16.04.2023 Reportáž

Mužská rezerva zaznamenala čtvrtou prohru v řadě. Doma nestačila na tým Rafanů.

Hostivařská rezerva přivítala v nedělní podvečer na svém hřišti aktuálního lídra 2. ligy – Střed, tým Rafanů Praha. Hostivař se v jarní části nenachází v ideálním herním rozpoložení, a toho Pražský soupeř dokázal využít. Rafani si z Hostivaře tak odvezli všechny tři body.

16., neděle 16.4.2023

2:7

1:3, 1:1, 0:3

RAF

Rafani Praha

Branky a nahrávky: 08:37 Zámečník (Vosátka, Brož), 28:46 Brož (Krupka, Čejka).
Rozhodčí: Sládek, Dubovský. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 22. Střely na branku: 23:34. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:7.

Majerníček (Drahoš) - Krupka, Minarčík, Přešlička, P. Němeček, Bakoš, Vodehnal - Brož, Paško, Vosátka, Waltr, Mareš, Čejka, Vrzák, J. Němeček, Malysz, Zámečník

Opalecký (Mikl) - Marušinec, Rulf, Švanda, Benda - Fišer, Hlister, Jelínek, Kukačka, Strejček, Tóth, Veselý

Hostivař neměla dobrý vstup do utkání. Podobně jako v posledních utkáních vstoupila do utkání vlažně a brzy inkasovala. Ve 3. minutě otevřel skóre zápasu hostující Tóth. O 18 vteřin později zvýšil na rozdíl dvou branek Strejček. V 5. minutě zvýšil Jelínek. Rafani tak brzy vedli a v menším počtu se tak mohli soustředit na obranu. To prolomil v 9. minutě hráč Hostivaře Dominik Zámečník! V 1. třetině se dále skóre neměnilo a hosté tak vedli nad Hostivaří 1:3.

Ve 2. třetině se obraz hry moc nezměnil. Hostivař nedokázala na hosty najít recept a Rafani hrozili pouze z protiútoků. V 28. minutě se hosté díky přesilové hře na chvíli usadili v obraném pásmu Hostivaře. Přesilovku 5 na 4 dokázal využít druhou brankou v zápase Tóth. V 29. minutě měla přesilovou hru Hostivařská rezerva. Tu dokázal přesnou a tvrdou ranou z vrcholu kruhu využít Marek Brož. Po 2. třetině svítilo na světelné tabuli skóre 2:4.

V 32. minutě hráli Rafani opět přesilovou hru a tu dokázal svým Hattrickem využít Tóth. Rafani tak opět vedli o tři branky. Hostivař od té doby působila odevzdaně. I přes to že si nadále dokázala vytvářet šance, nebezpečná z nich nebyla. V 41. minutě zvýšil na rozdíl čtyř branek svojí druhou branou v zápase Strejček. Tři vteřiny před koncem zápasu zvýšil vedení Rafanů Benda. Hostivař tak podle svému soupeři 2:7. Je to tak již čtvrtá prohra v řadě.

Šanci na reparát bude mít Hostivař další víkend, kdy ji čeká náročný dvojzápas. Nejprve se v pátek utká doma s rezervou Kova Praha a v sobotu se vypraví na půdu Rakovníka.

David Waltr (Útočník HBC Hostivař) - Zápas se nijak nelišil od toho, co na jaře už známe. Nedůslednost v defenzivě a neschopnost v ofenzivě znamenala další porážku, a nic s tím neudělalo ani promíchání sestavy. Aktuálně nemáme, od čeho se odrazit a jsem tedy moc zvědavý na poslední 3 utkání základní části. Snad se stihneme ještě před play-off dát dohromady, takhle to určitě totiž nepůjde...