15.02.2023 Reportáž

Hostivařský A tým na úvod jara porazil Plzeň a postupuje do čtvrtfinále Českého poháru!

Hostivař se na úvod jarní části vypravil do Plzně, s kterou se naposledy utkala v posledním podzimním utkání. Nyní se oba týmy potkali v rámci 4. kola Českého poháru. Přesto že se A týmu vstup do utkání nepovedl a brzy prohrával, tak se díky skvělému comebacku a vítězství v zápase posunul mezi osm posledních týmů Českého poháru! (Foto: Milan Podpera)

ČP4, středa 15.2.2023

PLZ

Plzeň

4:5

2:1, 0:3, 2:1

Branky a nahrávky: 8:58 J.Vaniš (Čejka), 15:53 Čejka (Kučera, Bureš), 20:27 Urbanec (Kucharčík), 29:27 Pátek (Čejka, Kucharčík), 39:04 Štěpáník (J.Vaniš) .
Rozhodčí: Soukup, Michailidis . Vyloučení: 5:9 . Využití0 2:0: . V oslabení: 0:0 . Diváci: 20 . Střely na branku: 29:32 . Průběh utkání:2:0, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5 .

Kráčina (Semera) - Štípek, Krejčí, Hanuš, Muchka, Chramosta, Pavlečka - Galla, Matoušek, Majer, Vobruba, Škarka, Švarc, Miksan, Zíka, Davídek

Štoural (Majerníček) - Kubeš, Bureš, Kučera, Macek, Čápek, Pírek - J.Vaniš, Štěpáník, Minarčík, Kucharčík, Vosátka, Grepl, Urbanec, Pátek, Čejka

Hostivaři se nepovedl vstup do zápasu a hned v 3. minutě šla Plzeň do vedení po brance Miksana. Ve 4. minutě po vyloučení Vosátky odskočila Plzeň do dvoubrankového vedení zásluhou bývalého hráče Hostivaře Davídka. Hostivař se ale dokázala brzo oklepat, začala na soupeře tlačit a v čase 8:58 po nahrávce Čejky vstřelil kontaktní gól kapitán Jiří Vaniš. Po první třetině odcházeli spokojenější domácí.

Hned na začátek 2. třetiny se ale vlila radost na střídačku Hostivaře, když v čase 15:53 vyrovnal na 2:2 Jan Čejka! Hostivař i nadále byla na hřišti lepším týmem. Obrat na 2:3 dokonal v čase 20:27 Otto Urbanec! Před koncem druhé třetiny podpořil, skvělý comeback A týmu brankou na 2:4 Jaroslav Pátek. Domácí tentokrát měli během druhé přestávky nad čím přemýšlet, Hostivaři se prostřední část utkání povedla na výbornou.

3. Třetinu začala lepé domácí Plzeň. Po faulu Macka v 32. minutě využil přesilovou hru Plzně Hanuš a snížil na 3:4. Dvoubrankové vedení Hostivaře vrátil v čase 39:04 Radim Štěpáník! Zbytek třetí třetiny se nesl ve vyrovnaném duchu. Na drama zadělal v čase 42:36 svojí druhou brankou v zápase Davídek. To Hostivař ale nedopustila a svůj náskok si udržela.

A tým zvítězil 4:5 a postupuje do čtvrtfinále Českého poháru! Čtvrtfinálový los je v plánu 13. Března!

Josef Vosátka (Útočník HBC Hostivař) - Začátek zápasu nám trochu utekl. Plzeň se rychle dostala do dvoubrankového vedení. Naštěstí se nám podařilo celkem rychle snížit a hru strhnout na naší stranu. Určitě se musíme vyvarovat vyloučení, protože v oslabení se Plzeň dostávala zpátky do hry. Ale jsem velmi rád, že jsme jaro začali vítězně a doufám, že v dobrých výsledcích budeme pokračovat i v dalších zápasech.

A tým na závěr základní části prohrál s Ústím nad Labem! Na extraligový rekord tedy nedosáhl!

14.4.2024

A tým proti Hradci Králové opět vítězný! V předposledním utkání základní části si zastřílel!