01.10.2019 Reportáž

Junioři se zdarma povozili na kolotoči! Letohrad na Palmovce nasázel devět gólů!

Juniory Hostivaře čekal další těžký test jejich aktuální formy. Na Palmovku v nedělním dopoledni dorazilo mužstvo Letohradu, tedy vedoucí tým tabulky extraligy juniorů.

4.kolo, sobota 28.9.2019

1:9

1:3, 0:3, 0:3

LET

Letohrad

Branky a nahrávky: 4:13 D.Vaniš (Vosátka) .
Rozhodčí: Koskuba, Šulo . Vyloučení: 2:2 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 35 . Střely na branku: 18:35 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:9 .

Skalický (od 31.Paleček) - D.Vaniš, Sedláček, Fic, Svoboda, Kučera, Zíma - Bůžek, Srp, Kucharčík, Mazura, Vosátka, Zyta, Mašek, Hroch, Maťocha, Mareš, Sousedík

Opavský (od 39.Netušil) - Flos, Adámek, Dostál, Bečka - Tomeš, Bogdány, Řehák, Hubálek, Fišer, Faltejsek, Brázdil, Smutný

A hned od začátku bylo jasné, že pokud chtějí domácí pomýšlet na dobrý výsledek, budou muset předvést výkon na hranici svých možností. Bohužel, jejich plán dostal trhlinu v samotném začátku utkání, když inkasovali po několika odehraných vteřinách první branku. Chtělo by se říci, že tato situace se již stává neblahou tradicí tohoto týmu. Domácí hráče obdržená branka viditelně nerozhodila a v následujícím průběhu první třetiny se hrál velmi zajímavý, rychlý hokejbal. Zvláště, když se domácím po několika minutách podařilo vyrovnat, vypadalo to na velmi vyrovnaný zápas. Míček po akci Kucharčíka dotlačil za brankovou čáru důrazný Vaniš. Hosté z Letohradu však do konce první třetiny stihli zareagovat, a to hned dvakrát. Do šaten se tak šlo za stavu 1-3 z pohledu domácího týmu.

Kdo si myslel, že se domácí oklepou a s nástupem druhé třetiny utkání ještě zdramatizují, ten se tentokrát velmi mýlil. Hned v úvodním střídaní se letohradští opět dokázali prosadit a od tohoto okamžiku začalo na hřišti existovat více či méně jen jedno mužstvo. Hostivařský tým zaostával ve všech herních činnostech a hosté dokazovali, proč se aktuálně vyhřívají na úplné špici extraligové tabulky. Jejich pohledné kombinace a pohyb dělali domácím velké problémy a hostivařští si často museli připadat jak na kolotoči při návštěvě Matějské pouti. Po druhé třetině svítilo na ukazateli pro domácí nelichotivé skóre 1-6.

Do třetí třetiny nastoupili domácí s upravenou sestavou, v brance nahradil Skalického, poprvé v této sezóně, Paleček a změn doznalo i složení jednotlivých útoků. Na průběh utkání to ale nemělo žádný zásadní vliv, hosté z Letohradu i nadále zcela ovládali vývoj utkání a domácím na rozloučenou přidali ještě trojici branek. Oči všech hostivařských hráčů a fanoušků tak již jenom tlačily časomíru dopředu a všichni si v duchu přáli, aby neodešli s potupnou desítkou. Ta nakonec nepadla a konečný výsledek utkání zněl 1-9 z pohledu HBC Hostivař.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Soupeři jsme byli důstojným protivníkem pouze v první třetině, pak jsme již nedokázali předvést nic, čím bychom utkání alespoň trochu zdramatizovali. Letohrad hrál dnes výborně.

A tým na závěr základní části prohrál s Ústím nad Labem! Na extraligový rekord tedy nedosáhl!

14.4.2024

A tým proti Hradci Králové opět vítězný! V předposledním utkání základní části si zastřílel!