem takových kvalit si člověk vždy musí vážit.

Štěpán Bůžek (útočník HBC Hostivař) - Věděli jsme o síle soupeře, snažili jsme se tedy dobře připravit. Úvodní část byla taková oťukávací, ve druhé jsme se dostali do vedení a brzy přidat i druhý gól. Vstup do třetí části nám ale utekl, v závěru jsme ale využili klíčovou přesilovku. Vítězství s takto kvalitním soupeřem je důležité, teď už se ale musíme chystat na další těžký zápas.

Josef Vosátka (útočník HBC Hostivař) - Utkání bylo po většinu času dost vyrovnané, tvrdé a běhavé. Předvedli jsme týmový výkon, podržel nás brankář a myslím si, že tam každý musel nechat vše, protože rozhodovali maličkosti.