23.05.2023 Reportáž

Junioři klíčový duel s Ústím nad Labem nezvládli a sezóna jim končí!

Po prohraném venkovním zápase se čtvrtfinálová série mezi ústeckou Elbou a Hostivaří přesunula na domácí pražské hřiště. Vzhledem k hojné účasti fanoušků na zápase předchozím se i tentokrát očekávala řádná účast, tentokrát ale s převahou domácích příznivců. To se také stalo a to, spolu s ostatními příznivými podmínkami, slibovalo napínavou odvetu mezi těmito celky.

ČTVRF, sobota 20.5.2023

0:4

0:3, 0:1, 0:0

UNL

Ústí n. Labem

Branky a nahrávky: nikdo .
Rozhodčí: Vokurka, Jonák . Vyloučení: 14:10 . Využití: 0:0 . V oslabení: . Diváci: 106 . Střely na branku: 18:32 . Průběh utkání: 0:4 .

Keprt (Drahoš) - Ilušák, Matějka, Petrášek, Vodehnal, Zámečník, Chramosta, Ferfecki, Grepl, Houška, Hroch, Lehner, Mikšovský, Prager, Smetana, Vrzák

Koudelka (Norek) - Filip, Kohout, Kučera, Procházka, Růžička, Ryska, Vyhlídal, Čaloun, Javůrek, Jelen, Kapusta, Kincl, Koval, Kurty, Macek, Nedoma, Šimic, Tomšík, Zeman

Hostivař nezačala špatně, když se jí hned po úvodní buly podařilo usadit se v útočném pásmu a chvíli svého soupeře zatlačit. S přibývajícím časem ale Elba hru postupně vyrovnala a byla to nakonec ona, která spíše začala prokazovat svou sílu. To se potvrdilo i v čase 6:20, kdy ji poslal do vedení svou první brankou v zápase Pavel Tomšík, který se ocitl nikým nehlídaný před odkrytou bránou. Ten samý hráč se ozval hned tři minuty poté a poslal Ústí do dvougólového trháku. V čase 11:19 navyšoval skóre Matyáš Čahoun, který se od pravého mantinelu silově protlačil až ke střele. Ta mířila přesně nad rameno brankáře Keprta a Ústí rázem mělo vývoj utkání v kapse. Hostivař v závěru třetiny sice ještě měla možnost snížit skóre dlouhou pětiminutovou přesilovkou za vyloučení Kapusty. Ústí ale pečlivě odbránilo a stav se tak do konce první patnáctiminutovky neměnil.

Druhá třetina přinesla gólů značně méně, zato ale obnášela velký počet vyloučení. Celkem osm trestů rozdali rozhodčí Vokurka s Jonákem, když se pětkrát na lavici hanby pakovala Hostivař a Ústí třikrát. Bylo tedy těžké určit, kdo v prostřední třetině herně převyšoval. Jedinou branku v tomto dějství vstřelila ale opět Elba a byl to juniorský reprezentant Aleš Macek, kdo zaznamenal svou první trefu v play-off. Hostivař tedy ztrácela rozdílem čtyř branek a do posledního dějství musela vykouzlit zázrak, aby jí sezóna neskončila.

A ano, bylo tomu skutečně tak, že Hostivař přidala na bojovnosti, důrazu a na hráčích bylo vidět, že do těchto patnácti minut dají úplně všechno. I to ale ukázalo se býti málo. Rozhodčí rozdali pár vyloučení po obou stranách, skóre se neměnilo a domácí si postupně uvědomovali, že s vývojem utkání již do třetí sirény nic nezmohou. Hostivaři se tak sen po obhajobě juniorského titulu rozplynul, když se konečné skóre zastavilo na 0:4 v tomto zápase a celkově 0:2 na utkání v této čtvrtfinálové sérii. S mládežnickým hokejbalem se tak postupně loučí čtveřice hráčů ročníku 2003, a to Honza Chramosta s Matyášem Petráškem, kteří do Hostivaře přestoupili před čtyřmi lety z pražského Kova, dále také Jakub Němeček, nebo hostivařský odchovanec Marek Hroch.