HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
16.04.2018 Reportáž

Muži rozstříleli vedoucí Kladno! V rozmezí čtyř minut nasázeli šest branek!

V sobotu vyrazil hostivařský tým na půdu lídra tabulky, kladenského Defektu. Mezi mantinely s plexisklem, plastovým povrchem, za slunečného dne a vysokého počtu domácí základy fanoušků hodlali domácí hájit svou tvrz. První s druhým měl nabídnout vyrovnaný zápas, ale chyba lávky.

14.kolo, sobota 14.4.2018

DEF

HBC Defekt Třebíz

2:9

2:1, 0:7, 0:1

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 8:57 Podpěra J. (Bednář), 13:37 Podpěra (Kropáč, Hulcr) - 5:44 Krupka (Přeslička), 15:48 Kalaš (Palička), 23:56 Brož (Palička), 24:16 Krupka (Kucarov, Adamec), 25:16 Palička (Kalaš, Brož), 25:26 Adamec (Pavel), 26:10 Brož (Palička), 27:36 Jindra (Michálek, Kucarov), 42:43 Brož (Palička, Vaniš).
Rozhodčí: Vaňourek, Bendot . Vyloučení: 7:8 . Využití: 1:2 . V oslabení: 0:2 . Diváci: 37 . Střely na branku: 23:45 . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:9 .

Sestava domácích

Kotlář - Seidl, Prchal, Podpěra J., Novák - Melounek, Cibulka, Bednář O. Bednář J., Hulcr, Kropáč, Podpěra M., Průcha, Český

Sestava hostí

Janovec, Hallada (od 32:12) - Palička, Kubeš, Pavel, Přeslička, Kucarov, Michálek, Kalaš, Vaniš, Brož, Píša, Adamec, Kerouš, Krupka, Hrabák, Jindra

Komentář k zápasu

Hosté přijeli na tři pětice hráčů, což je počet, který se v poslední době stává pravidlem. Docházka na jaře tým z Hostivaře rozhodně netrápí. Soupeř čítal o dva hráče méně. Jaké to pak bylo překvapení, když s tímto počtem soupeř disponoval pouze na papíře. Sedm hráčů na střídačce domácích ubralo zápasu na atraktivitě. Hostivař si od prvních minut vypracovávala územní převahu, která vyústila využitím přesilové hry. Krupka dorazil Přesličkovu střelu. Vzápětí ale využili přesilovou hru i kladenští, když Podpěra prostřelil všechno, co mu stálo v cestě. Dokonce došlo k otočení skóre. Podpěra se opřel do střely ještě jednou, čímž donutil Janovce podruhé lovit balonek ze sítě.

Zpočátku druhé třetiny Hostivař využila další přesilovou hru. Palička naservíroval večeři a Kalaš se do ní s chutí zakousl. 2:2. A pak se děly věci. Shrňme si je pro větší přehlednost v následující tabulce. Ve velmi krátkém časovém rozmezí se hosté prosadili hned šestkrát a doslova rozprášili vidiny bodového zisku domácích hráčů a stejně směřovaná zbožná přání kladenských fanoušků.

23:56Brož (Palička)SHOdstartoval gólovou smršť.
24:16Krupka (Kucarov, Adamec)EQNarazil si o gólmana a zakončil.
25:16Palička (Kalaš, Brož)EQP+K+B
25:26Adamec (Pavel)EQProplul do pásma a blýskl se střelou do horního růžku branky.
26:10Brož (Palička)SHOpět v oslabení, v akci kanonýr a jeho dvorní nahravač.
27:36Jindra (Michálek, Krupka)EQPo nahození a v pádu dorazil míček za Kotlářova záda.

Po těchto událostech domácí odešli. Sice ještě několikrát prověřili nově příchozího v bráně, Janovce střídal Hallada, ale hřiště bylo plné Hostivaře. Poslední tečku necelé tři minuty před koncem přidal Brož, který přetavil Paličkovu nahrávku v gól a oslavil tak hattrick.

Ohlasy po utkání

Marek Brož (HBC Hostivař): Je vždycky fajn vyhrát vysokým rozdílem a jsem moc rád, že se můžeme spolehnou na široká kádr, který byl tentokrát klíčem k úspěchu. Proti sedmi hráčům Třebíze to v tom vedru byla jen otázka času, kdy soupeř fyzicky odejde. Věřím, že si s Třebízí ještě letos zahrajeme lepší zápasy.

David Kerouš

 
 

Hostivař převzala práva na 1. ligu od Berouna a vrací se do druhé nejvyšší soutěže!

17.7.2018

Jiří Vaniš a Filip Macek se stali vicemistry světa!

12.7.2018

„Jsem na kluky strašně hrdý", říká kapitán reprezentace do 16 let, David Srp!

2.7.2018

Český tým na Světovém poháru třetí! Bronz přivezlo i sedm hráčů Hostivaře!

2.7.2018

Partneři klubu