24.09.2019 Reportáž

Junioři zaveleli k výhře nad Prachaticemi až ve třetí části!

Třetí kolo juniorské extraligy a třetí domácí zápas pro juniory Hostivaře. Do Prahy tentokrát zavítali prachatičtí Horalové a domácí se po minulé porážce chtěli vrátit na vítěznou vlnu...

3.kolo, sobota 21.9.2019

5:3

2:1, 0:2, 3:0

PRA

Prachatice

Branky a nahrávky: 10:21 Kucharčík (D.Vaniš, Sedláček), 11:04 Kucharčík (D.Vaniš, Bůžek), 31:46 Vosátka (Fic), 41:43 D.Vaniš (Kucharčík), 44:02 Kucharčík .
Rozhodčí: Havel, Bartoš . Vyloučení: 8:7 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 38 . Střely na branku: 25:20 . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 5:3 .

Skalický (Paleček) - D.Vaniš, Sedláček, Fic, Svoboda, Zíma, Kučera - Bůžek, Srp, Kucharčík, Mazura, Vosátka, Zyta, Mašek, Waltr, Maťocha, Jirsák, Mareš, Sousedík

Dudla - Kovařík, Mašek, Šilhán, Höschl, Hudeck, Neruda, Šimůnek, Sedláček, Uhlíř, Štěpánek, Zimandl, Sýkora, Čertík, Binka

Do branky domácích se v sezóně poprvé postavil od začátku Skalický a spolu s týmem zažil zcela hororový vstup do zápasu, když již ve čtvrté vteřině utkání kapituloval. Neposedný míček, kutálející se z úvodní bule, přeskočil hokejky obránců, našel si svoji cestu pod brankářskou hokejkou i betony a jeho pouť skončila až v síti. To byla pro hostivařské studená sprcha, ze které se dlouhé minuty vzpamatovávali. Hráči Prachatic působili od začátku sebevědomě, hýřili pohybem, hráli dostatečně důrazně, přičemž domácí tým působil chvílemi dost bezradně. Paradoxně to byl ale právě on, který nakonec odcházel do šaten s jednobrankovým vedením. Nejprve využil přesilovkové souhry obránců Sedláčka s Vanišem ostrostřelec Kucharčík a následně ten samý hráč předvedl nebývalé sólo přes celé hřiště, kdy obešel úplně vše, co mu stálo v cestě, včetně hostujícího brankáře. Stav 2-1 pro domácí po první třetině rozhodně neodpovídal dění na hřišti.

A podobně se zápas odvíjel i nadále. Domácí působili velice rozháraným dojmem, jejich hra postrádala přesnost, pohyb i potřebný důraz a s nadšením hrající hosté toho ve druhé třetině hned dvakrát využili. Nejprve po nedůrazu hostivařské obrany zaskočili Skalického zakončením zpoza brány a následně přesně zakončili rychlý protiútok. V tu chvíli to byli opět domácí, kdo musel dotahovat.

Do třetí třetiny nastoupili hostivařští v pozměněné sestavě a s viditelným odhodláním zvrátit nepříznivě se vyvíjející stav utkání. Pomoci k tomu měla i přesilová hra, kterou se třetí třetina otevírala. A skutečně, domácí v této přesilovce vyrovnali, nicméně rozhodčí k údivu všech přítomných branku neuznali. Domácí hráče to ale nezlomilo a téměř hned vzápětí se z vyrovnání už radovat mohli. Vosátka si ve středním pásmu vyměnil balónek se Srpem a svůj průnik od levého mantinelu ukázkově zakončil pod břevno prachatické svatyně. Za stavu 3-3 se začínalo znovu. Ani jedno z mužstev nechtělo udělat rozhodující chybu a hra se tak odehrávala převážně kolem mantinelů a ve středním pásmu. Šancí bylo jen pomálu a když už hrozilo nějaké nebezpečí, pozorní gólmani všechno zažehnali. O co méně bylo šancí, o to více přibývalo důrazu a vyloučení na obou stranách. Zřejmě rozhodující moment utkání přišel zhruba šest minut před koncem. Hostivař ubránila dlouhé oslabení 4na3 a 5na3 a jakmile se počet hráčů na hřišti srovnal, tak z rychlého protiútoku udeřila. Kucharčík vysunul na pravém křídle Vaniše, ten oběhl hostujícího obránce a zblízka prostřelil gólmana Prachatic. V závěrečných třech minutách si hostivařští výhru již pohlídali. Skóre ještě před koncem uzavřel do prázdné branky Kucharčík, který si tak připsal hattrick. Po závěrečném hvizdu rozhodčích tak na ukazateli skóre svítil konečný stav 5-3 pro HBC Hostivař.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Dnes to jsou vybojované tři body pro nás a zároveň trochu krutý výsledek pro soupeře, protože Prachatice podaly velmi dobrý výkon. Zcela vyrovnané utkání rozhodlo několik povedených individuálních akcí na naší straně.