25.02.2023 Reportáž

Hostivařský A tým na úvod jarní části Extraligy porazil Ústí nad Labem!

Hostivař se na úvod jarní části Extraligy hokejbalu, v rámci jejího 15. kola, vypravila do Ústí nad Labem. Domácí tým dokázal Hostivař značně přestřílet, přesto A tým dokázal vytěžit z minima maximum a získal tak velmi cenné body pro boj o postupové příčky do play-off! (Foto: Elba DDM Ústí nad Labem)

15.kolo, sobota 25.2.2023

UNL

Ústí n. Labem

1:3

0:0, 0:2, 1:1

Branky a nahrávky: 23:37 Pátek (Čejka, Kucharčík), 29:36 Čejka (Kucharčík), 41:04 Čejka .
Rozhodčí: Pečený, Záhora . Vyloučení: 9:5 . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 99 . Střely na branku: 35:17 . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3 .

Rechtorik (Řehoř) - Grus, Kučera, Michajličenko, Neumann, Poláček, Sedláček, Smolík, Švanda - Belica, Červinka, Haas, Hampl, Koval, Krajíček, Škurla, Soukup, L.Stupka, M.Stupka, Tomáš, Vacek

Štoural (Majerníček) - Bureš, Ilušák, Kočka, Macek, Pírek, D.Vaniš - Čejka, Ferfecki, Grepl, Hroch, Komanec, Kucharčík, Pátek, J.Vaniš, Vosátka

Utkání se od začátku neslo ve vyrovnaném duchu. Během 1. třetiny se ovšem do lepšího tempa dostali domácí a Hostivař přestříleli 14:5. Ústecký tým ovšem nedokázal svojí střeleckou aktivitu přetavit v gól díky skvěle chytajícímu Václavu Štouralovi. Po první třetině se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

2. Třetina pokračovala v podobném duchu jako ta první. Ústí opět dokázalo znatelně Hostivař přestřílet, branku ovšem opět vstřelit nedokázalo. Hostivař naopak ze svého minima střel vytěžila ve druhé třetině dvě branky! Nejprve když v 24. minutě využil přesilovou hru Hostivaře Jaroslav Pátek. Následně pak 24 vteřin před vypršením času 2. třetiny skóroval Jan Čejka! Hostivař odcházela do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Průběh zápasu se neměnil ani ve 3. třetině. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a šance byly na obou stranách. Ústí nad Labem dokázalo zužitkovat svojí střeleckou aktivitu až v čase 40:09, kdy se prosadil Haas a vypadalo to na další dramatický závěr. Hostivař se minutu poté dostala do samostatného úniku, ve kterém Ústí dokázalo nedovoleně zastavit Jana Čejku a tak rozhodčí nařídil trestné střílení! To pohotově proměnil a připsal si svojí druhou branku v zápase! Domácí dokázali v závěrečných minutách dostat Hostivař pod tlak, ale skórovat už nedokázali.

Hostivař tak zůstává na jaře stoprocentní a po výsledku 1:3 bere důležité tři body do extraligové tabulky. Další utkání je v plánu hned za týden, kdy Hostivař doma přivítá Letohrad.

Václav Štoural (Brankář HBC Hostivař) – V dnešním zápase jsme předvedli skvělý týmový výkon. Všichni jsme plnili to, co jsme si řekli před zápasem v šatně a dali jsme do toho vše. Doufám, že na dnešní výkon navážeme v dalším zápase.

Petr Pírek (Obránce HBC Hostivař) - Od začátku zápasu jsme odhodlaně bojovali o výhru. Důležitým okamžikem bylo ubránění tlaku ústeckých z počátku druhé třetiny, kdy nás podržel Venca Štoural, jehož výkon byl po celý zápas základním stavebním kamenem našeho vítězství. Díky dvěma gólům v druhé polovině prostřední periody jsme Ústí odskočili a dovedli zápas do vítězného konce a získali cenné tři body do tabulky.

Jan Krtička (Hlavní trenér HBC Hostivař) - Utkání bylo od začátku ve slušném tempu. Od první třetiny nás držel výborný gólman. Na začátku druhé třetiny jsme se dostali pod obrovský tlak, naštěstí se nám ho podařilo přečkat bez újmy a střídání na to jsme se prosadili po hezké přesilovkové kombinaci. Poté se podařilo skóre navýšit a ve třetí třetině jsme zvládli dohrát utkání disciplinovaně do vítězného konce. Všem klukům patří dík za předvedený výkon. Navíc již zmíněný Venca a faktor Čejkyse s Kuchardou zafungoval a vezeme z Ústí tři veledůležité body.