17.09.2019 Reportáž

Junioři těsně padli s úřadujícím mistrem! Gól Kucharčíka k zisku nestačil!

Rozlosování extraligy juniorů přivedlo v neděli na Palmovku dalšího těžkého soupeře, kterým byli hráči mistrovské Elby Ústí nad Labem. Možná i proto nastoupili domácí hráči s respektem a jako by zaskočeni. Pokud by po prvních třech střídáních bylo skóre 0-3, nemohl by se nikdo divit.

13.kolo, sobota 14.9.2019

1:2

0:0, 1:2, 0:0

UNL

Ústí n. Labem

Branky a nahrávky: 24:53 Kucharčík (D.Vaniš, Sedláček) .
Rozhodčí: Zbořil, Olesz . Vyloučení: 5:2 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 62 . Střely na branku: 28:35 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2 .

Štoural (Paleček) - Vaniš, Sedláček, Fic, Svoboda, Zíma, Kučera, Hnyk - Mazura, Kucharčík, Zyta, Maťocha, Mareš, Vosátka, Mašek, Waltr, Hroch, Jirsák

Toth (Tůma) - Bečvář, Belica, Černý, Giesel, Janáček, Kastner, Krejčí, Lahovský, Magasanik, Maixner, Navarra, Nežádal, Stuchlý, Škurla, Zilcher, Maule

Štoural v brance Hostivaře ale všechny nebezpečné akce soupeře zlikvidoval a dal možnost svým spoluhráčům se vzpamatovat. Hra se pomalu začala vyrovnávat a naopak to byli hostivařští, kteří do konce první třetiny převzali iniciativu na své hokejky a potil se především brankář hostů. Také on ale dokázal vyzrát na všechny střelce z Hostivaře a stav tak zůstával po první třetině bez branek.

Druhá třetina přinesla opět velmi vyrovnanou partii, a jak se později ukázalo, jednalo se o rozhodující část celého utkání. Po několika šancích na obou stranách dokázali jako první udeřit hosté, kteří využili přesilovou hru. Ještě hůře pro domácí bylo o pár minut později. Ústí aktivním napadáním využilo nepřesné rozehrávky hostivařských hráčů a ukázkově využilo rychlý protiútok v situaci dva na jednoho. Zčistajasna tak Hostivař prohrávala o dvě branky a bylo na ní, aby se snažila dohnat ztrátu, zatímco mistrovská Elba se nikam nehnala a velmi disciplinovanou hrou nepouštěla domácí do větších příležitostí. Těm se ale přesto podařilo snížit. Přes obránce Sedláčka s Vanišem se míček dostal ve středním pásmu na hokejku Kucharčíka. Ten se elegantně zbavil obránce a povedeným blafákem do forhendu zavezl míček až do svatyně ústeckého brankáře. Vstřelená branka hostivařské mužstvo nabudila, ale několik dalších šancí do konce třetiny již zůstalo nevyužitých, a stejně tak v podání ústecké Elby.

Třetí třetina přinesla velmi poctivou a organizovanou hru Ústí, přičemž snaha domácích o vyrovnání vycházela na prázdno a byla rozmělňována i častými vyloučeními. Díky tomu nedošlo ani na výraznější závěrečný nápor domácích a šikovně hrající hosté nepovolili hostivařským ani power play.

Do Ústí nad Labem tak putovaly zaslouženě tři body za výhru 2-1.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Narazili jsme dnes na velmi kvalitního soupeře s výborným gólmanem v zádech. Škoda naší nevyužité převahy ze závěru první třetiny. Pokud by se nám podařilo vstřelit branku/branky jako prvním, mohl být osud zápasu jiný. Takto se soupeř ujal dvougólového vedení a zkušeně dovedl utkání až k vítěznému konci.