19.11.2018 Reportáž

Opět s obratem, tentokrát ale ve prospěch Hostivaře! Junioři zvítězili nad Kladnem!

Junioři se po dvou týdnech opět potkali s týmem Alpiqu Kladno, tentokrát ale na pražské Palmovce. Svému soupeři měli co vracet, Kladno totiž poslední duel dokázalo ve třetí části obrátit a na svém domácím hřišti zvítězilo 3:2.

9.kolo, sobota 17.11.2018

5:2

0:0, 3:2, 2:0

KLA

Kladno

Branky a nahrávky: 15:53 Dušák (J.Vaniš), 22:47 Kucharčík (Mazura), 28:00 D.Vaniš (Čejka), 30:36 Vosátka, 42:36 J.Vaniš (Čejka, Štoural) .
Rozhodčí: Bačo, Danylec . Vyloučení: 3:4 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 20 . Střely na branku: 24:14 . Průběh utkání: 0:2, 5:2 .

Štoural (Dostál) - Vaniš D., Kubeš, Kolář, Dušák, Sedláček - Vaniš J., Čejka, Zyta, Vosátka, Srp, Jachek, Bůžek, Mazura, Kucharčík, Mareš

Merta (Černý) - Čejka, Hudec, Kamenář, Maurer, Němec, Paták, Procházka, Procházka, Stříbrný, Teinitzer, Tor, Zdrůbecký, Barták, Gottwald, Rychlý, Kužel

A i tentokrát se očekával vyrovnaný duel, ve kterém bude rozhodovat každá chybička. Sestava Hostivaře se oproti čtrnáct dní starému duelu pozměnila a do akce se dostali další dorostenci, ale i Jonáš Mazura, který nastoupil po několika měsících, po vleklých zdravotních potížích, do soutěžního hokejbalu.

Od prvních minut se hrál urputný hokejbal, ovšem s minimem šancí. Hostivař si už v úvodu měla možnost zahrát přesilovou hru, leč bez úspěchu. Lépe se nevedlo ve stejné situaci ani soupeři a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Pakliže první část byla na góly více jak skromná, to v druhé to začalo padat. Už po dvanácti vteřinách otřel Kamenář svou střelu o pravou tyčku a Kladno šlo do vedení. Uběhlo pouhých čtrnáct vteřin a Štoural v brance Hostivaře se musel pořádně červenat! Ale nebylo to zimou, nahození ze středního pásma totiž jeho lapačka pouze nasměrovala do sítě. V euforii hrající hosty naštěstí ale brzy uklidnil Daniel Dušák, který seběhl až do předbrankového prostoru a přihrávku Jiřího Vaniše zužitkoval i díky pohotové dorážce své vlastní střely. V první minutě druhého dějství tak týmy poctily oko diváka hned třemi přesnými zásahy, poté gólová radost ale utichla. Kladno dostalo možnost přesilové hry, navýšení jeho vedení se ale nekonalo. V polovině utkání naopak po nenápadné akci přesně zamířil Samuel Kucharčík a bombou švihem vymetl pavouky za Mertou, 2:2! Vyrovnávajícím gólem posilněná Hostivař toužila po obratu a dočkala se ho ještě v prostřední části, když došlo prakticky k zopakování první hostivařské, gólové situace, tentokrát před branku seběhl obránce Daniel Vaniš a přihrávku Čejky přetavil ve třetí gól!

Třetí třetina byla zahájena ledovou sprchou pro hosty. K náhodně odraženému míčku se dostal v mezikruží Vosátka, nerozpakoval se a míček napálil na překvapeného Mertu. Balónek skončil až za zády strážce svatyně kladenské branky a Hostivaři se rázem mohlo lépe dýchat. Mohlo být ještě veseleji, pokus Jiřího Vaniše ale skončil na tyči. V závěru navíc soupeř dvakrát putoval na trestnou lavici a v posledních minutách tak měli domácí usnadněnou práci. Dvě a půl minuty před koncem klání navíc napřáhl na červené čáře ke své pověstné střele Jiří Vaniš a dal tak utkání tečku! Hostivař vrátila silnému soupeři z Kladna dva týdny starou porážku, když zvítězila 5:2.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Potřebovali jsme dostat druhý gól, abychom se trochu nakopli. Soupeře obrat v závěru druhé části zlomil a jsem rád, že jsme mu dva týdny starou porážku vrátili.