02.03.2019 Reportáž

Junioři vstoupili do jara vítězně! Těsně přehráli Kert Park!

Junioři roztočili jarní zápasový kolotoč už tento pátek, kdy na Palmovce přivítali stále silnější Kert Park!

12.kolo, pátek 1.3.2019

4:3

1:1, 2:1, 1:1

KER

Kert Park Praha

Branky a nahrávky: 14:22 Hroch (Kucharčík, Čejka), 18:48 Kucharčík (Macek), 20:37 Čejka (Zyta, Vaniš J.), 42:11 Čejka (Vaniš D.) .
Rozhodčí: Volkán, Danylec . Vyloučení: 9:7 . Využití: 1:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 36 . Střely na branku: 36:15 . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3 .

Štoural (Keprt) - Vaniš D., Sedláček, Dušák, Kubeš, Macek, Fic - Hroch, Srp, Kucharčík, Bůžek, Vosátka, Jachek, Vaniš J., Čejka, Zyta, Mareš, Němeček, Maťocha

Šach - Suchánek, Hrdlička, Herzigová, Jizba, Charburský, Kosinová, Šebek - Jágr, Kovárník, Sedlák, Krbec, Hustoles, Manhartová, Patočková, Mikeš, Míka, Síla, Janiurek

Že se bude jednat o vyrovnanější duel než v podzimní části, prozradily už první minuty utkání. Hostivař sice byla útočně aktivnější, hosté ale pozorně bránili a číhali na sebemenší chybu. Ta přišla v desáté minutě, kdy rozhodčí posoudil nadzvednutí hole v samostatném úniku jako faul a nařídil trestné střílení. Jakub Kovárník ho s přehledem proměnil a Kert Park se tak dostal do vedení. Hostivař poté mohla srovnat v přesilovce, podařilo se jí to ale až v závěru první části, kdy nezištnou přihrávku Čejky dokázal do branky usměrnit nabíhající Marek Hroch, pro kterého to byla premiérová trefa v juniorské kategorii.

Poměr střel po úvodní patnáctiminutovce mluvil o převaze hostivařských, kteří ve snaze vstřelit rozdílový gól pokračovala i v prvních minutách druhé části. Do vedení dostal domácí Samuel Kucharčík, jehož nečekaná přízemní střela ze středního pásma skončila až za překvapeným brankářem Šachem. Za další dvě minuty vybojoval navíc u mantinelu míček Zyta a Čejka si s nastalou situací poradil tak, jak je zvyklý, 3:1! Hosté z Lužin posléze mohli snížit v přesilové hře, domácí ale odehráli oslabení na výbornou. Početní výhoda přesto vlila hostům krev do žil a v závěru třetiny snížili, když chybnou rozehrávku zachytil Jágr a před brankou pak míček dopravil do klece Míka.

Hned v prvních vteřinách viděl jeden z arbitrů Sedláčkovo sekání a hosté si opět mohli zahrát další přesilovku! Tentokrát ji dokázali využít a šťastným střelcem v červeném byl tentokrát od modré střílející Hrdlička. 3:3 a začínalo se od nuly! Lužinští v dalších minutách mohli dokonat dokonalý obrat, s dvojicí přesilovek si ale neporadili vůbec dobře, ba co víc, na začátku dvaačtyřicáté minuty se dopustili technického přestupku ve střídání a král byl tak na straně domácích! Ti si dokázali s početní výhodou poradit o poznání lépe a po přihrávce Daniela Vaniše zvedal ruce k nebi Jan Čejka! Možnou hru bez brankáře si poté zkomplikoval hostující tým dalším vyloučením a Hostivař v poklidu dohrávala s míčkem na hokejkách. Těžké utkání tak v úvodu jara dokázala dovést do vítězného konce, s těsným skóre 4:3!

Samuel Kucharčík (útočník HBC Hostivař) - Zápas byl velmi vyrovnaný od prvního vhazování až do posledního písknutí rozhodčích. Mohl vyhrát každý. Měli jsme víc šancí, ale nedokázali jsme je využít a tak byl zápas vyrovnaný až do posledních minut. Jinak to z naší strany byl velmi odmakaný zápas, který jsme dokázali vyhrát.

Marek Hroch (útočník HBC Hostivař) - Kert Park se prokázal jako velmi kvalitní soupeř, hráli jsme s ním vyrovnanou hru, ale myslím si, že jsme byli celou dobu aktivnější a lepší. Rozhodil nás sice trošku počet vyloučení, která byla často diskutabilní, ale i přes to jsme soupeře ve většině případů přehrávali a tlačili je do jejich obranného pásma. Samozřejmě byly i chvíle, kdy naše obrana vyloženě hořela, ale buďme rádi, že nás to nestálo víc jak ty tři góly a mohli jsme díky dobrému výkonu v útoku strhnout skóre v náš prospěch.

Josef Vosátka (útočník HBC Hostivař) - Dnešní zápas byl pro nás velmi dobrou zkouškou po zimní přípravě, ve které jsem žádný přípravný zápas neodehráli. Chtěli jsme do něho vstoupit aktivně a soupeře přehrát rychlou a silovou hrou. Soupeř byl dobře připravený, takže to byl celkem vyrovnaný zápas a jsme určitě rádi, že jsme ho zvládli.