HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
06.11.2018 Reportáž

Starší žáci okradli o všechny body lídra z Rakovníka! Výhru vystřelil Šťastný!

Napětí před zápasem se dalo krájet. Rakovničtí z čela tabulky nepřijeli na Palmovku zcela určitě prohrát. Hostivařští po předchozím volném víkendu, který si okořenili vítězným přípravným a přátelským zápasem s Plzní, byli psychicky nabuzeni na maximum. Vzájemné hecování bylo slyšet na všechny strany.

7.kolo, sobota 3.11.2018

HOS

Hostivař

2:1

0:0, 1:0, 1:1

RAK

Rakovník

Branky a nahrávky: 28:10 Houška (Šťastný), 34:02 Šťastný (Zámečník, Malysz) .
Rozhodčí: Tománek, Procházka . Vyloučení: 5:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 38 . Střely na branku: 40:29 . Průběh utkání: 2:0, 2:1 .

Sestava domácích

Keprt (Drahoš) - Ilušák, Hoang, Sucharda, Zámečník, Houška - Šťastný, Zavřel, Prager, Lehner, Smetana, Malysz, Ferfecki, Maali, Jeništa, Gubala, Vrzák

Sestava hostí

Nistor - Šulc, Korf, Bureš, Tlustý, Nistor, Mendel, Schnaubelt, Slabý, Pořádek, Císař, Svoboda, Šulc

Komentář k zápasu

Od úvodu byl zápas veden z obou stran velmi svědomitě. Po prvním protočení všech lajn se Hostíkům dařilo tlačit více než soupeři, ale ne o mnoho. Na obou stranách se výtečně předvedli oba brankáři a tak po první třetině svítil na světelné tabuli neposkvrněný stav.

Obraz hry na začátku druhé třetiny byl stejný, ale pak se začali dít věci. Ve dvacáté minutě jsme po dvojím prohřešku (zdržování-vyhozený míček mimo hrací plochu) v rozmezí 16-ti vteřin, šli do dlouhého dvojnásobného oslabení. Vidina velké převahy a přemotivovanost hostí z Rakovníka však nedovolila uklidnit míček natolik, aby si vypracovali vyloženě „gólovku“. Pokud něco prošlo na naši bránu, tak pohotově likvidoval Keprt. Aby toho nebylo málo, jen co jsme šli do plného počtu, po necelé minutě hry se další z hostivařských hráčů poroučel na trestnou. Ani tuto přesilovku rakovničtí nezužitkovali ve svůj prospěch. Člověk by si řekl, třikrát a dost, ale ve dvacáté osmé minutě jdeme opět do čtyř. To už ale na maximum vyburcovaný Adam Šťastný nedovolil hostím nadlouho se usadit v našem pásmu a po výborně odběhaném úvodu oslabení vypíchl soupeři míček a úprkem po levé straně se dostal před branku Nistora, který zázračně odklonil míček letící mezi betony. Bohužel pro něj, pouze do předbrankového prostoru, kam dobíhal Houška a ten pohodlně dopravil míček do brány.

Na začátku třetí periody začali hosté trošičku více kousat. V obranném pásmu zpracoval letící míček Malysz, poslal přihrávku po hrazení na Zámečníka na úroveň červené čáry, který přiklepl míček ke středu hřiště rozeběhnutému Šťastnému. Ten bez potíží překonal střelou mezi betony podruhé Nistora. Rakovničtí nesložili zbraně a výpady za obránce se snažili změnit stav. To se jim povedlo a snížili čtyři minuty před koncem třetí třetiny na 2:1. Ani další nabídnutá přesilovka však hostům nevycházela a naše formace při oslabení zdatně ukrajovala vteřiny držením míčku na našich holích.

Stejnou taktiku vydrželi Hostíci držet i v plném počtu hráčů a do konce zápasu půjčovali hostům míček pouze sporadicky. Starší žáci se tak stali v letošní sezóně prvním pokořitelem rakovnické mašiny, když zvítězili 2:1.

Ohlasy po utkání

Tibor Zámečník (asist. trenéra HBC Hostivař) - Super zápas, super soupeř. Rozhoduje každá chybka a obzvláště v takovýchto zápasech. Kdo jich udělá méně, ten většinou vítězí. Soupeři jsme nabídli dost přesilovek, fauly většinou vyplývaly ze hry, z přemíry motivace, ale bez zákeřností. Gólmani na obou stranách skvěle odchytáno! Hráče musím pochválit za přístup a hodně ze zúročuje tréninková příprava některých fází. Soupeři děkujeme a velmi si vážíme takovýchto zápasů a přejeme zdar do dalších soubojů.

Redakce

 
 

Moc chyb! Junioři padli s Kert Parkem gólem v závěru!

25.3.2019

Tříbodový Vrzák a skvělá hra starších žáků! Strašecí v odvetě padlo!

24.3.2019

Mladší žáci dostali výprask na Kladně, utkání s Kelty je odloženo!

22.3.2019

Starší žáci deklasovali Kovo! Houška oslavil třinácté narozeniny čtyřmi góly!

22.3.2019

Partneři klubu