HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
24.05.2018 Reportáž

Mladší dorost vyzrál na Svítkov a je před ním poslední utkání základní části!

V předposledním utkání základní části extraligy mladšího dorostu přivítal HBC Hostivař Svítkovské Stars. Soupisky obou týmů byly poznamenány souběžně probíhajícími zápasy play off a mistrovství republiky dalších kategorií a tak bylo otázkou, jak se s danou situací mužstva vypořádají.

23.kolo, neděle 20.5.2018

HOS

Hostivař

3:1

0:0, 2:0, 1:1

SVI

JTEKT Svítkov Stars

Branky a nahrávky: 17:32 Šťastný, 17:54 Kápička (Waltr), 34:31 Bůžek (Kucharčík) .
Rozhodčí: Pečený, Ptáček . Vyloučení: 5:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 30 . Střely na branku: 21:25 . Průběh utkání: 3:0, 3:1 .

Sestava domácích

Dostál - Sedláček, Zíma, Fic, Jirsák - Kucharčík, Mareš, Bůžek, Mašek, Šťastný, Vosátka, Trávníček, Waltr, Kápička, Sousedík

Sestava hostí

Outratová - Adámek, Birta, Kubát, Bolek, Bláha, Dudík, Ilich, Kralovič, Topičová

Komentář k zápasu

Od počátku začali udávat tempo početnější domácí, nicméně nebezpečnějším týmem byli chytře hrající hosté. Již první minuty ukázaly, kudy se průběh zápasu bude ubírat. Domácí se neustále tlačili do útočné třetiny, ale jejich střely pohříchu netrefovaly prostor brány Svítkova, přičemž svítkovští trpělivě čekali na svoje obávané rychlé protiútoky. Ty se jim několikrát vydařili, ale jejich šance končili na spolehlivém Dostálovi v hostivařské bráně. První třetina skončila bez branek.

Podobný scénář, jako první třetina, nabídla i ta druhá. Rozdíl byl ale v tom, že hostivařským se podařilo dvakrát skórovat. Nejprve se v nepřehledné situaci před brankou Svítkova nejlépe zorientoval Adam Šťastný a zblízka dorazil míček do brány. Následně prostřelil Vojta Kápička, po vyhraném Waltrově buly, vše, co stálo v cestě a rázem bylo 2-0 pro domácí HBC Hostivař.

Třetí třetina probíhala v podobném duchu, jen již s menší intenzitou a utkání chvílemi začínalo připomínat přátelské utkání starých gard. Hostivař navýšila svoje vedení po pěkné akci Kucharčíka, který krásnou přihrávkou vybídl ke skórování Štěpána Bůžka. Ten se nemýlil a utkání za stavu 3-0 pro domácí spělo k poklidnému konci. Svítkovští nakonec ještě pokazili Dostálovi čisté konto, ale domácí si již konec pohlídali a dokráčeli k dalšímu vítězství.

Ohlasy po utkání

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Utkání nám dalo možnost vyzkoušet některé úpravy v sestavě a větší prostor dostali méně vytěžovaní hráči. Naše hra rozhodně nebyla ideální. Soupeř si vytvořil řadu dobrých příležitostí a pokud by je proměnil, mohl být výsledek zcela opačný.

 
 

S Kelty opět do nájezdů! Dorost bral na Palmovce dva body!

20.11.2018

A tým na závěr podzimu přehrál oslabenou Jihlavu! Dominovalo dravé mládí!

19.11.2018

Opět s obratem, tentokrát ale ve prospěch Hostivaře! Junioři zvítězili nad Kladnem!

19.11.2018

Kdepak! A tým Opavě nestačil a další body nepřidal! V neděli se rozloučí s podzimem s Jihlavou!

18.11.2018

Partneři klubu