20.09.2018 Reportáž

Junioři v předehrávce uspěli nad Kert Parkem! Zyta s Vanišem mířili přesně dvakrát!

Ve čtvrtečním podvečeru se junioři Hostivaře vypravili na nedaleké Lužiny, kde sehráli předehrávku proti domácímu Kert Parku. Ten krom trenérské pozice notně obměnil i hráčský kádr, ve kterém lze nyní nalézt i několik hokejových reprezentantek.

3.kolo, čtvrtek 20.9.2018

KER

Kert Park Praha

2:7

0:3, 1:4, 1:0

Branky a nahrávky: 5:02 Kucharčík (Sousedík, Plohmer), 12:29 Zyta (J. Vaniš, Čejka), 13:57 Jachek (Vosátka), 19:12 Zyta (Čejka, J. Vaniš), 22:37 J. Vaniš (Čejka), 25:33 J. Vaniš (Čejka), 29:55 Kubeš (J. Vaniš, Čejka) .
Rozhodčí: Volkán, Pleško . Vyloučení: 9:6 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:2 . Diváci: 38 . Střely na branku: 21:45 . Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:7, 2:7 .

Šach (od 31.Jirsa) - Hrdlička, Jizba, Charbuský, Kosinová, Herzigová, Šebek, Suchánek - Kovárník, Síla, Manhartová, Barták, Míka, Patočková, Krbec, Hustoles, Sedlák

Štoural (od 42.Janšta) - Kubeš, D.Vaniš, Dušák, Kolář, Kořínek, Němec - J. Vaniš, Čejka, Zyta, Vosátka, Nocar, Jachek, Plohmer, Kucharčík, Sousedík

V první třetině byla převaha Hostivaře znatelná. Do vedení šli hráči z Prahy 15 v šesté minutě, kdy se po přihrávce Sousedíka prosadil Samuel Kucharčík. Více ze hry měli i v dalších minutách a Štoural z brankoviště pouze sledoval počínání svých spoluhráčů. Ti znovu udeřili až ve třinácté minutě, kdy pohlednou souhru prvního útoku zakončil Marek Zyta. Po trojnásobném trestu domácí střídačky udeřil záhy po důrazu v předbrankovém prostoru i Dominik Jachek a Hostivař tak po úvodní části vedla 3:0.

Brankář Štoural měl po úvodní patnáctiminutovce na svém kontě jediný zákrok, v dalším dějství se ale zapotil více. Ještě předtím si ale mohl pohledem přes celé hřiště vychutnat další souhru elitní formace, na jejímž konci byl opět Zyta. Vaniš s Čejkou posléze ukázali, jak precizně a s útočnými choutky se dá odehrát vlastní oslabení a v rozmezí tří minut navýšili až na 6:0. Početní výhodu ale posléze soupeř využil a snížil. V závěru periody ale napřáhl až k nebesům čahoun Kubeš a bombou od modré rozjásal hostivařské příznivce po sedmé.

Hostivařští nicméně už v závěru prostřední třetiny značně ubrali ze svého soustředění a prosazoval se i soupeř. Tomu se dařilo více i ve třetí části, ve které po zásluze snížil na konečných 2:7. V závěru dostal příležitost v brankovišti patnáctiletý Filip Janšta, který už ale neinkasoval a mohl se tak spolu se svými spoluhráči radovat ze třetí výhry této sezóny.

Marek Zyta (útočník HBC Hostivař) - Do utkání jsme vstupovali s tím, že soupeř bude kvalitní a bude se hrát dlouho vyrovnaně. Nijak jsme se toho nezalekli a jako tým jsme od prvního vhazování bojovali, nahnali si slušný náskok, který se postupem času stále zvyšoval.

Václav Štoural (brankář HBC Hostivař) - Od začátku jsme měli převahu, kterou jsme přetavili v naše vedení. Klíčová byla už první třetina, kdy jsme soupeři odskočili o tři branky. Zbytek utkání jsme si pohlídali a další zápas tak dovedli k vítězství.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - První polovina utkání nám vyšla, hráli jsme zodpovědně a vytvořili si dostatek šancí. Při vysokém vedení už naše hra uvadala a ve třetí třetině se na naši hru už příliš koukat nedalo. I přesto si přesvědčivé výhry ceníme, protože Kert Park považujeme za silného soupeře.

23.4.2024

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!

22.4.2024

B tým mužů zvítězil po šesté v řadě! Zápas proti Rezervě Kova Praha rozhodly až nájezdy!