03.12.2019 Reportáž

Junioři zakončili podzim výhrou v Prachaticích a přezimují třetí!

Junioři HBC Hostivař chtěli i v posledním podzimním kole extraligy potvrdit svoji aktuálně dobrou formu a zakončit první část sezóny na vítězné vlně. V cestě jim stáli domácí Horalové z Prachatic.

14.kolo, sobota 30.11.2019

PRA

Prachatice

2:4

0:0, 1:2, 1:2

Branky a nahrávky: 23:15 Zíma (Zyta), 26:57 Fic (Srp), 32:46 Mareš (Sousedík, Zíma), 40:14 Kucharčík (Fic) .
Rozhodčí: Daněk, Volkán . Vyloučení: 4:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 56 . Střely na branku: 37:32 . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4 .

Dudla - Sýkora, Mašek, Binka, Zimandl, Kovařík, Hudeck, Šilhán, Šimůnek, Lůcha, Neruda, Rek, Uhlíř, Keresteš, Štěpánek

Skalický (od 41.Paleček) - Sedláček, Kučera, Fic, Zíma - Kucharčík, Zyta, Mazura, Mareš, Vosátka, Mašek, Trávníček, Srp, Sousedík, Waltr

I přes nejistou předpověď se utkání hrálo za příznivého počasí a oba týmy se hned od začátku zahřály svižným pohybem. Hostivařští působili hokejbalovějším dojmem, nicméně jim chyběl větší klid ve finální fázi, kdy nedokázali trefit branku, míček jim odskočil či soupeř zachytil finální přihrávku.

Naopak domácí se snažili těžit ze svých fyzických předpokladů, hráli jednoduše, dobře se pohybovali a při každé příležitosti se snažili ohrožovat branku Hostivaře. Ani jim se ale nepodařilo uspět a tak první třetina branky nenabídla.

Ve druhé třetině se převaha Hostivaře začala stupňovat, nicméně hostům stále chyběla přesnost a klid v koncovce. K otevření skóre nakonec pomohla hostům přesilová hra. Pražané zamkli Horaly v jejich obranném pásmu, několik šancí ještě stihl domácí brankář vyřešit, ale pak si na pěknou přihrávku Zyty seběhl obránce Zíma a skákavou střelou zamířil přesně k tyči prachatické branky. Ještě veseleji bylo na hostivařské střídačce o pár minut později. To do útočné třetiny míček zavezl Srp, který následně ve druhé vlně našel milimetrově Fice a ten se nemýlil. Hostivař v té chvíli měla na hřišti herní převahu a zápas si evidentně užívala. Náladu hráčům z Prahy ale krátce před koncem druhé třetiny pokazili domácí, když dokázali po dlouhém tlaku v obranné třetině Hostivaře dostat puk za Skalického.

Třetí třetina byla opět velmi svižná a klid na hokejky hostivařských vrátil hned v jejím úvodu pohotově Mareš, po hezké akci Zímy a Sousedíka. Domácí se snažili svojí jednoduchou hrou a důrazem ještě s výsledkem něco udělat, ale hosté hráli velmi zodpovědně a zkušeně. Pět minut před koncem se jim podařilo vstřelit další branku. Fic poslal do samostatného úniku Kucharčíka a ten se bekhendovým blafákem nemýlil. Domácí sice ještě sporným gólem snížili, když prachatický hráč doslova donesl míček za brankáře Palečka, ale Hostivař si již vcelku poklidně dokráčela pro zasloužené tři body, za vítězství 4:2!

Jiří Vaniš (HBC Hostivař) - Pro hodnocení si vypůjčím slova jednoho z našich rodičů, když konstatoval, že jsme dnes podali "kompaktní" výkon. Plně s ním souhlasím. Odehráli jsme dobré utkání a jsme rádi, že jsme podzim zakončili vítězně.

Mikropřípravka opět v akci! Na domácím turnaji se představila trojice hostivařských týmů!

23.4.2024

Dorost z výjezdu do Opavy přivezl tři body!

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!

22.4.2024

B tým mužů zvítězil po šesté v řadě! Zápas proti Rezervě Kova Praha rozhodly až nájezdy!