27.04.2022 Reportáž

Junioři ztratili body na půdě posledních Prachatic a předkolu se zřejmě nevyhnou!

Zatímco se mužský A tým při sobotním odpoledni chystal na premiéru v play-off Extraligy na půdě Kladna, juniorské mužstvo Hostivaře vyrazilo odhodlaně za důležitým zápasem na jih Čech. Odvézt z Prachatic 3 body bylo povinností a všichni účastníci z počátku vypadali, že si to dobře uvědomují. Přeci jen šlo o postup a od Hostivaře se nic jiného očekávat nemůže.

EXT, sobota 23.4.2022

PRA

Prachatice

3:2p

1:1, 1:1, 0:0

Branky a nahrávky: 14:59 Šťastný, 29:53 Šťastný (Ilušák) .
Rozhodčí: Daněk, Jonák . Vyloučení: 3:6 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 0 . Střely na branku: 38:23 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2 .

Stankay (Fleischman) - Bárta, Binka, Kovařík, Makovička, Stöhr, Fafejta, Fiala, Klement, Lácha, Makovička, Moser, Novák, Šmajcl, Štěpánek, Žák, Zimandl

Paleček (Keprt) - Ilušák, Petrášek, Svoboda, Vodehnal, Munk, Chramosta, Ferfecki, Lehner, Malysz, Němeček, Prager, Šťastný, Trávníček, Vrzák, Waltr

Do utkání se pražský tým vřítil přesně tak, jak se od něj v boji o postup čekalo. Dlouho na hřišti dominoval, pouze na branku se čekalo překvapivě dlouho. V 11. minutě konečně přišla, ale rozhodně ne očekávaným způsobem. Vsítil ji totiž jeden z obránců dosud upozaděného celku domácích. Jeho tvrdá střela se nešťastně dostala do Palečkovy sítě po odrazech od plexiskla a zad hostujícího gólmana. Pro Pražany to byla pochopitelně studená sprcha, ale času bylo zatím dost. Náladu jim navíc spravil útočník Šťastný, který dokázal skóre srovnat vteřinu před sirénou.

Vstup do druhé třetiny už nebyl v podání hostů tak suverénní, a na rozdíl od předchozího dějství se hra začala kouskovat zbytečnými vyloučeními, zejména právě na straně Hostivaře. V rozmezí 5 minut dokonce došlo k udělení osobního trestu na 10 minut pro obránce Ilušáka a vyloučení útočníka Lehnera do konce utkání po nešťastném střetu s protihráčem. Dlouhé oslabení dokázali hosté ubránit, a navíc to vypadalo, že si budou moci vyzkoušet svou první přesilovou hru. Bohužel se tak nekonalo. Již několikátým zbytečným faulem se sami o příležitost připravili a jako by to nestačilo, následnou přesilovou hru dokázali domácí využít další tvrdou ranou od modré. Skóre se ovšem téměř okamžitě vrátilo do nerozhodného stavu, a opět to byl Šťastný, kdo těsně před koncem třetiny zužitkoval svou technickou nadanost, vykoupal domácího brankáře a nádherně zavěsil.

Třetí patnáctiminutovka se nesla již v takovém nervózním duchu. Trestů ubylo, zbytečných chyb též, ale zároveň se hostivařskému mužstvu nedařilo vymyslet nic dopředu. Ani první plnohodnotná přesilová hra nepřinesla nic převratného. Hostivařští zvýšili svůj tlak až ke konci zápasu a do rukou se jim dostala nadějná situace v podobě další přesilové hry. Bohužel, nervy pracovaly, a přišel další osobní trest, tentokrát pro jinak přínosného Chramostu. Těsně před tím navíc Šťastného o hattrick připravila branková konstrukce, takže hosté vypadali už dost pod tlakem, nutno podotknout, že zcela oprávněně.

Už závěrečný hvizd, značící ztrátu prvního bodu na hráčské lavici celku z Prahy rozproudil plno negativních emocí, které ovšem byly částečně vidět i v průběhu předchozích dvou třetin. Prodloužení bylo náročné spíše psychicky než fyzicky, a psychická výhoda byla jednoznačně na straně horalů. Po necelých dvou minutách hry nad rámec standardního času bylo rozhodnuto a opět za tím stála určitá nedůslednost. Po zmatku před brankou skončil balónek za gólmanem Palečkem a propukla veliká radost domácího týmu. V průběhu prachatických oslav se nálada hráčů v barvách pražské Hostivaře definitivně zakalila. Zejména pro některé se jednalo o nepřekonatelné zklamání, které vypovídá o aktuálním rozpoložení týmu, což obecně vadí ještě více než prohra samotná nebo enormní komplikace v cestě do play-off. Zajímavé bude sledovat náladu v týmu příští víkend na výjezdu do Plzně, kde by se v případě zázraku mohli teoreticky vyšvihnout zpět do první čtveřice. No a pokud se zázrak konat nebude, cesta za nějakým úspěchem bude dozajista ještě dlouhá.