18.04.2022 Reportáž

Junioři mohutným závěrem porazili Svítkov Stars 6:4!

O víkendu skončila základní část Extraligy mužů, a k vyřazovacím bojům se pomalu, ale jistě blíží i extraliga juniorská. Zatímco A tým HBC Hostivař již svého soupeře pro play-off zná, pro juniorskou kategorii zůstává vše nadále otevřené. Po poslední prohře v Třinci bude boj o přímo postupující čtveřici ještě napínavý a zároveň velmi obtížný. Naději na vytoužené příčky se zástupci hlavního města pokusili vybojovat při domácí odvetě s pardubickým Svítkovem, kterému navíc dlužili porážku 5:1 z posledního venkovního měření sil.

EXT, sobota 16.4.2022

6:4

1:0, 1:2, 4:2

SVI

Svítkov Stars

Branky a nahrávky: 11:42 Čejka (Hroch), 19:05 Šťastný (Grepl, Ježdík), 30:12 Kucharčík (Vaniš, Zámečník), 42:53 Kucharčík (Vaniš, Hroch), 44:05 Vaniš (Čejka, Kucharčík), 44:44 Čejka (Hroch, Vaniš) .
Rozhodčí: Gráca, Bartoš . Vyloučení: 2:1 . Využití: 0:1 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 42 . Střely na branku: 25:21 . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4, 6:4 .

Keprt (Drahoš) - Ilušák, Ježdík, Petrášek, Svoboda, Vodehnal, Zámečník - Čejka, Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hroch, Jirsák, Kucharčík, Malysz, Šťastný, Trávníček, Vaniš, Waltr

Šťovíček (Procházka) - Korbel, Korec, Koudela, Král, Bláha, Brož, Drozd, Ilich, Kábrt, Malý, Martínek, Novotný, Shejbal, Šmídek, Tomeš, Vacek

Zápas se od úvodního vhazování hrál ve vysokém tempu, ostatně pardubické mužstvo je známé pro svou běhavost, což domácí již několikrát v průběhu sezóny pocítili na vlastní kůži. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale více práce měl zprvu brankář Hostivaře Keprt, který svými bezchybnými zákroky dlouho držel čisté konto. Do vedení se tak nakonec jako první dostali domácí, a to dokonce při vlastním oslabení, když se do úniku dostali Hroch a Čejka a druhý jmenovaný po perfektní spolupráci otevíral skóre. První třetina více gólů sice nepřinesla, nicméně to nejzajímavější na diváky teprve čekalo.

Druhé dějství vypadalo podobně. Běhavý vyrovnaný hokejbal plný pohledných individuálních akcí zatím nedokázal ani zdaleka napovědět konečné rozdělení bodů. Jako první měnil skóre opět hráč domácích. Konkrétně to byl Šťastný, kterému se po nahození od modré podařilo doklepnout míček za záda soupeřova gólmana. Pár minut na to se však projevil již tradiční nedůraz domácích ve vlastní obranné třetině, a Keprt tak přišel o čistý štít. Následně nedokázali využít ani svou jedinou přesilovou hru v zápase, a ke konci třetiny o vedení dokonce přišli.

Za vyrovnaného stavu se oba celky sešly ke třetímu dějství a všichni bedlivě očekávali, co bude následovat. Nástup elitní formace domácích se dal skutečně nazvat bleskovým. Kucharčík zavěsil totiž už po 12 sekundách a vrátil tak vedení na stranu Hostivaře. Taková situace vypadala přívětivě, ale hosté se rozhodně nehodlali vzdát. Po deseti minutách tuhých bojů přišel zlomový moment, kdy Svítkov využil svou druhou přesilovou hru a než se hráči na druhé straně stačili vzpamatovat, udeřil podruhé. Půlminuta hrůzy znamenala, že těsně před koncem domácí poprvé v zápase prohrávají, navíc po dalších individuálních chybách. Naštěstí pro všechny místní příznivce Hostivař nesložil zbraně a okamžitě zvýšil otáčky na maximum. Netrvalo dlouho, a Kucharčík svým druhým gólem srovnal. Tím jejich tlak nekončil a necelou minutu před koncem vyvrcholil v rozhodující branku Vaniše, který znamenal další, a tentokrát definitivní otočení skóre. Hladu po vítězství a tahu na pardubickou svatyni stihl využít ještě Čejka, který si připsal taktéž druhý zásah a udělil tak zápasu symbolickou tečku.

Tradiční přestřelka těchto dvou celků přinesla možná až příliš mnoho zvratů a nervy na střídačkách i v hledišti museli trpět, ačkoliv se ve finále většině osazenstva hostivařské arény dostalo dobrého konce. Výsledek 6:4 domácím zvýšil naděje na přímý postup, naopak hosté si své doposud lichotivé postavení do závěrečných bojů poměrně zkomplikovali. Situaci v tabulce bude v posledních dvou hracích týdnech jistě zajímavé sledovat. Jako první hostivařské juniory čeká za týden výjezd na jih, kam se vydají pro důležité body na zápas s Prachaticemi. Poslední klání pak svedou o týden později v plzeňské hokejbalové hale.

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - Očekávaně hodně těžký zápas, v rychlém tempu, pro nás se šťastným koncem. Na rozdíl od minulých domácích zápasů bylo vidět, že chceme hrát jako tým, bez ohledu na to, kdo má víc času na ploše. I tak mohl mít dle mého soupeř tři body, nebýt oddechové času, který si vzal a nechal vydechnout Čejkysovi s Kuchardou a dalším, kteří poslední dvě minuty ukázali, že nehrají extraligu jen tak náhodou.

23.4.2024

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!

22.4.2024

B tým mužů zvítězil po šesté v řadě! Zápas proti Rezervě Kova Praha rozhodly až nájezdy!