07.10.2018 Reportáž

Hostivař si vyšlápla na rozjeté Dobřany! Čejka byl u čtyř gólů!

I tentokrát Hostivař zajížděla na půdu dosud neporaženého týmu, který se po čtyřech odehraných utkáních hřál na špici tabulky, s pouze pěti inkasovanými brankami. Dobřany se mohou chlubit zcela novou, krásnou hokejbalovou halou, kde Hostivař nastoupila poprvé...

5.kolo, neděle 7.10.2018

DOB

Dobřany

4:6

1:0, 1:4, 1:2

Branky a nahrávky: 16:17 Vaniš (Čejka), 16:28 Píša (Staněk), 17:10 Čejka, 29:49 Zyta (Čejka), 36:00 Kalaš (Brož, Dušák), 44:23 Brož (Čejka, Kucarov) .
Rozhodčí: Žák, Bačo . Vyloučení: 8:7 . Využití: 3:1 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 28 . Střely na branku: 35:33 . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:6 .

Marek (Hrubý) - Hůrka, Čech, Průcha, Málek, Kovařík, Šlehofer, Sloup, Kovařík, Truchlý, Duchek, Voves, Remiáš, Skála

Dušák (Janovec) - Novotný, Přeslička, Macek, Kubeš - Brož, Kucarov, Kalaš, Vaniš, Čejka, Zyta, Staněk, Píša, Jachek, Vosátka

První minuty utkání patřily domácím, v dalším pokračování se ale hra vyrovnala. Hostivař rychle přečetla soupeřovu rozehrávku a aktivně napadala obránce domácích, i rozbíhající se útočníky. Soupeř se přesto dostal v první části do vedení, když využil závěr jediné přesilovky, Remiáš milimetrově našel Kovaříka a Hostivař ztrácela!

Bylo ale zřejmé, že i s aktuálně vedoucím týmem se dá hrát, což hostivařští dokázali v úvodu prostředního dějství, kdy v krátkém sledu nasázeli opařeným domácím tři góly! Nejdříve zamířil přesně pod víko Jiří Vaniš a radoval se tak ze své první branky v 1.hokejbalové lize! Hned po vhazování navíc vyražený míček uklidil pod padajícího Marka ze vzduchu Lukáš Píša a i pro něj to byl premiérový gól v soutěži. V euforii hrající hosté poté putovali na trestnou lavici, ve vlastním oslabení ale zaúřadoval nejmladší hráč na hřišti, Jan Čejka, a s přispěním štěstí dopravil zpoza branky míček do branky! 3:1! Domácí ale ještě v téže početní výhodě dokázali odpovědět a v další přesilovce, tentokrát čtyř hráčů proti třem, dokázali ještě před polovinou hrací doby srovnat na 3:3. V dalším pokračování musela Hostivař ustát další oslabení, aby v závěru druhé části znovu udeřila! Čejka se v mezikruží rychle zorientoval a namazal před brankou stojícímu Zytovi, pro kterého už nebyl problém uklidit míček do prázdné klece. Hostivař vedla 4:3 a reálně začínala přemýšlet o zisku všech bodů!

K tomu ale vedla ještě dlouhá cesta! Soupeř viditelně přitvrdil a rozhozené sestavě, která na střídačce ošetřovala první šrámy, zasadil čtvrtou ránu, 4:4! Bylo ale o co hrát! Hostivař nechtěla dopustit úplný zvrat a bojovala! Až v šestatřicáté minutě se dočkala i první přesilovky v utkání, kterou ve zlato přetavil kapitán Marek Kalaš! Po rozehrávce brankáře Dušáka posunul Brož právě na Kalaše, který nikým atakován vběhl až do pásma domácích a načapal špatně postaveného brankáře Dobřan. Hostivař opět vedla a atmosféra houstla! Rozhodčí ponechali bez povšimnutí několik zákroků na obou stranách a nesoustředění domácí se pomalu připravovali o možnost posledního vyrovnání. V další přesilovce mohl definitivně rozhodnout opět Kalaš, odkrytou klec ale netrefil! Nepřesnost v zakončení byla vidět i v závěrečné powerplay soupeře, kdy prázdnou branku netrefil Čejka, ani Brož. Domácí se ale k potřebnému tlaku v závěrečných minutách nedostali a jmenovaní hráči Hostivaře nakonec šestý gól přidali, když Čejka zpětnou přihrávkou vybídl Marka Brože, pro kterého už tentokrát nebyl problém míček do branky usměrnit.

První tým Hostivaře tak vykradl novou dobřanskou halu a vedoucí tým tabulky připravit o první body! Nečekané vítězství zahřálo, hostivařští se už nyní ale chystají na dalšího soupeře, kterým bude pardubický Svítkov! Utkání se odehraje na novém hokejbalovém hřišti stařičké Palmovky, v neděli, od 15 hodin odpoledních!

Viktor Staněk (útočník HBC Hostivař) - Od začátku se hrál rychlý a vyrovnaný hokejbal. Ve druhé třetině jsme během dvou minut otočili utkání z 1:0 na 1:3. Soupeř sice poté opět dvakrát vyrovnal, když jsme ale dali gól na 5:4, soupeř začal být viditelně nervózní a začal faulovat. Tím nám ulehčil konec zápasu, kde jsme ještě navýšili do prázdné branky na 6:4. Velice cenné tři body proti dosud neporaženému soupeři!

Lukáš Píša (útočník HBC Hostivař) - Do zápasu jsme šli s vědomím, že soupeř bude ve skvělé formě. Tomu nasvědčovalo postavení v tabulce i fakt, že dosud neprohrál. Od začátku jsme hráli ale týmově a s efektivním napadáním, díky kterému jsme si vytvořili i šance ke skórování. Ještě za vyrovnaného stavu soupeř značně přitvrdil a i v závěru se více než o vyrovnání soustředil spíše na fyzickou hru. Po tvrdém boji jsme se dočkali zaslouženého vítězství.