14.05.2023 Reportáž

Junioři z Ústí nad Labem výhru nepřivezli. Jediný gól vstřelil dorostenec Mikšovský!

Po postupu přes Prachatice v předkole play-off čekal na naše juniory nelehký čtvrtfinálový soupeř z Ústí nad Labem. Série se opět hraje na dva vítězné zápasy a vzhledem k horšímu tabulkovému postavení Hostivaře po základní části se první duel odehrával na půdě soupeře. (Foto: Tomáš Laibl)

ČTVRF, sobota 13.5.2023

UNL

Ústí n. Labem

2:1

0:0, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 29.37 Mikšovský (Houška) .
Rozhodčí: Danylec, Kasner . Vyloučení: 4:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 112 . Střely na branku: 28:20 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1 .

Koudelka (Norek) - Doucha, Filip, Kohout, Kučera, Procházka, Růžička, Ryska, Vyhlídal, Čaloun, Černý, Jelen, Kapusta, Kincl, Koval, Macek, Nedoma, Šimic, Tomšik, Zeman

Keprt (Drahoš) - Ilušák, Matějka, Munk, Petrášek, Vodehnal, Zámečník, Chramosta, Ferfecki, Grepl, Houška, Hroch, Lehner, Maali, Mikšovský, Prager, Smetana, Vrzák

Do brány se opět postavil Tomáš Keprt, který zvláště proti Elbě předváděl v loňském play-off fantastické výkony. Ve třetí obranné dvojici zase doplnil dosud málo vytěžovaného Matějku osmnáctiletý Jiří Munk, vracející se ze svého dobrodružného pobytu v USA. Trenér Grepl tak měl k dispozici celkem sedmnáct hráčů do pole.

Od první třetiny bylo jasné, že se bude jednat o vyrovnané utkání. Šance byly na obou stranách a týmy se střídaly v tlačení jeden druhého v útočném pásmu. Prvním dodatkem do zápisu utkání bylo vzájemné vyloučení Petra Lehnera s ústeckým Davidem Kučerou po tom, co se tito dva hráči do sebe pustili v pošťuchování před brankou a gólmanem Elby. Následně se v čase 14:29 poroučel na trestnou lavici kapitán domácích, Tomáš Kapusta, za podražení. Hostivař ale v první třetině přesilovku nevyužila a přenesla si ji tak do následující patnáctiminutovky.

Početní výhoda jako by ale vůbec nebyla. Hostivař se nemohla usadit v útočném pásmu a byla to naopak Elba, která svým aktivním oslabením hrozila hostujícímu Keprtovi. Následně hosté nabídli přesilovku soupeři, když udělali hrubou chybu ve střídání a dlouho hráli o šesti hráčích na ploše. Tu ale úspěšně ubránili a vylepšili si tak doposud špatnou statistiku v této disciplíně. První gól přišel až v čase 24:19, když domácí David Nedoma důrazně dorážel odražený balónek do Keprtovy brány a vlil energii do žil svému týmu jednobrankovým vedením. Hostivař do konce třetiny ale stihla odpovědět a byl to dorostenec Mikšovský, který pálil přesně, když mu zmatený balónek přikopl na střelu Houška. Do druhé sirény tedy panovalo shodné skóre 1:1 a rozhodnout tak musela minimálně třetí třetina.

Ta se opět nesla ve velmi vyrovnaném duchu. Hostivař chvílemi útočila a dostávala se do nebezpečných šancí, chvílemi zase bránila silný tlak domácích, přičemž se často musel vyznamenávat fantasticky chytající Keprt. Podobně jako v úvodní třetině rozhodčí stanovili vzájemný trest, když se za další pošťuchování poroučeli na trestnou lavici hostivařský Ferfecki a ústecký Vyhlídal. Hra čtyři na čtyři pouze zvýraznila vyrovnanost tohoto duelu a více prostoru na hřišti umožnilo o to větší počet situací, kdy hráči lítali z jedné strany hřiště na druhou. V čase 42:15 přišlo další vzájemné vyloučení, které bylo pro Hostivař tentokrát osudové. Na trestnou šel spolu s domácím i hostivařský Daniel Zámečník a vhazovalo se v ústeckém útočném pásmu. Elba na chvíli zavřela Hostivař v její třetině a vyčkala si na správnou příležitost. Nikým nehlídaný Radek Vyhlídal z mezikruží prostřelil Keprta mezi betony a radost propukla na domácí střídačce. Hostivař už s dalším vývojem nic nezmohla a ústecká Elba tak v prvním utkání série bere vítězství.

S nožem na krku budou naši junioři bojovat hned následující sobotu, 20. května, od 12:00, a to na domácím hřišti, kde budou potřebovat tu největší možnou podporu z hlediště! Srdečně tímto zveme všechny z hostivařské rodiny, aby přišli naše juniory podpořit a pomohli jim vynutit si rozhodující třetí zápas čtvrtfinálové série!

Tomáš Keprt (brankář HBC Hostivař) - Hra měla hodně svižné tempo a nikdo z nás nemohl ani na chvíli vypadnout z plné koncentrace. Obě strany měly místy hodně štěstí, ale hra zastávala vysokou úroveň. Ústí určitě hnal kupředu jejich kotel, který nešlo nevnímat. Příští týden ale hrajeme u nás a doufáme, že převahu tentokrát budeme mít my jak na hřišti, tak v hledišti.