26.04.2016 Reportáž

Muži potřetí v sezoně skolili Kovo B! Co navrátilec Palička?

Třetí vzájemné měření sil mužského áčka s Kovem B v letošní sezoně dostalo zajímavý příběh. Do sestavy Hostíku se totiž po téměř roce vrátil hvězdný útočník Ondřej Palička. Jak se podepsal pod výhrou 6:3?

21.kolo, sobota 23.4.2016

6:3

1:1, 2:1, 2:1

KOV

Kovo Praha

Branky a nahrávky: 7:37 Palička (Zvolský), 18:16 Brož (Kalaš, Franc), 25:59 Suchý (Staněk, Malaťák), 33:00 Hrabák (Staněk, Skřivan), 40:30 Malaťák (Adamec, Zvolský), 42:53 Adamec - 8:15 Hruška (Stárek), 21:35 Kolín (Šramota, Dubovský), 43: 25 Kyctl (Kolín) .
Rozhodčí: Honzík, Rezek . Vyloučení: 9:5 . Využití: 1:2 . V oslabení: 2:0 . Diváci: 5 . Střely na branku: 31:29 .

Kovář (Janovec) - Zvolský, Palička, Suchý, Pavel, Michálek, Skřivan, Frühauf - Kalaš, Franc, Brož, Jindra, Malaťák, Adamec, Boreček, Hrabák, Staněk

Pernis - Krček, Stárek, Dubovský, Rydval - Dub, Kekrt, Janáček, Rabušic, Kolín, Hruška, Šramota, Valenta, Kyctl

O Vánocích poslední Hráč roku Ondřej Palička sliboval, že se na jaře objeví v hostivařském dresu. Ten okamžik nastal minulou sobotu v zápase, kdy áčko přivítalo doma Kovo B. Jak se na obnovenou premiéru chystal? "Moc se těším opět na hokejbal, jsem sám zvědav, jak zápas zvládnu. Nehrál jsem to od minulého srpna, takže jen doufám, že mi nezkameněly ruce... Ale věřím, že to bude paráda," chechtal se před zápasem.

Důvod k úsměvu měl také krátce po úvodním buly. Nastoupil sice netradičně v obraně, tradičně byl ale produktivní. V osmé minutě po přihrávce Zvolského prostřelil hostujícího Pernise poprvé. Kovo pak ani ne za minutu zásluhou zkušeného veterána Hrušky srovnalo, a tak se poprvé šlo do kabin za stavu 1:1.

V druhé části opět poprvé udeřila Hostivař, když se prosadil Brož. Kovo, které dorazilo do Koma Areny s týmem namixovaným ze starších dorostenců a legend klubu s Vosou na prsou, ale srovnalo krok podruhé. V přesilovce 5 na 3 zakončoval po krásné kombinaci do prázdné branky Kolín. I domácí borci ale ukázali, že umí využít početní výhodu. To když ve 26. minutě zvyšoval perfektní ranou pod víko zadák Suchý.

Také závěrečná patnáctiminutovka přinesla čtyři branky. Nejprve znovu z voleje pálil ostrými Hrabák, pak v oslabení skóroval Malaťák po perfektním pasu Adamce a mohutný útočník v následující početní nevýhodě zabojoval sám a gól na 6:2 mu byl odměnou. Sobotní skóre pak ještě v té samé přesilovce zakončil hostující dorostenec Kyclt. Kovo B tak s Hostivaří potřetí padlo a Paličkův návrat k hokejbalu byl tak veselý. Kdy znovu přetáhne přes hlavu dres? Nechme se překvapit...

Marek Brož: „Jsem rád za další tři body, ale devět trestů a dvakrát oslabení 3 na 5 je moc. To musíme zlepšit.“