20.03.2019 Reportáž

Na silné Prachatice Hostivař nestačila! Jediný gól vstřelil Brož!

Po dvou domácích prohrách z minulého víkendu narazila tentokrát Hostivař na dalšího silného soupeře z čela tabulky, tým Prachatic. Tomu úvod jara nevyšel, do Prahy si tak družina trenéra Čapka zcela jistě jela pro body!

4.kolo, neděle 17.3.2019

1:4

1:0, 0:2, 0:2

PRA

Prachatice

Branky a nahrávky: 7:21 Brož (Vaniš, Čejka) .
Rozhodčí: Cícha, Ptáček . Vyloučení: 2:4 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 28 . Střely na branku: 15:33 . Průběh utkání: 1:0, 1:4 .

Štoural (Janovec) - Kubeš, Dušák, Novotný, Přeslička, Krupka - Kalaš, Brož, Palička, Vaniš, Čejka, Zyta, Píša, Jachek

Pixa - Šilhán, Švácha, Markytán, Šperl, Laurinc, Bárta - Mikoláš, Turek, Válek, Tácha, Malecha, Květoň, Paule, Klíma, Reindl

Mladý hostivařský výběr se vyspělého soka nezalekl a v úvodní třetině byl k vidění vyrovnaný hokejbal, s jediným gólovým momentem. V osmé minutě vyšla domácím přesilová hra, Vaniš posunul na Marka Brože a ten střelou od modré otevřel skóre. Hostující hráči nebyli se svou hrou v úvodní periodě spokojeni, v té druhé ale přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a byla to především vhazování, která trápila zase hostivařské hráče.

Jedno z mnoha čistě prohraných využil už v sedmnácté minutě extraligou ostřílený Šperl, na jehož střelu nedokázal Štoural reagovat, 1:1. Hosté byli rázem aktivnější, k vedení jim navíc pomohla šťastná trefa z hole Táchy, která hostivařské ještě více opařila. Sil na straně Pražanů viditelně ubývalo, několik šancí ale po vyrovnání volalo. Z gólu už se ale neradovala ani jedna strana a po druhé části tak byl o něco spokojenější soupeř, který navíc v jejím závěru nevyužil svou první přesilovou hru.

Smutnit ale nemusel, už v úvodu třetí části se totiž po povedené souhře ujala střela Matyáše Malechy. Oba celky poté nezužitkovali nabídnuté početní výhody a utkání tak směřovalo ke konci. V závěru to ještě Hostivař zkoušela s hrou bez brankáře, míčku se ale ujal Turek a minutu před koncem dal výsledku konečnou podobu.

Hostivařský tým podlehl ve třetím utkání v řadě, tentokrát silnému celku z Prachatic. Možnost reparátu dostane až za dva týdny, kdy se utká o důležité body se sousedem v tabulce, pardubickým mužstvem Svítkova Stars.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Měli jsme docela slušnou první třetinu, v dalším pokračování už ale bylo znát, že nám dochází síly, což se projevovalo především v ofenzivní části, ale i v koncentraci v obranném pásmu. Náš tým táhnou výsledkově především junioři a ti už toho měli po dvou utkáních ve své kategorii viditelně dost.