05.09.2020 Reportáž

Junioři vstoupili do nové sezóny vítězně! V Prachaticích zvítězili 8:4!

Jako první z hostivařských týmů vstoupili do nové soutěžní sezóny junioři, kteří se představili v dalekých Prachaticích...

1.kolo, sobota 5.9.2020

PRA

Prachatice

4:8

2:2, 1:3, 1:3

Branky a nahrávky: 1:11 Čejka (Lehner), 7:40 Lehner (Čejka), 16:40 Čejka, 25:35 Vosátka (Chramosta, Vaniš), 28:02 Lehner (Hroch, Čejka), 30:23 Štastný, 31:17 Čejka (Hroch, Kučera), 35:04 Mareš (Fic) .
Rozhodčí: Daněk, Soukup . Vyloučení: 7:12 . Využití: 2:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 42 . Střely na branku: 32:25 . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:7, 4:7, 4:8 .

Dudla - Binko, Simandl, Kovařík, Šilhán, Svatý, Keresteš, Štěpánek, Fiala, Rek, Tácha, Mašek, Veselý, Čertík

Skalický (od 32. Paleček) - Vaniš D., Kučera, Fic, Petrášek, Ježdík, Vodehnal - Chramosta, Lehner, Šťastný, Hroch, Čejka, Vosátka, Mareš, Waltr, Sousedík

Hostivař vstoupila do utkání na jihu Čech aktivně a brzy vedla, když Lehner našel mezi kruhy Čejku a ten se rychlým švihem nemýlil. Radost hostí ale hned záhy utlumil Šilhán, jehož nahození skončilo až za Skalickým, 1:1! Stejný hráč Prachatic navíc uspěl i v přesilové hře a jeho dělovka znamenala vedení jeho týmu 2:1! I Pražané ale v početní výhodě uspěli a byl to Petr Lehner, který srovnal. V úvodním dějství byl střelecky aktivnější domácí výběr, gól už nepadl a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

V sedmnácté minutě vrátil vedení na stranu Hostivaře Čejka, na jeho gól ale soupeř opět odpověděl, ačkoliv tentokrát to trvalo téměř pět minut. V další z přesilovek se radoval Štěpánek. Ve stejné situaci se ale po dobré práci za brankou a přesné přihrávce Chramosty prosadil i nikým nehlídaný Vosátka a když těsně před koncem druhé třetiny uspěl v úniku i čtrnáctiletý Petr Lehner, dávalo dvoubrankové vedení Hostivaři velkou naději na úspěch!

Ve třetím dějství navíc brzy navýšil Šťastný a chvilku po něm i Čejka, který završil hattrick. Domácí sice vystřídavšího Palečka posléze překonali, poslední slovo ale měl Jáchym Mareš, který využil vysunutí od Fica a přesným švihem vstřelil osmou branku Hostivaře. Jiná už do konce jinak nepříliš vzhledného duelu nepadla a Pražané se tak domů vraceli se ziskem prvních tří bodů v letošní sezóně.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - V Prachaticích jsme tentokrát utrpěli výhru. Pokud budeme chtít uspět i v dalších utkáních, budeme se muset zlepšit ve všech aspektech naší hry.