15.10.2019 Reportáž

Mladší žáci konečně vítězní! V Boleslavi přehráli Lišky z Liberce!

Na mladší žáky čekal po trojici těžkých soupeřů první výjezd mimo Prahu a tam soupeř z těch papírově slabších, Liberec. Lišky v souboru s Tygry ale hrají své domácí zápasy v Mladé Boleslavi a Hostíci se tak ve slunnou neděli přesunuli do města automobilů.

5.kolo, neděle 13.10.2019

LIS

Lišky Liberec

2:12

0:2, 1:3, 1:7

Branky a nahrávky: 2:25 Keller (Bezpalec, Votava), 9:42 Hradil (Michek, Bezpalec), 14:05 Keller (Bezpalec), 23:04 Olišar (Nestrojil), 23:50 Skála (Olišar), 26:41 Keller (Michek, Bezpalec), 30:51 Krutský, 31:21 Absolon (Krutský), 31:51 Hradil (Keller), 34:36 Keller (Michek), 35:02 Keller (Hradil, Bezpalec), 35:55 Olišar (Skála, Švec) .
Rozhodčí: Zíma, Zaťko . Vyloučení: 0:5 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:2 . Diváci: 45 . Střely na branku: 17:63 . Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:9, 2:9, 2:12 .

Fukárek - Zökler, Vlk, Bote, Polanský, Novotný, Malina, Krejčí, Šolc, Landsinger, Janda, Nosek, Válko, Lapoš, Heinand, Frank, Voženílek, Šťastný

Coufal (Soukup) - Hradil, Votava, Švec, Režnárek, Městka, Klein - Michek, Bezpalec, Keller, Skála, Olišar, Nestrojil, Absolon, Krutský, Svoboda

První třetina se nesla ve znamení oboustranného oťukávání, s územní převahou Hostivaře, která byla ale gólem korunována jen dvakrát, paradoxně vždy ve vlastním oslabení. Už ve třetí minutě se ujala střela Adama Kellera a v desáté, opět po vyloučení trestance Absolona, důrazný Filip Hradil.

Šance domácího týmu dlouho držel v naději šikovný brankář Fukárek, ani on ale nestačil na únik Kellera, který efektivně zakončil po smluveném signálu s Bezpalcem. Hostivař poté musela ustát další oslabení, v tom pátém! už ale v jednadvacáté minutě kapitulovala a soupeř snížil. S odpovědí v poslední minutě druhé části ale přispěchal Olišar, jehož hůl milimetrově našel Nestrojil. V posledních vteřinách navíc unikl Filip Skála a svou typicky přesnou střelou k tyči zvýšil už na 5:1!

Hostivařští střelci ale stále neměli dost a gólově řádili především v části závěrečné. Vědomi si své převahy, neustále tlačili domácí tým v obranném pásmu a Fukárek se musel několikrát vyznamenat. Na 6:1 přesto brzy zvýšil Keller, který tak uzavřel hattrick a svým hladovým kamarádům rozzářil oči a roztáhl žaludky. Gólové hody ale byly k vidění i v dalším pokračování. Nejdříve se zaskvěl třetí útok, který v rozmezí třiceti vteřin vstřelil zásluhou Krutského a Absolona dva góly! Chvilku po něm se o gól hlásil i Hradil, který před brankou tečoval další z pokusů Kellera. Prosadil se následně i soupeř a v tu dobu snižoval na 2:9. Střelecké komando v čele s Adamem Kellerem ale ani tento zásah nezastavil a odpovědí byly další dva góly v síti domácího strážce svatyně. Poslední slovo měl pouhých pět vteřin před koncem Danny Olišar, který vysunutí od Skály využil dokonale a po kličce přidal gól s číslem dvanáct.

Mladší žáci Hostivaře tak nad souborem Tygrů a Lišek získali po výhře 12:2 první body do tabulky.

Ondřej Novák (HBC Hostivař) - Pro nás povedený zápas, s neustálou touhou útočit. Dařil se nám více i přechod z vlastního pásma, působili jsme sebevědomě, takže jsme s výkonem kluků spokojeni.