22.04.2018 Reportáž

Mladší žáci otočili duel v Ústí nad Labem! Výhru trefil Michal Mikšovský!

Až do Ústí nad Labem vyrazili v prosluněnou neděli mladší žáci Hostivaře, pokusit se opět o získání dalších ligových bodů. V podzimním měření sil byl v Čimicích úspěšnější soupeř, hostivařští tak měli ústeckým co vracet.

18.kolo, neděle 22.4.2018

UNL

Ústí n. Labem

3:4

2:1, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 9:04 Stoulil (Sucharda), 20:42 Houška (P.Mikšovský), 24:51 Stoulil (Lehner, Sucharda), 35:20 M. Mikšovský (Houška, Stoulil) .
Rozhodčí: Langer, Krupa . Vyloučení: 5:1 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 51 . Střely na branku: 26:29 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4 .

Buneš (Vondruška) - Ciprián, Doucha, Maulujová, Hůja, Kerner, Kyncl, Klíma, Kocourek, Koza, Loos, Plívová, Růžička, Ullmanová, Urbánek, Vyhlídal, Hanzalík, Hůjová, Šimic

Drahoš - M.Mikšovský, Houška, Zámečník, Dvořák - Prager, Lehner, Maali, Smetana, Sucharda, Stoulil, Halíř, Hradil, P.Mikšovský

Domácí tým šel ale brzy do vedení, když využil ospalosti úvodní hostivařské pětice a po důrazu v brankovišti otevřel skóre. Pražané byli posléze střelecky aktivnější, naráželi ale na pozorného Buneše v brance ústeckého celku. Soupeř zvýšil na 2:0 v přesilové hře, po vyloučení Houšky a Hostivař rázem musela dotahovat dvoubrankovou ztrátu. V desáté minutě vsítila kontaktní gól, když dělovku Suchardy vyrazil Buneš před sebe, kde pohotově zakončil Tomáš Stoulil.

Příběh z úvodu prvního dějství se ale bohužel opakoval i ve druhé třetině a první útok se už po čtyřiceti vteřinách vracel na střídačku s hořkým výrazem ve tvářích. Domácí využili dalšího zaváhání před naší brankou a vedli 3:1! Ani třetí inkasovaná branka ale hostující tým nepoložila a ačkoliv to trvalo dlouhých osm minut, zásluhou přesné střely Radima Houšky z mezikruží došlo opět ke snížení. Nabídnutá přesilovka v závěru periody k vyrovnání nevedla a Hostivař tak i po druhé části ztrácela jeden gól.

Důležité bylo zvládnout vstup do třetiny, což ulehčil soupeř svým faulem. S početní výhodou se hostivařští vypořádali znamenitě, když si Sucharda vyměnil míček s Lehnerem, který přesně našel před brankou nehlídaného Stoulila, jenž zamířil přesně, 3:3! Hra se přiostřovala a ani jedna ze střídaček nebyla spokojena s výroky pruhované dvojice. Hostivařští se ale přeci jen více soustředili na samotnou hru a v závěru udeřili počtvrté! Michal Mikšovský vyběhl do ideální pozice pro střelu, která skončila až v síti. Na tabuli svítil čas 35:20 a bylo jasné, že pakliže hosté neudělají zásadní chybu, utkání dovedou k vítězství. Cestu ke třem bodům v závěru Hostivaři ulehčil svým faulem i domácí útočník a bylo rozhodnuto. Mladší žáci dotáhli dvoubrankové manko a rozdílovou trefou Michala Mikšovského nakonec Ústí nad Labem vyloupili.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Opět náročný a vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodla naše disciplína. Škoda vstupů do prvních dvou třetin, kde jsme dvakrát lacino inkasovali. Tým ale do poslední chvíle věřil, že utkání zvrátí, a o to cennější vítězství je.

A týmu o víkendu odstartuje Extraligové Play-off! Ve čtvrtfinále narazí na houževnatou Karvinou!