16.11.2019 Reportáž

Junioři rozhodli v přesilovkách a Plzeň přehráli 6:1!

Další kolo Extraligy juniorů zavedlo hostivařské mužstvo do jejich oblíbené plzeňské haly. Zápasy v tomto krásném hokejbalovém stánku jsou vždy tak trochu za odměnu. To ovšem neznamenalo, že by se hosté z Prahy chtěli chovat jako zdvořilí hosté.

12.kolo, sobota 16.11.2019

PLZ

Plzeň

1:6

1:2, 0:2, 0:2

Branky a nahrávky: 7:14 Vosátka (Macek), 10:17 J.Vaniš (Kucharčík), 15:31 Macek (Čejka), 28:35 Čejka (J.Vaniš, Macek), 36:53 J.Vaniš (Kucharčík, Kučera), 38:07 Čejka (Vosátka) .
Rozhodčí: Volkán, Danylec . Vyloučení: 7:11 . Využití: 1:4 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 48 . Střely na branku: 32:22 . Průběh utkání: 1:0, 1:6 .

Günther - Chramosta, Štípek, Holeček, Hrdlička, Šlechta, Fiala, Pavlík - Miksan, Reiser, Zíka, Poláček, Hýbl, Galla, Svoboda, Svoboda, Deja, Klasna, Zíka, Plohmer, Hanuš

Skalický (Paleček) - Sedláček, Kučera, Macek, Fic, Kubeš, Svoboda - Vaniš J., Srp, Kucharčík, Bůžek, Čejka, Vosátka, Mareš, Hroch, Šťastný

Zápas začal ve vysokém tempu z obou stran a od prvních vteřin bylo jasné, že se bude jednat o velmi důrazné a rychlé utkání. V prvních minutách měli více ze hry domácí Mečouni, kteří využívali několikerých propadnutí hostivařských hráčů k nebezpečným protiútokům. Skalický v brance Hostivaře ale držel svůj tým ve hře.

Kapituloval až v první plzeňské přesilovce a asi jen málo v hale tušil, jak se následně utkání bude vyvíjet. Hostující tým obdržená branka nepoložila, ba právě naopak. Hostivařští se čím dál více začali dostávat do hry a vytvářet si tlak a příležitosti před brankou domácích. Tento tlak přetavil ve vyrovnávací branku Vosátka, který se rychle zorientoval v předbrankovém prostoru po střele Macka. O necelé tři minuty strhl vedení na stranu Hostivaře povedenou ranou Jiří Vaniš po přihrávce Kucharčíka. Hostivař tak obrátila vývoj utkání ve svůj prospěch, nicméně utkání bylo stále velmi vyrovnané a bojovné.

Druhá třetina začala pro domácí Mečouny šokem. A pořádně v šoku byli i všichni hráči a trenér hostivařských, protože Macek vymetl neuvěřitelným způsobem šibenici plzeňské branky po vyhrané buly Čejky. Ani historici zřejmě nedohledají, kdy tento obránce podobně dobře vystřelil. Plzeňské mužstvo ale nechtělo složit zbraně a hra měla i nadále strhující tempo, přičemž více ze hry měla v této fázi hry Plzeň. Bylo to dáno i poměrně velkým počtem vyloučených na straně hostivařského mužstva. To ale všechny šance soupeře přežilo, i díky dobře chytajícímu Skalickému a před koncem druhé třetiny ještě dokázalo udeřit. Domácí při vlastním oslabení velmi netakticky vystřídali, Macek s Vanišem rychle a přesně otočili hru na rozběhnutého Čejku a ten backhandovým blafákem rozvlnil počtvrté síť plzeňské branky.

Třetí třetina přinesla spíše boj a velký počet vyloučení, opět hlavně na hostivařské straně, nicméně to byli hosté, kteří ještě dokázali dvakrát skórovat. Nejprve Vaniš využil ranou od modré další přesilovou hru, přihrávali mu Kucharčík s Kučerou a posledním, kdo se zapsal na listinu střelců byl Čejka, který v běhu převzal pěknou přihrávku od Vosátky a dalším povedeným blafákem uzavřel skóre utkání na 6-1 z pohledu HBC Hostivař.

Jiří Vaniš (HBC Hostivař) - Myslím, že obě mužstva podala velmi slušný výkon, utkání se hrálo ve vysokém tempu. Z velkého nasazení bohužel pramenil vysoký počet vyloučených a to zejména na naší straně. V dalších zápasech si na podobnou nedisciplinovanost musíme dávat pozor. Celkově jsme ale s výkonem mužstva a výsledkem spokojeni.