11.09.2018 Reportáž

Junioři vstoupili do nové sezóny vítězně! S Letohradem uspěli po samostatných nájezdech!

Prvním soupeřem juniorů v nové sezóně byl dvojnásobný vítěz dorostenecké kategorie z Letohradu, tedy soupeř více jak kvalitní, posílený trojicí mladých talentů z Malenovic a Poruby.

1.kolo, sobota 8.9.2018

4:3ss

1:1, 2:1, 0:1

LET

Letohrad

Branky a nahrávky: 13:18 J.Vaniš (D.Vaniš), 20:14 Čejka (Vosátka), 26:11 Čejka (J.Vaniš), rozh.nájezd Čejka .
Rozhodčí: Záhora, Zedníčková . Vyloučení: 3:3 . Využití: 1:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 35 . Střely na branku: 35:27 . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3 .

Štoural (Dostál) - D. Vaniš, Kubeš, Kolář, Dušák, Sedláček, Kořínek - J.Vaniš, Čejka, Zyta, Vosátka, Nocar, Jachek, Bůžek, Srp, Mareš, Zámečník

Novák (Manučarjan) - Lux, Bečka, Hubálek, Kalousek - Bogdány, Macháček, Faltejsek, Levý, Šafář, Dostál, Brázdil, Hradil, Tomeš

Úvodní nadějné střídání zakončil ranou do slabin Bogdány, který využil chyb hostivařského obránce a svým důrazem dostal letohradské jeleny do vedení. Vyrovnání se Hostivař dočkala až v závěru třetiny, kdy se v přesilové hře nerozpakoval ve středním pásmu napřáhnout Jiří Vaniš, který brankáře Nováka propálil.

V prostředním dějství se dočkali domácí druhého gólu, to když Vosátka ve vlastním oslabení vrátil míček před branku, Čejka se rychle zorientoval a míček zasunul pod ležícího brankáře. Ještě veseleji ale bylo o šest minut později, když si Čejkovo nastřelení míčku srazil za záda vlastního brankáře hostující obránce. Chyb se ale dopouštěla i Hostivaře a jedné z nich ještě ve druhé části letohradští využili a byl to Brázdil, který vrátil Jelenům naději.

Stejný hráč navíc dokázal po další chybě hostivařských ve třetí části vyrovnat a utkání tak dospělo do prodloužení ve čtyřech hráčích na každé straně, které je novinkou letošní sezóny. Spíše taktická, pětiminutová bitva vítěze neurčila a muselo tak dojít k samostatným nájezdům, ve kterých se prosadil efektivní kličkou Jan Čejka a přiřkl tak bod navíc Hostivaři.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Těžký soupeř na začátek sezóny! Dle našeho očekávání vyrovnaný zápas a i přes to, že jsme ztratili dvoubrankové vedení, tak dva body bereme. Vzhledem k nepřesnostem a chybám máme na čem pracovat, protože letos očekáváme hodně vyrovnané zápasy se všemi soupeři.