22.05.2018 Reportáž

Mladší žáci na Kladno nestačili ani tentokrát! Rozhodla první třetina!

Úvodní dějství bylo jako ledová sprcha na rozpálené tělo. Hráči Kladna vletěli na hřiště s tím, že musí vyhrát a dařilo se jim. Zejména šikulovi Daníčkovi, který vsítil během osmi minut hattrick a na další branku nahrál...

21.kolo, neděle 20.5.2018

KLA

Kladno

6:3

5:0, 0:1, 1:2

Branky a nahrávky: 14:40 Houška, 26:20 Sucharda (Lehner, Zámečník), 27:40 Sucharda (Houška) .
Rozhodčí: Černý, Mervínský . Vyloučení: 3:2 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 60 . Střely na branku: 20:22 . Průběh utkání: 5:0, 5:3, 6:3 .

Štěpánek (Schönherr) - Tomášek, Petrášek, Špalek, Lejsek, Tomášek, Aschenbrenner, Svoboda, Daníček, Honke, Rod, Vela, Jedelský, Schönherr, Jelínek, Černý, Paták, Aschenbrenner

Knotek (od 9.Drahoš) - Dvořák, Maali, Houška, M.Mikšovský - Prager, Lehner, Zámečník, Smetana, Sucharda, Stoulil, Kutaj

Po rychlých gólech vystřídal v bráně Šimona Knotka Marek Drahoš a hned čelil několika střelám. Pokusu Schönherra ale podlehl. První třetina skončila jasným výsledkem 5:0 ve prospěch domácích.

Druhá třetina začala lépe pro hráče Hostivaře. Hned od úvodu si vytvořili tlak, který vyústil v branku Houšky, který od modré prostřelil Štěpánka. I když měli hostivařští i nadále více ze hry, nedokázali úsilí proměnit v další branku.

Ve třetí třetině Hostivař ještě více zvýšila tlak, hráči napadali rozehrávku Kladna. Domácí byli nuceni faulovat a jednu z přesilovek využil střelou Jakub Sucharda. Tentýž hráč hned po minutě přidal i druhou branku, když utekl kladenské obraně a backhandovým blafákem poslal míček za záda domácího brankáře. Hráči Hostivaře útočili pořád, do doby, kdy byl za sekání vyloučen Houška, který jinak odehrál výborný zápas. Přesilovou hru využil opět šikula Daníček. Dvě minuty před koncem dostali stejnou možnost i hráči Hostivaře a zkusili to rovnou i s odvolaným brankářem. Vyhrané buly, několik výborných šancí, ale gól už žádný! Alpiq zvítězil díky povedené úvodní části 6:3.

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - Škoda začátku a trochu laciných gólů, kdy na nás Kladno vletělo a chvíli to trvalo, než jsme se s jejich hrou srovnali. O přestávce jsme si řekli, že takhle to nejde a budeme hrát to, co jsme si řekli před utkáním. Kluci začali aktivně napadat rozehrávku, byli více v pohybu a dostávali Kladno pod tlak. Od druhé třetiny to byl pohledný, kvalitní a napínavý hokejbal z obou stran, pod dobrou kulisou obou táborů. Kladnu vyšla první třetina, nám ne a vyhráli, je to hold sport a to se stává. Alpiqu gratuluji k vítězství.

A týmu o víkendu odstartuje Extraligové Play-off! Ve čtvrtfinále narazí na houževnatou Karvinou!