29.04.2023 Reportáž

Konečně výhra! B tým mužů na závěr základní části porazil Hrdlořezy a přerušil tak nepříznivou sérii!

Hostivařská rezerva přivítala v páteční večer v rámci posledního kola základní části 2. Ligy - Střed poslední celek soutěže, tým HC Red Wings Hrdlořezy. B tým neměl úplně dobrý vstup do zápasu, svůj výkon ovšem během zápasu zlepšoval a v závěrečné periodě nasázel soupeři tři góly a ukončil tak šesti zápasovou šňůru proher. Nyní ho ve čtvrtfinále play-off čeká stejný celek, jako minulou sezónu!

18., pátek 28.4.2023

3:1

0:0, 0:1, 3:0

RMB

Red Wings Hrdlořezy

Branky a nahrávky: 31:30 Kerouš (Brož), 33:13 Chramosta (Brož), 34:32 Mareš (Da.Zámečník, Vodehnal) .
Rozhodčí: Tománek, Kavalír . Vyloučení: 3:6 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 16 . Střely na branku: 29:25 . Průběh utkání: 0:1, 3:1 .

Drahoš - Kerouš, P.Němeček, Přeslička, Vodehnal, Da.Zámečník, Do.Zámečník - Brož, Čejka, Chramosta, Jirsák, Mareš, Michálek, Minarčík, J.Němeček, Vosátka, Vrzák, Waltr

V.Šimon - Beneš, Foerster, Folprecht, Hochman, Málek - Moravčík, Moucha, Novák, Šimáček, F.Šimon, Slabý, Svárovský

Hostivař v první třetině neměla dobrý vstup. V průběhu třetiny ovšem svojí hru dokázala srovnat, ale i nadále ji trápila koncovka. V 1. třetině měla k dispozici dvě přesilové hry, ale ani jednu ovšem nedokázala využít. Po úvodní třetině tak platil bezbrankový stav 0:0.

Ve 2. třetině měla Hostivař více ze hry, branku ovšem vstřelit nedokázala. Toho dokázal využít soupeř, když v 22. minutě využil přesilovou hru a otevřel skóre zápasu hostující Beneš. Hosté od té doby se soustředili především na obranu a hrozili pouze s protiútoků. Po druhé třetině si hosté odnášeli do kabin těsný náskok 0:1.

Ve 3. třetině zůstala Hostivař trpělivá a to se jí vyplatilo. V 32. minutě po přihrávce Brože vyrovnal skóre zápasu David Kerouš! Hostivař tahle branka nakopla a pokračovala tak v obléhání branky soupeře. V 34. minutě našel Marek Brož před brankou volného Jana Chramostu a ten poslal Hostivař do vedení 2:1! V 35. minutě zvýšil na 3:1 nejlepší střelec Hostivařské rezervy Jáchym Mareš! Hostivař si tento výsledek pohlídala a po šesti porážkách zvítězila 3:1!

Nyní čeká mužský B tým čtvrtfinále play-off, ve kterém se potká se stejným soupeřem jako v loňské sezóně – tým Defektu Třebíz! Čtvrtfinálová série odstartuje již za týden na půdě soupeře!

David Kerouš (Obránce HBC Hostivař) - Jsem rád především za dobrou týmovou atmosféru. To se pak vždycky hraje líp. Soupeř nebyl bez šancí, ale body za výhru bereme oprávněně. Velkým rozdílem byla příprava na herní povrch, kterou soupeř nezvládl. Povinnost splněna, teď směle do vyřazovacích bojů!