10.09.2019 Reportáž

Junioři vstoupili do nové sezóny vítězně! Nad Plzní brali všechny body!

V sobotním deštivém dopoledni nastoupili junioři HBC Hostivař ke svému prvnímu extraligovému utkání nové sezóny. A start to byl hned ostrý, protože na Palmovku dorazili plzeňští Mečouni, tedy finalista minulého ročníku.

1.kolo, sobota 7.9.2019

5:3

2:0, 2:2, 1:1

PLZ

Plzeň

Branky a nahrávky: 1:56 D.Vaniš (Srp), 3:31 Zíma (Mašek, Hroch), 24:35 Bůžek (Kucharčík), 28:23 D.Vaniš (Vosátka, Sedláček), 38:14 Kucharčík (D.Vaniš) .
Rozhodčí: Koskuba, Šulo . Vyloučení: 6:3 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 25 . Střely na branku: 22:27 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 4:3, 5:3 .

Štoural (Skalický) - Vaniš, Sedláček, Fic, Svoboda, Zíma, Kučera - Bůžek, Srp, Kucharčík, Maťocha, Mareš, Vosátka, Mašek, Waltr, Hroch, Sousedík

Kojzar (Gunter) - Fiala, Chramosta, Šlechta, Štípek, Hrdlička, Hanuš, Pecka - Galla, Hýbl, Klasna, Poláček, Svoboda, Miksan, Deja, Rejda, Zíka, Plohmer

Hostivařské mužstvo se ale těžkého soupeře nezaleklo hned od začátku dávalo najevo, jak je na novou sezónu natěšené. Od prvních minut působili hostivařští velmi aktivně a ještě většího elánu jim dodaly i brzy vstřelené branky. Nejprve se po přistrčení Srpa bombou od modré trefil Vaniš a o pár vteřin později rychlou souhru Hrocha s Maškem zakončil milimetrově přesnou střelou Zíma. Plzeňské mužstvo v té chvíli jen těžko hledalo odpověď a v podobném duchu se dohrála i celá první třetina.

Druhá třetina přinesla o poznání jiný obrázek hry. Domácí se neustále tlačili do útoku, ale jejich trpělivá a zodpovědná hra dostávala povážlivé trhliny. Plzenští začali o poznání zodpovědněji bránit a daleko více si užívali míčku na svých hokejkách. Využívali každé nepřesnosti ve hře hostivařských k rychlému protiútoku a Štoural v brance domácích se musel několikrát vyznamenat. Nedokázal však zneškodnit skvěle provedené trestné střílení hostů a najednou byli plzeňští velmi blízko srovnání skóre. Domácí však dokázali zareagovat a odpověděli brankou důrazného Bůžka, který v brankovišti přetlačil vše, co mu stálo v cestě po akci Kucharčíka. Hra byla v této fázi vyrovnaná a zajímavé akce se střídaly na obou stranách. Do konce třetiny se ještě dvakrát změnilo skóre. Plzenští využili svůj tlak v obranném pásmu Hostivaře a střelou pod břevno opět snížili, ale poslední slovo ve druhé části měli hostivařští. Sedláček nabil Vosátkovi, ten vypálil, jeho střela se odrazila od tyče a dobíhající Vaniš už neměl problém trefit prázdnou branku. Po dvou třetinách si tak Hostivař udržovala stále dvoubrankový náskok.

Třetí třetina začala v podobném duchu jako ta druhá. Nebezpečné situace se přelévaly na obě strany a Plzeň rozhodně nechtěla odejít poražena. Z velmi pěkného rychlého protiútoku se Mečounům dokonce podařilo snížit skóre a několik dalších šancí musel vyřešit pozorný Štoural. Odpovědnost na sebe ale v té chvíli vzal nejlepší střelec hostivařského dorostu z minulé sezóny, Samuel Kucharčík. Převzal si vysunutí od Vaniše, udělal kličku bránícímu hráči a z pravého kruhu střelou švihem vymetl pavučinu v plzeňské brance. To byla pro hosty zdrcující rána, ze které se do konce zápasu už nevzpamatovali. Zápletku mohla přinést ještě dlouhá přesilovka 5 na 3 v podání Plzně, ale zdecimovaní hosté už ani neohrozili branku. Domácí tak mohli oslavit svoji první letošní výhru.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Na vzdory kluzkému povrchu jsme viděli velmi pohledné utkání z obou stran. Povedl se nám vstup do utkání a klíčem k úspěchu byl dle mého fakt, že jsme vždy dokázali zareagovat na snížení stavu další vstřelenou brankou.

Tomáš Semera (trenér HBC Plzeň) - Do prvního utkání sezony jsme nevstoupili vůbec dobře. Již ve druhé minutě jsme domácím nabídli přesilovku za špatné střídání, kterou proměnili. Hned následující střídání jsme se nevrátili do obrany, tak jak bychom měli a rázem to bylo 0:2. Od druhé třetiny jsme "bušili" do soupeře, ale vždy, když se nám podařilo snížit a šancemi se schylovalo k vyrovnání, domácí znovu odskočili do dvoubrankového vedení. V zápase se nám vůbec nedařily přesilovky, to bylo jedno velké trápení. V obraně jsme dělali školácké chyby a soupeř je trestal. Přesto se v zápase objevilo několik dobrých herních fragmentů a myslím, že je tak na čem stavět. Čeká nás ale spousta práce.