23.06.2020 Reportáž

Junioři na Autosklo nestačili a sezóna pro ně končí!

Těžké mraky a neustávající déšť, to byly kulisy závěrečného utkání skupinové fáze Beko poháru. Junioři Hostivaře v nich přivítali již jistého postupujícího, hráče HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice.

P30, sobota 20.6.2020

0:6

0:2, 0:1, 0:3

PCE

Pardubice

Branky a nahrávky: nikdo .
Rozhodčí: Danylec, Zedníková . Vyloučení: 4:4 . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 26 . Střely na branku: 10:44 . Průběh utkání: 0:6 .

Paleček (od 31.Janšta) - Hnyk Š., Ježdík, Kučera, Petrášek - Bůžek, Chramosta, Jirsák, Kaiser, Mareš, Mašek, Sousedík, Šťastný, Trávníček, Vosátka, Waltr

Bitnar - Geisler, Hálek, Kopřiva, Kubíček, Školoudík, Svoboda, Tajovský - Bolek, Deml, Dostál, Janeček, Kouba, Langr, Licek, Mach, Socha

Domácí odhodlání sice nahlodala obdržená branka již ve druhé minutě, ale pozorná defenziva toho favorizovanému soupeři během první části hry příliš nedovolovala. Pardubičtí měli sice optickou převahu, ale hostivařští svým dobrým pohybem a důraznou hrou nepouštěli soupeře do nebezpečného zakončení. To, co propadlo obranou, pochytal dobře chytající Paleček v brance Hostivaře. Hosté tak ze stálého tlaku vytěžili již jen jednu branku a do šaten se hráči běželi schovat za stavu 0-2 z pohledu hostivařského mužstva.

Také druhá třetina přinesla téměř výhradně dobývání domácí svatyně, nicméně domácím se několikrát podařilo nebezpečně zahrozit na druhé straně a brankář Pardubic si alespoň na pár okamžiků přestal připadat na zápase zbytečný. Bohužel, útočným výpadům hostivařských hráčů chyběla přesnost a větší kvalita v provedení. Také Pardubice se v koncovce zrovna nepředvedly, některé svoje příležitosti zbytečně překombinovávaly a za zády pozorného Palečka tak skončil jen jeden míček z hole pardubických hráčů.

Ve třetí třetině se domácí několikrát tlačili za vstřelením gólu, ale několik svých dobrých šancí nevyužili. Jáchym Mareš bohužel neproměnil ani trestné střílení a tak hostivařští vyšli na prázdno i ve druhém utkání po sobě. Pardubičtí naopak ze svých několika dalších šancí vytěžili ještě tři branky, přičemž dvě padly až v závěrečných minutách utkání. Junioři Hostivaře se tak s letním Beko pohárem rozloučili sice statečným výkonem, ale prohrou 0-6.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Myslím, že kluci podali velmi slušný výkon a svoji kůži nedali Pardubicím rozhodně zadarmo. Mrzí mě poslední dvě obdržené branky v závěru utkání. Bez nich by nám výsledek utkání určitě slušel víc. S naší účastí v Beko poháru jsme spokojeni. Měli jsme možnost vyzkoušet většinu hráčů z kádru pro příští sezónu, vidět je v těžkých zápasech. To bylo cílem našeho učinkování v poháru a tento jsme zcela jistě splnili.