HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
20.09.2018 Reportáž

Junioři v předehrávce uspěli nad Kert Parkem! Zyta s Vanišem mířili přesně dvakrát!

Ve čtvrtečním podvečeru se junioři Hostivaře vypravili na nedaleké Lužiny, kde sehráli předehrávku proti domácímu Kert Parku. Ten krom trenérské pozice notně obměnil i hráčský kádr, ve kterém lze nyní nalézt i několik hokejových reprezentantek.

3.kolo, čtvrtek 20.9.2018

KER

Kert Park Praha

2:7

0:3, 1:4, 1:0

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 5:02 Kucharčík (Sousedík, Plohmer), 12:29 Zyta (J. Vaniš, Čejka), 13:57 Jachek (Vosátka), 19:12 Zyta (Čejka, J. Vaniš), 22:37 J. Vaniš (Čejka), 25:33 J. Vaniš (Čejka), 29:55 Kubeš (J. Vaniš, Čejka) .
Rozhodčí: Volkán, Pleško . Vyloučení: 9:6 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:2 . Diváci: 38 . Střely na branku: 21:45 . Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:7, 2:7 .

Sestava domácích

Šach (od 31.Jirsa) - Hrdlička, Jizba, Charbuský, Kosinová, Herzigová, Šebek, Suchánek - Kovárník, Síla, Manhartová, Barták, Míka, Patočková, Krbec, Hustoles, Sedlák

Sestava hostí

Štoural (od 42.Janšta) - Kubeš, D.Vaniš, Dušák, Kolář, Kořínek, Němec - J. Vaniš, Čejka, Zyta, Vosátka, Nocar, Jachek, Plohmer, Kucharčík, Sousedík

Komentář k zápasu

V první třetině byla převaha Hostivaře znatelná. Do vedení šli hráči z Prahy 15 v šesté minutě, kdy se po přihrávce Sousedíka prosadil Samuel Kucharčík. Více ze hry měli i v dalších minutách a Štoural z brankoviště pouze sledoval počínání svých spoluhráčů. Ti znovu udeřili až ve třinácté minutě, kdy pohlednou souhru prvního útoku zakončil Marek Zyta. Po trojnásobném trestu domácí střídačky udeřil záhy po důrazu v předbrankovém prostoru i Dominik Jachek a Hostivař tak po úvodní části vedla 3:0.

Brankář Štoural měl po úvodní patnáctiminutovce na svém kontě jediný zákrok, v dalším dějství se ale zapotil více. Ještě předtím si ale mohl pohledem přes celé hřiště vychutnat další souhru elitní formace, na jejímž konci byl opět Zyta. Vaniš s Čejkou posléze ukázali, jak precizně a s útočnými choutky se dá odehrát vlastní oslabení a v rozmezí tří minut navýšili až na 6:0. Početní výhodu ale posléze soupeř využil a snížil. V závěru periody ale napřáhl až k nebesům čahoun Kubeš a bombou od modré rozjásal hostivařské příznivce po sedmé.

Hostivařští nicméně už v závěru prostřední třetiny značně ubrali ze svého soustředění a prosazoval se i soupeř. Tomu se dařilo více i ve třetí části, ve které po zásluze snížil na konečných 2:7. V závěru dostal příležitost v brankovišti patnáctiletý Filip Janšta, který už ale neinkasoval a mohl se tak spolu se svými spoluhráči radovat ze třetí výhry této sezóny.

Ohlasy po utkání

Marek Zyta (útočník HBC Hostivař) - Do utkání jsme vstupovali s tím, že soupeř bude kvalitní a bude se hrát dlouho vyrovnaně. Nijak jsme se toho nezalekli a jako tým jsme od prvního vhazování bojovali, nahnali si slušný náskok, který se postupem času stále zvyšoval.

Václav Štoural (brankář HBC Hostivař) - Od začátku jsme měli převahu, kterou jsme přetavili v naše vedení. Klíčová byla už první třetina, kdy jsme soupeři odskočili o tři branky. Zbytek utkání jsme si pohlídali a další zápas tak dovedli k vítězství.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - První polovina utkání nám vyšla, hráli jsme zodpovědně a vytvořili si dostatek šancí. Při vysokém vedení už naše hra uvadala a ve třetí třetině se na naši hru už příliš koukat nedalo. I přesto si přesvědčivé výhry ceníme, protože Kert Park považujeme za silného soupeře.

Redakce

 
 

Už se to blíží! Informace k letnímu soustředění mládeže!

24.6.2019

„Myslím, že jsem týmový hráč", říká Danny Olišar z mladších žáků!

23.6.2019

Mládežník roku: „Tahle cena je pro mě třešničkou na dortu za úspěšnou sezónu!"

22.6.2019

Z gauče až do reprezentace! Tomáš Keprt si v závěru sezóny vybral svou odměnu!

21.6.2019

Partneři klubu