15.03.2022 Reportáž

Junioři na Svítkov nestačili a prohráli 1:5!

Program juniorské soutěže pokračoval při sobotním poledni v Pardubicích, kam se vydala pražská Hostivař ke svému druhému venkovnímu utkání. Cílem bylo napravit nejen neúspěšný výlet do Ústí nad Labem z předminulého víkendu, ale i poslední návštěvu svítkovské arény, která přes všechnu snahu nepřinesla ani bod. Ani tentokrát však tým z Prahy nečekalo nic lehkého, spíše naopak.

EXT, sobota 12.3.2022

SVI

Svítkov Stars

5:1

0:0, 3:0, 2:1

Branky a nahrávky: 37:20 Šťastný (Grepl) .
Rozhodčí: Vrba, Málek . Vyloučení: 6:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 40 . Střely na branku: 43:17 . Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1 .

Procházka (Smolík) - Birta, Drozd, Gregor, Korbel, Korec, Král, Vacek, Bláha, Brož, Ilich, Kábrt, Koudela, Malý, Martínek, Novotný, Tomeš

Keprt (Paleček) - Fic, Hnyk, Ježdík, Petrášek, Vodehnal, Zámečník - Chramosta, Ferfecki, Grepl, Lehner, Maali, Malysz, Šťastný, Trávníček, Waltr

Od první minuty bylo zřejmé, že zápas bude probíhat ve velikém tempu a domácí ukazovali, že jestli s nimi budou chtít hosté držet krok, budou muset přistoupit ke hře ještě aktivněji než posledně. Bohužel už v úvodu utkání se to návštěvníkům z Prahy příliš nevedlo a některým jedincům brzy začaly docházet síly. Výkon Hostivaře byl nemastný neslaný už tou dobou, ale alespoň prozatím neinkasovali.

Předpoklad zlepšení po pauze a proslovu v kabině se ukázal jako mylný a hosté pokračovali v identické hře jako ve třetině první. Mimo nepochopitelné zmatky v obraném pásmu a tristní střelecké bilance se jejich hra prezentovala ještě jedním katastrofickým úkazem. Tím byla přesilová hra, kterou jim domácí nabídli hned třikrát v rozpětí 5 minut s tím, že se chvíli hrálo dokonce 5 na 3. Nejen, že Hostivař nedokázala situace využít, ale obraz hry v daný moment reálně neměl s předem připravenou strategií nic společného, což potvrzuje i fakt, že střel hosté vyprodukovali v průměru ještě méně než při hře 5 na 5. Pražané si tak koledovali dál, až nakonec první gól skutečně obdrželi po nedůrazu ve vlastním brankovišti. Druhý gól přišel prakticky ze stejné situace hned vzápětí a za další 3 minuty se Svítkov radoval potřetí. Jediným pozitivem na straně prohrávajících byla dvě poměrně slušně ubráněná oslabení.

Třígólový náskok se pořád může zdát hratelný, a proto se hostující mužstvo před začátkem posledního dějství ještě burcovalo k velkému obratu. Ani tentokrát se kýžený výsledek nedostavil, protože veškerým nadějím udělal čtvrtým zásahem razantní přítrž Bláha už po dvou minutách hry. Od té doby se sice celek z Prahy začal postupně zvedat jak v aktivním přístupu, tak konečně i ve střelbě, nicméně pardubické mužstvo již hrálo s klidem na holi. Zvyšujícího se tlaku stihl využít na poněkolikáté Šťastný a čestnou brankou připravil domácího gólmana o čistý štít. Více se hostivařským juniorům uhrát nepodařilo, naopak obdrželi na rozloučenou ještě pátý gól. Celý tým jistě doufá, že pro druhou fázi sezóny si to nejhorší již stihli vybrat, a nyní už budou jejich výkony jen a jen lepší. Po této cenné lekci čekají juniorskou kategorii hned tři po sobě jdoucí sobotní domácí utkání, která jsou ideální příležitostí vylepšit si postavení v nadstavbové tabulce.